Як зробити телескоп?

admin 6-11-2014

Телескоп — мрія багатьох, адже у всесвіті стільки зірок, що хочеться подивитися на кожну. Магазинні ціни на даний апарат трохи кусаються для простих людей, тому є варіант зробити телескоп своїми руками.

Як зробити телескоп в домашніх умовах?

Для самого простого телескопа нам знадобитися:

— лінзи, 2шт.;
— товста папір, кілька аркушів;
— клей;
— лупа.

Схема телескопа.

Існує два типи телескопів — рефрактори і лефлекторы. Ми будемо робити рефракторний телескоп, так як лінзи для нього можна придбати в будь-якій аптеці. Потрібно очкова лінза, діаметр — 5 см, діоптрії +0,5-1. Для окуляра будемо брати лупу з фокусною відстанню 2 див.

Приступимо!

Як зробити основну трубу для телескопа своїми руками?

З листа щільного паперу, зробіть трубу, приблизний діаметр 5 див. Потім, розправте лист і зафарбуйте внутрішню сторону чорним кольором. Можна використовувати фарби гуаш. Знову змотайте в трубу і зафіксуйте положення, використовуючи клей.

Довжина нашої труби повинна бути близько 2 метрів.

Як зробити окулярну трубу для телескопа?


Цю трубу робимо, так само, як і основну. Довжина — 20 см. Не забувайте, ця труба буде надіватися на основну, так що діаметр повинен бути трохи більше.

Коли склеїти дві труби воєдино, залишиться лише вставити лінзи. Встановіть їх так, як показано на схемі. Добре зафіксуйте, щоб у процесі експлуатації вони не пошкодилися.

ВІДЕО. Як зробити телескоп?


10 0

Схожі новини

Оставить комментарий

*Поля обязательны для заполнения