Як швидко зняти старі шпалери зі стін?

Для проведення косметичного ремонту необхідно провести ретельну підготовку: віддерти старі шпалери, при необхідності вирівняти й прогрунтувати стіни. Все залежить від того, який клей використовувався для приклеювання старих шпалер.

 

Як швидко відклеїти шпалери: прості допоміжні засоби!

Щоб швидко і якісно зняти шпалери, їх досить добре намочити. Це можна робити звичайною вологою ганчіркою, періодично змочуючи її в ємності з водою.

Якщо в наявності є поролоновий валик, то завдання ще більше спрощується. Вологий шар паперу через 5-10 хвилин відшаровується від стіни, досить буде просто потягнути за нього.

Так що в найпростішому варіанті на одну кімнату знадобиться декілька годин.

Чим давніше поклеєні шпалери, тим старіший клей, і тим складніше його розмочити. Але і тут немає особливих проблем, якщо додати у воду трохи миючого засобу, тоді клей почне активніше розчинятися.

Процес складністю не відрізняється. Головне, не перестаратися з кількістю мильного розчину, оскільки інакше разом з шпалерами відпаде набрякла від вологи штукатурка і шпаклівка. Якщо шпалери погано відходять навіть у вологому вигляді, можна застосувати шпатель або скребок.

 Як швидко зняти старі шпалери зі стін?

Проблему можуть доставити паперові шпалери, оскільки вони погано пропускають вологу.

У таких випадках допоможе ряд надрізів на шпалерах, що дозволить волозі швидше проникнути через папір. Щоб гострим предметом не пошкодити шар шпаклівки, можна використовувати для перфорації спеціальний шипований валик або будь-яке інше пристосування, яке дозволить процарапати або надрізати шпалери на задану глибину.

 Як швидко зняти старі шпалери зі стін?

Як швидко віддерти шпалери з клеєм ПВА?

У більшості випадків всіх описаних вище заходів буває достатньо, а тому питання, як швидко обдерти шпалери, не виникає. Єдиним винятком може стати шар шпалер, який був приклеєний за допомогою клею, що містить ПВА.

Засохлий шар цієї сполучної речовини не розбухає у воді, не відпарюється праскою, не стирається наждачним папером, а вручну віддерти такі шпалери просто не вийде.

Проблему вирішить дриль або болгарка і спеціальна щітка-насадка, яка зіскоблить зі стін шпалери, захопивши шар шпаклівки зі штукатуркою. Такі стіни доведеться грунтувати і вирівнювати заново.

 Як швидко зняти старі шпалери зі стін?

Навіть якщо процес зняття шпалер обійшовся без щітки, необхідно почекати, поки висохнуть просочені водою або мильним розчином стіни. Тільки після цього можна буде покрити їх ґрунтовкою, підрівняти та клеїти нові шпалери.