Як зробити динамометр?

Чудовий прилад для вимірювання сили - динамометр!

Вже багато-багато років людині доводиться щось зважувати й вимірювати. В результаті це призвело до розробки безлічі різних приладів, які нині допомагають нам вирахувати довжину, висоту, відстань, вагу і т.д. Динамометр — прилад, який вимірює силу. Сьогодні, ми розберемося, як зробити такий прилад вручну.

Як зробити точний динамометр своїми руками?/h2>

За законом Гука, подовження пружини на динамометрі буде пропорційним силі, тому позначки на приладі можна розставляти рівномірно.

Нам знадобиться:

 • дощечка для основи;
 • пружина;
 • стрілка-покажчик;
 • гачок.

Давайте приступимо до розробки.

 1. Основу для динамометра можна зробити з дерев’яної дощечки, або ж будь-яких підручних засобів. Ми обрали — «конструктор » лего». На основу приклеїли шматок паперу, щоб можна було накреслити розмітку.
 2. Далі беремо пружину. Тут так само є вільний вибір, наприклад ми, використовували просту гумку. Ефект буде той же. Стрілкою дороговказом нам послужила звичайна голка.
 3. Закріпимо нашу гумку до основи, і причепимо гачок для вантажу.
 4. Далі будемо займатися розміткою. Перша позначка буде на місці, куди показує покажчик на нерозтянутій гумці.
 5. Беремо вантаж, кратний 100 грамам і підвішуємо на нашому динамометрі. Бажано взяти такий вантаж, щоб стрілка опустилася майже до низу динамометра. У нашому випадку це вийшло 400 грам. І ставимо там відмітку в Ньютонах — 4Н.
 6. Тепер, між двома мітками, з допомогою лінійки можемо рівномірно розставити і інші відмітки.
 7. В залежності від бажаної точності, можете розділяти ці проміжки ще в 2-5 разів.

Наш динамометр готовий! Можна приступати до його застосування!