Як покласти ламінат своїми руками

Вкладання ламінату не є дуже складною справою. З цим можна справитись самотужки, якщо ви маєте певний хист до такого виду робіт, та будете дотримуватися технології.

 

Перед початком монтажу ламінату, слід упевнитися, що чорнова підлога в приміщенні рівна. Це можна перевірити за допомогою рівня. Якщо підлога виявиться нерівною, потрібно зробити вирівнювання, наприклад методом сухої стяжки. А якщо є маленькі поглиблення і вибоїни, то для правильного укладання ламінату, їх можна просто зашпаклювати спеціальним розчином.

 Як покласти ламінат своїми руками

Отже, ви зробили підготовчі чорнові роботи, купили потрібну кількість упаковок з ламінатом і вам його доставили на об’єкт. Не поспішайте відразу ж розкривати упаковки й починати його стелити.

Необхідно щоб ваш ламінат полежав у цьому приміщенні 1-2 дні. Він “пристосується” до температури та вологості, і після вкладання вже не буде розширятися або стискатися.

Для монтажу ламінату на підлогу потрібно:

  • ламінат
  • підкладка для ламінату
  • електролобзик
  • молоток
  • обмежуючі клиночки
  • рулетка, кутник, олівець
  • скотч малярний

Для правильного укладання ламінату, спочатку розстеліть підкладку для ламінату, а всі місця стиків з’єднайте з допомогою скотча.

 Як покласти ламінат своїми руками

Найкраща підкладка коркова, вона добре захищає ламінат від вологи, володіє відмінною тепло та шумоізоляцією, а також приховає дрібні нерівності підлоги.

Дотримуючись технології укладання ламінату на підлогу, починайте стелити 1-ий горизонтальний ряд ламінату від кута приміщення, стикуючи дошки торцями. Подальше вирівнювання буде по цьому ряду, і дуже важливо зібрати його правильно. Дійшовши до останньої дошки в цьому ряду, відміряйте її довжину й відріжте з урахуванням зазору.

Для правильного укладання ламінату, потрібно обов’язково враховувати зазор між ламінатом і стіною з обох кінців ряду, мінімальний дорівнює 8 міліметрів.

Тепер залишився шматок ламінату від 1-ого ряду, якщо він по довжині не менше 20 сантиметрів, піде першою дошкою в другому ряду.

Укладання в розбіг економить матеріал і робить покриття ламінату більш ефектним. Ця технологія укладання ламінату на підлогу робить торцеві шви менш помітними.

Якщо ви хочете зробити розбіг в 1/3 дошки, то відріжте 1/3 частину від дошки й починайте 2-ий ряд з неї. Мінус такого варіанту – немає економії ламінату, на підрізування йде багато матеріалу.

Наступний ряд збирається так само, як і 1-ий ряд.

З’єднайте обидва ряди, при потребі підбийте їх за допомогою наставки та молотка.

Важливо добре перевіряти, щоб елементи щільно з’єднались замками, а при потребі підстукати, не вдаряти молотком безпосередньо по ламінатині, а тільки по наставці.

 Як покласти ламінат своїми руками

Отриману поверхню посуньте до стіни й розмістіть клини, для виготовлення яких можна використовувати залишки від ламінату.

Враховуйте також і нерівності ваших стін при установці клинів. Вони можуть знадобитися різної товщини.

Далі, процес монтажу ламінату на підлогу, відбувається за тією ж схемою.

Коли ви дійдете до останньої смуги, вона може не вміститися між стіною і готовою поверхнею ламінату. Заміряйте в декількох місцях відстань між стіною та готовим ламінатом.

 Як покласти ламінат своїми руками

Олівцем окресліть на ламінатних смугах потрібні позначки й відпиляйте лобзиком. Укладайте, як і раніше, залишаючи потрібний зазор.