Як повісити люстру на стелю з гіпсокартону

Якщо ви обшили стелю гіпсокартоном, то найімовірніше передбачили заздалегідь закладну під люстру. Тоді для кріплення вам досить використовувати елементи, які йдуть в комплекті з люстрою.

 

Однак буває, що ви вирішили змінити місце розташування люстри вже після. На стелі використаний дуже тонкий гіпсокартон і без закладної або спеціального кріплення на нього можна кріпити тільки вбудовані точкові світильники.

Якщо вага вашої люстри не перевищує 3-4 кг., то можна скористатися кріпленням-метеликом (також називають “моль” або “Моллі” за назвою фірми, яка їх винайшла “Molly”). Люстри можуть мати кріплення на гак або на кронштейн. Під обидва види існують спеціальні дюбелі-метелики для гіпсокартону.

 Як повісити люстру на стелю з гіпсокартону

Якщо люстра важка, то доведеться робити кріплення в несучу плиту перекриття, так як гіпсокартон без закладної таку вагу не витримає. Для цього знадобиться довгий бур, яким свердлити отвори безпосередньо в бетонній плиті. Існують спеціальні цангові гаки, які при затягуванні розпирає в отворі й вони витримують дуже велику вагу.

Для кріплення люстри на кронштейні доведеться використовувати довгі шпильки. В цьому випадку для кріплення кронштейна використовуйте гайки з нейлоновими вставками, що не відкручуються. Так як сильно затягувати кронштейн не можна, інакше прогнеться гіпсокартон.