Дитячі помилки при самостійному монтажі гіпсокартону

Якщо ви вирішили провести монтаж листів гіпсокартону самостійно, і це ваш перший раз, то варто звернути увагу на кілька “дитячих” помилок. Вони дуже сильно впливають на якість кінцевого результату, тому варто про них дізнатися до початку робіт.

 

1. Ви можете переплутати лицьову і зворотну сторони ГКЛ. Листи гіпсокартону можуть здатися однаковими по обидва боки, але це не так. З лицьового боку краю листа мають спеціальні поглиблення. Вони використовуються для формування правильних стиків. Якщо переплутати сторони листа при монтажі, то у вас не вийде рівної площини через те, що лист закріпиться під кутом.

 Дитячі помилки при самостійному монтажі гіпсокартону

2. Кріплення листів з хрестоподібними стиками. При монтажі гіпсокартону потрібно уникати таких вузлів примикання, коли стики утворюють хрести. Всі з’єднання повинні мати Т-подібну форму. Стики – це взагалі найслабші місця в перегородці з гіпсокартону, і саме тут можуть з’являтися тріщини. Тому не слід слабкі місця збирати в одну точку.

 Дитячі помилки при самостійному монтажі гіпсокартону

3. Неправильний інструмент для різання гіпсокартону. Для того, щоб розрізати лист, не потрібно використовувати ножівки, лобзики та інші інструменти з зубами. Найкращий інструмент для різання гіпсокартону – це монтажний ніж. Ним не потрібно прорізати лист цілком – досить прорізати картон з одного боку, надломити гіпс і прорізати картон з іншого боку.