Як зробити водойму?

admin 7-3-2014

Ландшафтний дизайн не стоїть на місці, кожен день вигадується щось нове і цікаве. Власний ставок у дворі вже давно не новинка, але все ж не перестає нас дивувати. Кожен садівник мріє собі про чудесне водоймі, де можна запустити живих риб і насолоджуватися цією красою.

Як зробити водойму своїми руками?


Щоб зробити справжній водойму, пристойних розмірів потрібно буде непогано попрацювати, адже така краса не будується за 5 хвилин. Перш ніж Ви почнете копати котлован для ставка, визначитеся — яку основу ви хочете закласти туди. Нині ринок пропонує два варіанти:

— готова форма водойми;

— спеціальна, гумова плівка.

Як тільки зробите свій вибір — можете приступати до роботи. Ми наочно покажемо, як зробити водойму, використовуючи плівку.

1. Першим ділом розмітьте територію, де плануєте встановити конструкцію. По краях пройдіться лопатою, щоб знати, де межа водойми.

2. Приступаємо до викопування котловану. Можете зробити його двох або навіть трьох ярусним.

3. Після всіх робіт, можна приступати до влаштування ставка. Почнемо його з укладання плівки. ВАЖЛИВО! Під клейонку все дно треба вистелити щебенем і просіяним піском. Це збереже плівку від раптових пошкоджень і гниття.

Ми радимо використовувати битулкаучуковую гуму, термін її експлуатації близько 50 років.

4. Краї гуми, повинні виступати мінімум на півметра, їх слід добре закріпити, щоб вони не пішли під воду. Найчастіше, на краях просто слаживают красиві, декоративні камені.

Ваш ставок готовий!

Якщо все-таки вирішили встановлювати ставок з готової форми, то процес будівництва буде набагато легше. В котлован просто встановити форму і зафіксуйте її.

ВІДЕО. Як зробити водойму у себе у дворі?

3 0

Схожі новини

Оставить комментарий

*Поля обязательны для заполнения