Необхідно придбати будматеріал з дерева хвойних порід дерева. Бруски підбираються відповідно для застосування їх у виготовленні крокв. Якісний пиломатеріал повинен мати рівні краї з усіх боків і по всій довжині деревини. Вона не повинна містити велику кількість сучків і тріщин. Для виготовлення крокв підбираються, бруски 150 * 100 мм такі матеріали будуть мати найбільшу міцність. Деревина таких будматеріалів повинна бути добре висушена і покладена під навісом. Оптимальним варіантом будуть бруски є його довжиною в шість метрів.
Доставку матеріалу виконують на вантажних автомобілях або тракторах з причепами, а навантажують за допомогою крана маніпулятора і широких ременів, що витримують велику вагу. В машинах під бруски підкладають, дошки в кожному ряду це сприяє рівномірному розподілу навантаження.
Підготовчі роботи
На ділянці землі готують місце під укладку брусків і їх укриття від дощів і вологи. На землю укладають короткі дошки під бруски і ретельно вирівнюють їх за рівнем. Розвантаження брусків виконують краном маніпулятором з особливою обережністю і підвищеною увагою. Кожен шар будматеріалу перекладається короткими дошками однакової товщини. Ретельно укладені матеріали зверху ховаються листами шиферу і притискаються. З торців потрібно бруски залишити відкритими для продування їх вітром це необхідно для видалення вологи і швидкому висиханню деревини. При монтажі крокв важливо дотримуватися техніки безпеки.
Можна збирати крокви на місці їх установки закріплюючи їх цвяхами попередньо просвердливши отвір. Але такий спосіб збірки найбільш складний і трудомісткий вимагає великого досвіду роботи. Іншим варіантом зборки і кріплення крокв є закріплення всіх брусків на землі. На заздалегідь підготовленому рівному майданчику розмічаються бруски за розміром. Розмітку матеріалу виконують олівцем по дереву і дисковою пилкою розпилюють бруски. Розмічені і розпиляні бруски укладаються на землю і приступають до їх закріплення. Важливо при складанні перевіряти рівнем горизонтальність і вертикальність брусків, а також виконувати вимірювання діагоналей. Щоб конструкція з брусків була жорстка і міцна її зміцнюють брусками, поперек утворюючи кріпильні елементи. Кріплення конструкції виконують за допомогою електродрилі та металевих шурупів різної довжини.
Перед встановленням крокв потрібно укласти на поверхню гідроізоляційний матеріал. Краще укладати руберойд з вмістом піску він є найкращим матеріалом гідроізоляції. За допомогою мотузки потрібно підняти готові крокви і встановити їх за рівнем визначаючи вертикальність конструкції. Крокви необхідно прикріпити до стіни застосовуючи ковані скоби. Між собою конструкція закріплюється за допомогою брусків і металевих цвяхів. Результат цієї роботи залежить багато в чому від дотримання всіх вимог в процесі складання і монтажу крокв.
Висновок можна зробити такий: монтування та збирання крокв приватного будинку це робота, що вимагає уважності і акуратності. Потрібно чітко підготувати всі матеріали і виконати якісну збірку конструкції.