Як просвердлити керамічну плитку, щоб вона не тріснула?

У процесі ремонту у ванній, туалеті або на кухні обов’язково виникає питання, як просвердлити керамічну плитку так, щоб не тріснула не розкололася й не втратила свій естетичний зовнішній вигляд. Дійсно, керамічна плитка – досить крихкий матеріал, і недосвідченій людині може бути складно виконати в ній отвір. Про те, як можна просвердлити плитку за кілька хвилин без тріщин, читайте у цій статті.

 

 

Для висвердлювання дірки в керамічній плитці вам знадобляться наступні предмети:

  • електродриль або шуруповерт;
  • сверло з алмазним наконечником;
  • кільцеві коронки (для великого отвору);
  • олівець і малярський скотч.

Краще, якщо електродриль або шуруповерт матимуть регульовану швидкість обертання. Скотч не дасть плитці тріснути, а олівець необхідний для того, щоб намітити місце майбутнього отвору. 

Як просвердлити отвір в керамічній плитці

Олівцем позначте те місце, в якому буде розташовано отвір, зверху наклейте прозорий скотч. Якщо його не знайшлося, наклейте звичайний або малярний, але тоді точку або хрестик потрібно буде поставити прямо на ньому. Можна притиснувши свердло рукою, зробити невелике поглиблення в місці позначки, тоді свердло не буде сповзати.

 Як просвердлити керамічну плитку, щоб вона не тріснула?

Акуратно починайте свердлити строго в горизонтальному положенні, та з невеликих оборотів: це дозволить уникнути зісковзування свердла і появи тріщин. Після того як просверлите плитку, розташовану на стіні, вставте в дриль свердло такого ж або меншого діаметру й продовжуйте свердлити стіну. Обов’язково переконайтеся, що свердло вставлено правильно й не бовтається в пазу, бо це може викликати тріщини по краях отвору. В процесі роботи плитку потрібно періодично змочувати водою, щоб вона не тріскалася. Пам’ятайте, що не можна розташовувати отвір ближче, ніж на півтора сантиметра від краю плитки. При недотриманні цього правила тріщин і псування матеріалу не уникнути.

 Як просвердлити керамічну плитку, щоб вона не тріснула?

Отвір великого діаметра

Питання, як просвердлити керамічну плитку, якщо потрібно великий отвір, обов’язково з’явиться у новачка в процесі роботи. Можна скористатися найпоширенішим способом – круговим свердлом, або зробити отвір за допомогою кругової пилки. При роботі не забувайте змочувати плитку водою, щоб вона не перегрілася і не тріснула.

 Як просвердлити керамічну плитку, щоб вона не тріснула?

Тепер ви знаєте, як просвердлити кахельну плитку так, щоб на ній не виникли сколи та тріщини. Це зможе зробити будь-яка людина, навіть та, що раніше ніколи не свердла керамічну плитку. Для цього потрібно лише правильно підібрати інструмент, та дотримуватися інструкцій.