Як підготувати гіпсокартон до фарбування

Гіпсокартон найбільш доступний за ціною і водночас практичний матеріал для обробки приміщень. З його допомогою можна не тільки зробити стіни більш рівними, але і виготовити різні елементи декору. У плані монтажу гіпсокартон так само досить зручний матеріал, тому дана процедура не потребує великих зусиль. Це ще один із чинників, що впливають на популярність цього оздоблювального матеріалу. Завдяки ідеально рівній поверхні гіпсокартон відмінно підходить для фарбування.

 

Однак для того щоб його пофарбувати необхідно зробити підготовчі роботи. Слід звернути увагу на те, що фарба ляже добре лише в тому випадку, якщо поверхня заздалегідь була якісно підготовлена.

Необхідні матеріали та інструмент: кисть потрібного розміру, шпаклівка, акриловий грунт, валик, наждачний папір, сітка для швів, і різні шпателя.

 Як підготувати гіпсокартон до фарбування

Підготовка гіпсокартону до фарбування

Для початку гіпсокартон необхідно покрити акриловим грунтом. Головна вимога до покриття ґрунтовкою – рівномірність. Варто враховувати те, що дуже велика кількість грунтовки негативно вплине на результат. Перш ніж приступати до подальшої роботи покриття повинно добре просохнути.

Місця стикування гіпсокартону вимагають шпаклювальних робіт. Дана процедура складається з декількох кроків: нанесення початкового шару шпаклівки, наклеювання сітки для швів, нанесення наступного шару, але лише після просихання попереднього. Металевий шпатель буде придатним інструментом для виконання цієї процедури. Краще запастися кількома шпателями різних розмірів.

 Як підготувати гіпсокартон до фарбування

Продовжити процедуру шпаклівки необхідно після висихання. Далі за допомогою великого шпателя вирівняти шпаклівкою шви, щоб залишилась одна рівна поверхня. Місця де в гіпсокартон закручувались саморізи теж ретельно вирівняти. Якщо в процесі роботи буде потрібно шліфування, то використовуйте наждачний папір, або шліфувальну стрічку. Починати слід з великої шкурки переходячи на більш дрібну. Затирка не повинна бути надмірною, в іншому випадку є ризик зіпсувати поверхню листів гіпсокартону. При дотриманні вищевказаних рекомендацій ви отримаєте рівну поверхню без будь-яких шорсткостей.

Потім знову йде в хід грунтовка тепер уже для повторної обробки поверхні гіпсокартону. Причому одним шаром обійтися не вийде, буде потрібно ще і другий. Грунтовка повинна повною мірою просочити поверхню шару з паперу. Важливо, щоб цього етапу було приділено максимальну увагу, щоб фарба надалі належним чином лягла на поверхню. Процес грунтовки стель проводиться завжди проти світла. Відразу після того, як покриття повністю висохне можна починати фарбування.

 Як підготувати гіпсокартон до фарбування

При виборі фарби рекомендується брати матову водоемульсійну фарбу, вона надає приємний відтінок і візуально збільшує приміщення.