Чим краще обробити відкоси пластикових вікон

Завершальний етап процесу встановлення сучасних склопакетів – це обробка відкосів. Товсті склопакети і надійна фурнітура забезпечують відмінну теплоізоляцію, але сполучення віконної рами і стіни квартири залишається слабким місцем конструкції. Цю проблемну зону необхідно прикрити.

 

Відкоси з штукатурки

Штукатурка – класичний метод, який полягає в послідовному нанесенні декількох шарів штукатурного і шпаклювального розчину. В результаті виходить акуратні відкоси без швів і добірних елементів. Даний метод має два суттєвих недоліки:

– так як матеріали рами і штукатурки сильно відрізняються, то з часом неминуче з’являються тріщини.

– низькі теплоізоляційні властивості штукатурки. Такі відкоси схильні до промерзання взимку, появи конденсату.

Щоб максимально усунути ці недоліки необхідно утеплити поверхню і використовувати примикаючий віконний профіль з армуючою сіткою.

 Чим краще обробити відкоси пластикових вікон

Відкоси з гіпсокартону

Гіпсокартон або гіпсоволокнисті листи – для їх виготовлення використовуються шматки ГКЛ або ГВЛ потрібного розміру, які прикручуються до каркаса з профілю або приклеюються. Потім поверхня гіпсокартону грунтується, шпаклюється і фарбується. На відміну від штукатурки, не потрібно додаткового утеплення, так як простір між стіною і новими відкосами утеплюється монтажною піною. У даного підходу теж є свої недоліки:

– неможливо міцно зв’язати матеріал відкосу і раму з ПВХ. Це призводить до появи тріщин на стиках. На відміну від штукатурного варіанту, спеціальних примикаючих профілів для ГКЛ немає.

 Чим краще обробити відкоси пластикових вікон

Пластикові відкоси

Пластикові панелі – найпростіший спосіб, який пропонують установники вікон. Вони позбавлені недоліків штукатурних відкосів і відкосів з гіпсокартону. Головне простежте, щоб вам встановили спеціальні утеплені сендвіч-панелі для відкосів, а не односторонні або декоративні панелі для обробки. У пластикових відкосів два недоліки:

– Низька якість добірних елементів, таких як куточки. Часто ці дрібні деталі виготовляються з вторинного пластика, який з часом жовтіє і некрасиво виділяється.

– несумісність з інтер’єром. Глянцевий пластик буде неприродно виглядати в кімнаті, оформленій в класичному стилі, а також в будь-якому іншому напрямку дизайну, де використовуються натуральні матеріали.

 Чим краще обробити відкоси пластикових вікон