Технологія мокрого вирівнювання підлоги

Дана технологія стрімко завоювала популярність серед професіоналів і любителів ремонту своїми руками, оскільки сам процес став максимально простий і при цьому витрачається мінімум зусиль. Все це завдяки самовирівнюючим сумішам.

 

Для початку потрібно підібрати матеріал, яким будуть рівняти підлогу. Це може бути суміш, що складається з цементу і піску, або полімерних модифікуючих присадок. Дані склади дозволяють додати поверхні особливу міцність і константність.

Основні переваги сумішей для вирівнювання підлоги:

  • застосування відносно чистих природних матеріалів та мінімум шкідливих добавок;
  • простота приготування суміші та її використання при проведенні ремонту;
  • мінімальні терміни затвердіння;
  • незначна товщина шару заливки;
  • широкий асортимент, як вітчизняного, так і імпортного виробництва.

Види заливок і сумішей для підлог

Цементна. Підходить для будь-якої основи. При товщині в 6-7 мм до роботи по фінішному настилу підлогового покриття можна братися через 4-5 годин після заливки. Але її мінусом виступає висока вартість.

Гіпсова. Приваблює своєю ціною, але її не можна використовувати в будь-якому приміщенні. Виробники та фахівці рекомендують використовувати гіпсову суміш для заливки підлог тільки в сухих приміщеннях. Товщина такої заливки може бути 1 см і вище, але так само, як і цементна суміш, висихає за короткий час.

 Технологія мокрого вирівнювання підлоги

Що ж являє собою технологія процесу мокрого вирівнювання підлоги?

В першу чергу поверхню очищають від забруднень та обробляють ґрунтовкою, на основі ПВА.

Після цього на підлогу наносять розмітку, за допомогою виставлення маяків, що дозволяє визначити та дотриматися при проведенні роботи рівень вирівнювання.

Перемішують суміш з водою в тих співвідношеннях, які зазначені виробником на упаковці. При цьому суміш повинна вийти однорідної консистенції та без грудок.

 Технологія мокрого вирівнювання підлоги

Після закінчення 5-7 хвилин повторно перемішують суміш і приступають до безпосередньої заливки підлоги.

Заливка підлоги відбувається вручну. При цьому треба враховувати, що приготований розчин треба використовувати не пізніше 15-20 хвилин слідом за його приготуванням і в тій кількості, яку можна виробити за даний період часу. Також потрібно пам’ятати, що час висихання визначається температурою в кімнаті та товщиною нанесеного шару.

 Технологія мокрого вирівнювання підлоги

Виконувати заливку підлоги самрвирівнюючою сумішшю найкраще смугами шириною 50-60 см паралельно стін. Процес повинен проходити настільки швидко, щоб край попередньої смуги не встигав підсихати. Всю площу підлоги слід залити в один етап, а не розтягувати на кілька днів.