Комбінування шпалер при ремонті

У вас ремонт і вам хочеться зробити щось незвичайне, новеньке. Спробуйте скомбінувати різні шпалери, і у вас вийде оригінальний дизайн кімнати. У сучасному дизайні існує шість способів комбінування шпалер.

 

Перший спосіб – вертикальні смуги

Для цього способу необхідно вибирати рулони однакової ширини та фактури. При такому способі шпалери клеять по черзі один вид через один або два через два. Колір шпалер для цього способу вибирають два протилежних або один колір, але два відтінки. Можна використовувати шпалери з різними малюнками.

 Комбінування шпалер при ремонті

Другий спосіб – поділ стін на горизонти

Це дуже поширений спосіб поклейки шпалер. Він підходить до будь-якого дизайну й полягає в чергуванні двох видів шпалер у вигляді горизонтальних смуг. Як і при першому способі можна чергувати смуги двох різних кольорів шпалер або одного кольору з різними відтінками.

Чергують в основному дві смуги через дві. Це залежить від висоти кімнати. Якщо приміщення з високими стелями, то клеять смуги шириною близько 2 метрів, з середніми – близько 1,5 метрів, з низькими максимум 1 метр. При цьому способі красиво виглядають шпалери з різними фактурами.

 Комбінування шпалер при ремонті

Ідеально поклеїти шпалери горизонтальним способом нелегко. Але можливо, для цього треба дотримуватися деяких правил. По-перше, місце, де будуть з’єднуватися шпалери потрібно відміряти й провести межу. Лінія повинна бути відмірена від підлоги й іти паралельно підлозі. По-друге, в процесі поклейки шпалер спочатку потрібно приклеїти верхній, а потім нижній лист. У місцях з’єднання шпалер один з одним залиште напуск і змащуйте кінці клеєм. Коли шпалери висохнуть, можна вільно відрізати зайве. Часто при горизонтальному комбінуванні шпалер використовують бордюри: паперові або дерев’яні. Такі бордюри приховають всі ваші стики й виглядають дуже красиво. Паперовий бордюр по товщині повинен збігатися зі шпалерами, інакше бордюр приклеїться нерівно.

 Комбінування шпалер при ремонті

Третій спосіб обклеювання шпалерами – шпалерні вставки

При цьому способі спочатку клеять шпалери одного виду на стіни, а потім клеять вставки з іншого виду поверх перших шпалер. Ці вставки бувають різних розмірів і форми. Вставки вирізують з товстих шпалер, наприклад флізелінових. У класичному стилі ці вставки обрамляють бордюрами, планками або молдінгами. Клеїти вставки неважко, так як краї прикриються бордюрами.

 Комбінування шпалер при ремонті

Четвертий спосіб: вставки з шпалер на великих площах

Такий спосіб підійде, якщо треба зробити зонування в одній кімнаті. Візьмемо, наприклад, дитячу. Вона складається зі спальні, робочої та ігрової зони. Стіни біля ліжка можна поклеїти шпалерами з теплими тонами, а в ігрову та робочу зони можна підібрати шпалери яскравих кольорів. У вітальні часто виділяють шпалерами з іншим кольором або відтінком стіну з телевізором. У спальні можна виділити стіну ліжка, для цього підійдуть шпалери одного кольору, але з різними відтінками.

 Комбінування шпалер при ремонті

П’ятий спосіб при обклеювання шпалерами – комбінування клаптями

Якщо ви творча натура, то виберіть цей спосіб комбінування шпалер. Виріжте різні клапті з різних шпалер і клейте на стіну так, як вам подобається. Можете якось упорядкувати клапті одного виду шпалер, а можете й хаотично поклеїти. Головне вибирайте матеріали, які поєднуються. А яскравий колір стін допоможе скоротити вашу плату за електроенергію.

 Комбінування шпалер при ремонті

Шостий спосіб обклеювання шпалер – виділення ніш і виступів

Якщо в кімнаті є виступи або ніші, то виділіть їх іншими шпалерами. Можна вибрати шпалери протилежного контрастного кольору. Якщо у вас вся кімната обклеєна однотонними шпалерами, то для ніш візьміть шпалери з орнаментом.

 Комбінування шпалер при ремонті

Комбінуйте, експериментуйте і у вас вийде оригінальний дизайн.