З’ясовуємо, яке масло лити в двигун найкраще!

Механізми в транспортному засобі постійно нагріваються за рахунок тертя, і щоб не допустити значного підвищення температури, потрібно знати, яке масло лити в двигун і інші вузли.

Яке масло лити в двигун: запитаємо у виробників

Щоб всі рухомі деталі ДВС працювали гладко, а нові запчастини швидко притиралися зі старими, необхідно знати, яку олію використовувати. При цьому слід враховувати, що воно володіє різним ступенем плинності, в залежності від марки і виробника. Тому, в першу чергу, ще перед тим, як поміняти масло в двигуні, потрібно ознайомитися з його технічними характеристиками, які, як правило, є прямо на ємності.

З'ясовуємо, яке масло лити в двигун найкраще!

Крім іншого, обов’язково потрібно пам’ятати все, що сказано в супровідній документації до транспортного засобу про найбільш прийнятною для нього марку масла. І, звичайно ж, не слід забувати про кліматичні особливості регіону, в якому буде експлуатуватися автомобіль. Будь-мастильні матеріали від всіх без винятку виробників підпадають під загальну класифікацію SAE J300, згідно з якою визначається рівень загусання і загальної в’язкості масла. Позначається маркування трьома позиціями. Число на початку говорить про загусанні при низьких температурах, буква вказує на пору року, коли потрібно використовувати мастильний матеріал, а друге число відповідає за ступінь в’язкості.

З'ясовуємо, яке масло лити в двигун найкраще!

Самостійна заміна масла у двигуні: коли вона необхідна?

Зазвичай виробник вказує періодичність заміни тієї чи іншої марки масла, і найбільш часта рекомендація – через кожні 5000 кілометрів. Однак це невиправдані витрати, які вигідні тільки виробника, для вас же вони абсолютно безглузді. Власне, все залежить від того, чи використовуєте ви мінеральні мастильні матеріали, напівсинтетичні або синтетичні. Перші два варіанти засновані на речовинах, одержуваних з нафти, причому у другій також додаються і синтетичні компоненти. Третій тип має повністю штучне походження, але ненатуральне – не означає поганий. Навпаки, у ньому не буває сторонніх домішок, а тільки те, що необхідно.

З'ясовуємо, яке масло лити в двигун найкраще!

Порівняти якість мінерального та синтетичного масла можна, спалюючи відпрацювання обох в спеціальній печі – зольність у штучного мастильного матеріалу набагато нижче.

Орієнтуватися слід на те, яке саме масло дозволяє використовувати гума сальників. Деякі виробники заздалегідь попереджають, що синтетичне мастило неприйнятна, але це рідкість. Тому сміливо користуйтеся штучним продуктом. Перша правильна заміна масла в двигуні необхідна після обкатки нового авто, десь після 1000 кілометрів. У злитою відпрацюванні можна помітити дрібні металеві стружки, що виникають у процесі притирання деталей. Потім міняємо через кожні 7-8 тисяч кілометрів. Також дуже часто періодичність заміни масла зазначена в гарантії до машини, і порушувати приписи не рекомендується.

З'ясовуємо, яке масло лити в двигун найкраще!

Який порядок заміни масла в двигуні?

Хто б не говорив, що для заливання мастильних матеріалів у автомобіль у нього свої способи, технологія заміни масла у двигуні, як правило, класична. Перший крок – злив відпрацювання, для цього потрібно пірнути під машину, зняти захисний щиток двигуна і злегка відкрутити пробку піддону картера, попередньо підставивши яку-небудь ємність. У міру витікання масла відкручуємо затичку сильнішим, поки вона не виявиться у вас в руках. Оглядаємо ущільнювальне кільце на пробці, якщо потрібно – ставимо нове. Потім міняємо фільтр, змастивши маслом його прокладку перед установкою кріпимо захисний щиток на місце і вибираємося з-під транспортного засобу.

З'ясовуємо, яке масло лити в двигун найкраще!

Перший етап завершено. Продовжуємо розпочатий процес, порядок заміни масла в двигуні знову-таки стандартний. Залишається тільки відкрутити пробку на горловині масляного каналу у верхній частині двигуна і залити нове масло. Обсяг відміряємо строго відповідно до інструкції. Якщо ви заливаєте зовсім іншу марку мастильного матеріалу, що відрізняється ступенем загусання і в’язкістю, необхідно повністю промити двигун, щоб не допустити змішування різних масел. По завершенні всіх робіт заводимо машину і тримаємо її хвилин 10 на холостому ходу, перевіряючи масляний фільтр і всі пробки на предмет протікання.

З'ясовуємо, яке масло лити в двигун найкраще!