Заміна задніх і передніх гальмівних колодок своїми руками

Як би ми не старалися: купуючи самі фірмові гальмівні колодки, застосовуючи саму фірмову гальмівну рідину, використовуючи самий спокійний стиль водіння – гальмування, приходить час, коли потрібно міняти гальмівні колодки.

Порядок перевірки і заміни гальмівних колодок

Хтось вибирає варіант заміни гальмівних колодок на сервісі, хто вміє і змінює сам, а хтось навчиться і теж буде сам виробляти заміну, як передніх, так і задніх гальмівних колодок. Тим більше, що особливої складності в заміні гальмівних колодок немає. Адже ви вже переконалися в цьому, коли самі проводили заміну гальмівних дисків?

Заміна задніх і передніх гальмівних колодок своїми руками

При всій різноманітності моделей автомобілів принцип дії гальмівної системи у різних виробників, залишається однаковий. Тому, наприклад, заміна передніх гальмівних колодок на Форді, не набагато відрізнятиметься від заміни гальмівних колодок на Мазді. За винятком деяких конструктивних особливостей.

Заміна задніх і передніх гальмівних колодок своїми руками

Перш ніж задаватися питанням, як поміняти передні або задні гальмівні колодки, і приступати до покрокового вивчення всієї процедури, потрібно усвідомити загальні правила діагностики зносу гальмівних колодок і їх заміни. Неважливо колодки гальмівні задні або передні ви збираєтеся міняти.

Симптоми зносу гальмівних колодок ми вже розглядали, вони досить просто допомагають визначити, що прийшов час заміни колодок, або, принаймні, пильної уваги до стану гальмівних колодок.

Заміна задніх і передніх гальмівних колодок своїми руками

  • Для заміни гальмівних колодок, не має значення – це передні гальмівні колодки або заміна задніх гальмівних колодок, знадобиться стандартно-штатний набір інструментів: домкрат, «козли» або використати свої ж колеса для упору поддомкраченой машини.
  • Заміну колодок необхідно міняти повністю на осі. Особливу увагу приділяйте діагностики і заміни передніх гальмівних колодок. Їх знос у 2-3 рази інтенсивніше, ніж знос задніх гальмівних колодок.
  • При заміні колодок використовуйте їх з однієї партії, це пов’язано з тим, що в цьому випадку вони тоді володіють однаковими фізико-механічними властивостями.
  • Встановлюйте на автомобіль тільки ті гальмівні колодки, які рекомендуються виробником саме для даної марки-моделі автомобілів.

Діагностика гальмівної системи під час заміни гальмівних колодок

При демонтажі гальмівного супорта зверніть увагу на ступінь зносу гальмівних колодок. Якщо одна-дві з чотирьох мають нерівномірний знос, значить, в самому супорті існує дефект.

Заміна задніх і передніх гальмівних колодок своїми руками

Провести діагностику гальмівного диска. Заміряти його товщину штангенциркулем, а також провести візуальний огляд на предмет механічних пошкоджень площі диска. Якщо необхідно, то проведіть заміну гальмівного диска або проточку гальмівного диска.

Заміна задніх і передніх гальмівних колодок своїми руками

Перевірка стану брудозахисного чохла. Якщо він виглядає зношеним, то потрібно його заміна. Якщо ж він має механічні пошкодження, то необхідно подумати про перебиранні механізму супорта.

Заміна задніх і передніх гальмівних колодок своїми руками

Ці процедури потрібно проводити при заміні задніх гальмівних колодок, так і заміну передніх гальмівних колодок. Сам покроковий процес того, як замінити передні і задні гальмівні колодки ми опишемо в наступному матеріалі, і сподіваємося, що інформація буде для вас корисною.

Щасти вам у підготовці до заміни гальмівних колодок своїми руками.