Як зробити добриво?

admin 8-4-2014

Якщо Ви бажаєте щоб рослини, посаджені вами, були більш красивими і родючими, їх просто необхідно удобрювати. Більшість людей, просто купують добрива в магазині, але досвідчені городники знають, що найкраще використовувати власні, зроблені своїми руками добрива. Ви здивуєтеся, але навіть живучи в квартирі, можна робити дуже корисні добрива для рослин.

Як зробити компост?

Насамперед, Ви повинні розуміти, що таке компостування, це процес розкладання органічних речовин. Людям, які живуть в приватних секторах, зробити компост легше простого, адже органічних відходів хоч відбавляй. В процесі розкладання, Ви отримуєте родюче пухке речовина, які дуже добре удобрює землю.

Що потрібно, щоб зробити компост?

Виділіть невелику площу на своїй ділянці і встановіть великий ящик, або викопайте яму, куди будете складати свої відходи.

У цю ємність, можете скидати майже всі органічні відходи, і через деякий час, Ви отримаєте хороше добриво для своєї землі.

Що включається до складу компосту?

В ящик з майбутнім компостом можете викидати кухонні відходи, але тільки з органічних речовин. Так само можете викидати туди покошену траву, залишки рослин, листя та інші. Ніколи не додавайте туди м’ясо, рибу, молочні продукти. Вони вимагають багато часу для розкладання, так і будуть залучати комах і тварин. Неприємний запах — гарантований.

Як прискорити процес вироблення компосту?

Якщо нічого не робити з купою відходів, компост буде готовий через місяці, а то й роки. Секрет швидкого вироблення складається з кілька речей — співвідношення коричневих і зелених речей, вологості і повітря.

Коричневі компоненти — саме вони й повинні становити основну частину компосту, так як це хороший продукт для корисних бактерій. Це можуть бути стебла висохлих рослин, тирсу, суха трава, листя. Для більш швидкої переробки, їх слід добре перемолоти.

Зелені компоненти — складають меншу частину, але дуже важливі для швидкої переробки, так як саме їх поїдають бактерії. Це може бути — свіжа трава, овочі, фрукти, харчові відходи.

Співвідношення коричневих і зелених компонентів повинно бути 4 до 1.

Як зробити рідке добриво?

Тепер немає потреби купувати в магазинах дорогі рідкі добрива — все можна зробити самому. Використовувати будемо загальнодоступні рослини — кропиву.

Кропива містить в собі масу корисних елементів, які дуже добре впливають на родючість, серед них:

— багато вітамінів
— макроелементи і мікроелементи: Ca, K, P, Na, Mg, Fe, Mn, Se, Zn, Cu.

Як зробити добриво з кропиви?

Приступимо до приготування.

1. Збираємо кропиву. При зборі, краще захищати відкриті частини тіла, так як кропива дуже добре жалиться.

2. Як тільки зберемо потрібну кількість — починаємо подрібнювати її. Зробити це можна різними способами, вручну або механічним.

3. Беремо півкілограма подрібненої кропиви і кидаємо в десятилитровую ємність.

4. Залишаємо на два тижні. Найкраще прикривати ємність мішковиною, щоб був доступ кисню.

Через два тижні можете використовувати своє рідке добриво!

ВІДЕО. Як зробити добриво?

7 0

Схожі новини

Оставить комментарий

*Поля обязательны для заполнения