Утеплення фасаду будинку з бруса

Якщо задуматися про недоліки дерев’яного будинку, то на думку відразу спливає проблема – щілини між колодами. Дійсно, дерево живий матеріал, для якого властивий такий процес, як всихання. В результаті цього між колодами утворюються великі щілини, крізь які всередину проникають шкідники і холод. Жити в такому будинку не дуже комфортно, та й витрати на обігрів зростають. Єдиний вихід у цій ситуації – утеплення.

Переваги утеплення швів дерев’яних будинків за технологією “теплий шов”

Акриловий герметик має відмінні теплоізоляційні властивості. Крім того, в лінійці більшості виробників є декілька колірних варіантів. Це дозволяє підібрати відтінок матеріалу максимально близький до деревини, від чого шви виглядають природно.

 Утеплення фасаду будинку з бруса

Розглянемо кілька відомих виробників герметика для дерев’яних будинків теплий шов, які представлені на вітчизняному ринку. Найбільш якісну продукцію виробляють Neomid, Eurotex і Remmers. Якщо порівнювати з нашими виробниками, то вартість закордонних паст на порядок вища, але ви можете заощадити на обсязі, придбавши одразу відро. Здавалося б, у чому вигода? Але при перерахунку на 1 погонний метр ціна шва виявиться майже в три рази меншою. Економія на більшій тарі очевидна.

Серед явних переваг герметика можна виділити те, що вам не доведеться згодом ремонтувати шов. Якщо будинок вистоявся і усадка пройшла, то простір між брусами залишиться незмінним. Крім того, звичайний утеплювач здатний насичуватися вологою, його можуть витягувати птахи, а акриловий склад не має таких недоліків.

 Утеплення фасаду будинку з бруса

У самій технології «теплий шов» герметику відведена важлива роль. Він не виступає в ролі єдиного утеплювача, а підсилює властивості конопатки. Мета утеплення – ліквідувати простір між колодами, заповнивши порожнечі утеплювачем. Технологія передбачає наявність невеликого простору між шнуром і герметиком. В іншому випадку можуть з’явитися тріщини, які не тільки порушать теплоізоляційні властивості, а й зіпсують зовнішній вигляд.

 

Як утеплити шви між брусами своїми руками

Ця робота не вимагає наявності дорогого устаткування і особливих навичок, тому ви зможете впоратися з нею за кілька днів. Насамперед необхідно виконати конопатку. Для цього використовується товстий шнур, який запихається в щілини. Коли все буде готово, можна приступати до роботи з герметиком. Крім самої пасти вам знадобиться ручний або пневматичний пістолет, два маленьких шпателя, щітка або губка. Пневматичний пістолет повинен мати шприц, в який ви зможете набрати герметик прямо з відра.

 Утеплення фасаду будинку з бруса

Акрилову пасту краще наносити суцільною лінією. Спочатку буде не зовсім зручно, тому для захисту дерева і отримання рівного шва можна використовувати скотч, наклеївши його на верх і низ бруса. Буквально через 3-5 смуг ви наб’єте руку і зможете робити рівні лінії. Після заповнення кожного шва необхідно прибрати надлишки герметика за допомогою шпателя. Гладкий теплий шов з герметика для дерев’яних будинків можна отримати за допомогою вологої губки, якщо прибирати нею надлишки відразу після нанесення. У цьому випадку також можна домогтися легкого глянцю.

 Утеплення фасаду будинку з бруса

Трохи складніше працювати в кутах і перерубх. Все виконується за тим же принципом, але доведеться призвичаїтися до складної геометрії. Заповнені щілини повністю висохнуть через кілька днів. Оптимально, якщо в цей період буде злегка підвищена вологість, тому що герметик погано сохне при спеці.