Як зробити обкладинку книги?

admin 9-4-2014
Палітурка — важливий момент при створенні книги, адже від нього залежить наскільки довго вона прослужить. Якщо ж Вам потрібно зробити палітурка — є два варіант, здати професіоналам і заплатити за це чималі гроші, або ж все зробити самому. Ми покажемо, як це зробити!

Як зробити обкладинку книги своїми руками?

Тверда палітурка — справа дуже тривалий і не просте, тут треба робити все точно, без будь-яких помилок. Для такої роботи нам знадобитися:

— дошки, 2шт.;

— струбцини, 2 шт.;

— пилка для металу;

— пензлик для клею;

— ножиці;

— ніж для паперу.

Це лише інструменти, так само слід приготувати потрібні матеріали:

— клей ПВА;

— нитки товсті, білі;

— біла тканина (трохи жорсткіше марлі);

— картон для обкладинки (або сама обкладинка);

— матерчатий валик для корінця.

Приступимо!

1. Друкуємо книги на принтері. Потрібно врахувати те, що ми робимо книжку не з зошитів, як це зазвичай робиться в друкарнях. У нашому випадку, ми просто буде скріплювати аркуші паперу.

2. Далі, слід добре вирівняти сторінки нашої майбутньої книги. Просто беремо стос паперу, викладаємо всі листи в правильному порядку і вирівнюємо всі краї. Це можна зробити, постукавши кожною стороною стопки об стіл.

3. Покладемо листи на краю столу, щоб лівий край трохи виступав (висів над столом). На аркуші зверху ложем якийсь вантаж. Можна використовувати пачку паперу або книгу. Змащуємо лівий край книги, клеєм ПВА. Залишаємо на 3-4 хвилини, щоб воно підсохло.

4. Далі, коли пачка трохи підсохла, і ми можемо сміливо рухати нею, пересуваємо її повністю на стіл або дошку, щоб вона не звисала. Зверху ложем ще одну дошку і закріплюємо струбцинами. Залишаємо на кілька годин.

Клей ПВА засихає за 12 годин, але в нашому випадку вистачить і 3-4 години.

5. Через 4 години, знімає струбцини, і зрушуємо дві дощечки (між якими папір) до краю столу. Вони повинні виступати за край столу на 2 сантиметри. Папір з дощечок висуваємо на 2 міліметри. Затискаємо струбцинами і беремо в руки олівець. Робимо розмітку, щоб надалі знати, де з’єднувати ниткою.

Інтервал між перетином обираєте самі, від 1 до 3 сантиметри.

Пилкою по металу робимо розтин, глибиною в 1 міліметр.

6. Беремо мотузку, нарізаємо її відрізками на 5 см більше, ніж товщина книги і вставляємо в розрізи.

Далі готуємо марлю: довжина повинна бути на 1 см менша, ніж довжина корінця, а ширина на 4 см більше, ніж ширина корінця. Так само готуємо валики, довжина їх повинна відповідати ширині корінця.

Щоб не бруднити руки клеєм, приготуйте шматок паперу, розміром з корінець.

7. Починаємо приклеювати. Вставляємо мотузки, їх кінці повинні виглядати на 2-3 сантиметри з обох сторін. Ретельно змащуємо корінець клеєм ПВА і акуратно наклеюємо марлю і валики. Знову перемащиваем всі клеєм, і наклеюємо листок паперу. Залишаємо все на 12 годин, для засихання.

8. Приступимо до оформлення форзаців. Для них будемо використовувати білу ватманскую папір (можна і інші кольори). Постарайтеся відшукати саму гарну папір, так як на ній і буде тримати обкладинка. Ми використовуємо аркуші А4, так як книгу у нас формату А5. Складаємо два листа навпіл. Приклеюємо форзац книги. Намазавши клеєм 3-4 міліметра в районі згину, прикріплюємо спочатку з одного боку, потім з другого. На півгодини ложем під прес.

9. Займемося тим часом обкладинкою. На шматку картону робимо заміри і малюємо їх. Лист слід поділити на три частини, на двох з них буде кірочка, на третій корінець. Розміри повинні перевищувати розмір книги на 2-3 сантиметри.

10. Вставляємо в розмітку білу папір.

11. Приклеюємо її і обрізаємо кути.

12. Загортаємо зайвий картон в середину і добре проклеюємо його.

13. Оформляємо обкладинку з допомогою роздрукованого назви.

14. Тепер один з найскладніших процесів — складання книги.

Тут потрібно бути гранично точним і акуратним. Для початку, можете зробити примірку, просто вставивши книгу в обкладинку. Переконайтеся, що обкладинка підходить до книги і форзаци зроблені правильно. Якщо всі розміри нам підходять, починаємо клеїти.

Шматок марлі приклейте до форзацу, потім форзац до обкладинці. Так само і з іншого боку.

Ваша книга майже готова, проведіть лінійкою по спинці, щоб надати їй кращого вигляду.

Залиште книгу на 12 годин, нехай висохне клей і тоді вже можна використовувати її!

ВІДЕО. Як зробити обкладинку книги?

21 0

Схожі новини

Оставить комментарий

*Поля обязательны для заполнения