Як самостійно встановити відкатні ворота

Ворота є одним із самих основних атрибутів в будь-якій огорожі. І чим якіснішими і надійнішими вони будуть, тим простіше з такою конструкцією взаємодіяти, вона гідно прослужить і дозволить відчувати себе в повній захищеності. Існує дуже багато різних видів воріт, але сьогодні поговоримо про відкатні конструкції.

 

Підготовчий етап

Перед тим як почати робити монтаж, необхідно дуже ретельно підготуватися до цього. Кожен з підготовчих етапів буде грати дуже важливу роль в подальшій експлуатації, довговічності, якості та комфортності використання.

Весь підготовчий етап складається з таких пунктів:

 • Підбір комплектуючих і автоматики для майбутніх воріт.
 • Вирішуємо з розміром майбутньої конструкції і її схемою.
 • Вибираємо облицювальний матеріал.
 • Дані про місце установки.

Тепер розберемо кожен з цих пунктів більш докладно. Підемо по порядку і правильно підберемо всі необхідні комплектуючі і системи автоматичного управління воротами. З усіх можливих комплектуючих, вам обов’язково необхідно купити датчики, які сповіщають що система активована і починається відкриття або закриття огорожі, це може бути світловий або звуковий датчик. Автоматику необхідно купувати, спираючись на такі критерії, як маса, розміри і частота експлуатації.

 Як самостійно встановити відкатні ворота

Щоб визначити необхідний розмір воріт, який зможе повністю задовольнити вас і ваші потреби, насамперед потрібно вирішити які автомобілі повинні без проблем заїжджати у ваш двір.

В першу чергу спирайтеся на свій автомобіль, щоб він безперешкодно і вільно заїжджав і виїжджав, при цьому ви не боялися щось зачепити бічними дзеркалами або при повороті.

Облицювальний матеріал не менш важливий ніж будь-який механічний елемент, який відповідає за працездатність. Облицювання необхідно вибирати, спираючись на досить великий перелік факторів, а саме:

 • Дизайн вашого заїзду.
 • Матеріал, з якого зроблено всю огорожу.
 • Ландшафт і загальний екстер’єр ділянки і будинку, який на ньому розташований.
 • А також ваші особисті переваги.

Пройшовши по цих чотирьох пунктах, ви зможете вибрати максимально придатний і якісний матеріал, який буде радувати око і прикрасить ваше житло і місце відпочинку.

 Як самостійно встановити відкатні ворота

З огляду на глибину промерзання і щільність грунту, де буде встановлений фундамент майбутніх воріт, необхідно визначити розмір ями. Чим більше грунт здатний промерзати і чим глибше починається щільний глинистий шар, тим більшу глибину ями необхідно підготувати для опорного фундаменту.

Влаштування основи відкатних воріт

Влаштування фундаменту своїми руками, і монтаж всіх інших складових конструкції досить складне завдання, яке розділене на багато різних ступенів, крокуючи по якій ви зможете зробити монтаж воріт своїми руками згідно з інструкцією, яку ми вам надамо.

 Як самостійно встановити відкатні ворота

Отже, установка воріт своїми руками проходить в такому порядку:

 • Підготовка ями під майбутній фундамент.
 • Збірка закладного елемента і заливка його бетоном в землі.
 • Підводка електрики до місця установки автоматики.
 • Монтаж рами майбутніх воріт.
 • Установка основи під ролики і полотна.
 • Закріплення верхнього обмежувача.
 • Монтаж кінцевого ролика і заглушок.
 • Установка верхнього і нижнього уловлювача.

Як бачите, етапів досить багато і працювати відповідно необхідно буде теж багато і максимально швидко.

Підготовка ями для фундаменту

Мінімальна глибина ями під фундамент повинна становити не менше ніж півтора метра для нашого клімату. Ширину необхідно робити приблизно сорок-п’ятдесят сантиметрів.

 Як самостійно встановити відкатні ворота

Збираємо і встановлюємо закладений елемент

Закладений елемент – це металева рама, з арматури, яка накрита зверху швелером, який в подальшому буде служити основою, довжиною вполовину менше довжини воріт. Робиться вона з арматури, яка має поперечним розрізом приблизно п’ятнадцять міліметрів. Швелер повинен бути завширшки не менше двадцяти сантиметрів, з товщиною стінок від восьми міліметрів.

 Як самостійно встановити відкатні ворота

Збираються вони в п-подібну конструкцію, у вигляді квадратної конструкції. Для жорсткості вона зварюється, використовуючи поперечні розпірки з арматури. Довжина такої конструкції має бути більшою ніж глибина промерзання.

Після того як ви зібрали металевий каркас, необхідно його забити в землю таким чином, щоб верх швелера був на три-п’ять сантиметрів вище рівня землі, ідеально виставлений по рівню і паралельно огорожі. Після цього заливається бетоном, і залишається до повного висихання на три доби.

Підводимо електрику

Щоб потім не думати як підключити автоматику воріт, навіть якщо ви її відразу не плануєте встановити, краще при будівництві воріт підвести необхідний провід для живлення. Він підключається до домашньої мережі і одягається в пластикову або металеву трубку.

 Як самостійно встановити відкатні ворота

Вона закопується під землю на глибину двадцять-тридцять сантиметрів, а оголений кінець надійно ізолюється. Для цього можна використовувати просту ізоляційну стрічку або спеціалізовані засоби ізоляції.

Монтаж каркаса

Цей етап проходить дуже просто, достатньо просто встановити всю раму на рівні з роликами і просто засунути її. Так вийде що вона встановитися на своє законне місце і буде без проблем рухатися на несучих роликах.

 Як самостійно встановити відкатні ворота

Установка роликів

Напрямні ролики кріпляться за допомогою чотирьох болтів, які закріплюють на швелері. Болти просто приварюють, а ролики щільно прикручують і затискають гайками на болтах. Для більшої впевненості, ролики також можна трохи прихопити зварювальними точками.

 Як самостійно встановити відкатні ворота

Закріплюємо верхній обмежувач

Верхній обмежувач служить направляючим і вирівнює механізм, який допомагатиме всій конструкції рухатися по правильній траєкторії і працювати стабільно і без збоїв. Він складається з двох частин, основи і закриваючої кришки. Спочатку кріпимо основу, встановлюємо каркас і вже потім фіксуємо його кришкою.

 Як самостійно встановити відкатні ворота

Монтаж крайнього ролика і заглушок

Крайній ролик служить як допоміжний і полегшує тиск на опору. Він встановлюється в нижню частину рами і прикручується болтами або приварюється. Заглушки встановлюються на всіх кутах просто прикрутивши або приваривши їх. Вони потрібні для того щоб волога не потрапляла всередину конструкції.

Кріпимо вловлювачі

Вловлювачі для воріт слід закріплювати, коли вся конструкція вже зібрана і є можливість закрити ворота. У закритому стані вони злегка кріпляться до стовпа, після чого ворота можна відкривати. Відкривши ворота, ви можете більш якісно закріпити вловлювачі і на цьому процес будівництва буде закінчено.