Заміна і перевірка сальника розподільного валу

Здрастуйте, шановні автомобілісти! Цікаво, а ви знаєте, чому ущільнювальне пристрій називається сальник? Давайте зробимо, буквально два кроки назад в історію. А потім вже, озброєні цим знанням, розглянемо питання про те, як своїми руками замінити сальник розподільного валу.

Коли потрібна заміна сальника розподільного валу

Сальник або сальникове ущільнення – це назва прийшла до нас з того часу, коли для ущільнення в механізмах рухомих частин, застосовувалася пенька, просочену жиром. Ось так, просто, і з’явилася назва «сальник».

Природно, сучасний сальник розподвалу складно собі уявити виконаним з пеньки. Для сальників нині застосовуються більш сучасні та ефективні матеріали.

Заміна і перевірка сальника розподільного валу

Природним чином прозвучить відповідь на це питання: «Коли потік сальник або видавило сальник розподвалу».

А дізнаємося ми про несправності сальника розподільного вала при проведенні чергового ТЕ ГРМ, заміні распредвала або при поточному ремонті головки блоку циліндрів.

Заміна і перевірка сальника розподільного валу

Про те, що тече сальник розподвалу ми дізнаємося по слідах моторного масла на ремені або під зубчастим шківом распредвала. І помітивши цю текти, бажано не відкладати у «довгий ящик» заміну сальника.

Заміна і перевірка сальника розподільного валу

Адже погодьтеся, що зручніше і вигідніше замінити вчасно сальник распредвала, ніж потім, в підсумку, змінювати распредвал або ремонтувати двигун. Несумірні вкладення.

Сальник розподвалу передній можна міняти прямо на двигуні. А ось для того, щоб замінити сальник розподільного валу задній, знадобиться або підйомник, або яма. І, доведеться від’єднувати коробку передач зі зчепленням.

Заміна сальника розподільного валу

Ми відзначимо основні особливості технології заміни сальника розподільного валу. А нюанси, які можуть бути, звичайно ж, залежать від моделі та типу двигуна вашого автомобіля. І найбільш правильним рішенням, буде вивчення керівництва по ремонту саме вашого двигуна.

Заміна і перевірка сальника розподільного валу

   • як завжди при ремонті в підкапотному просторі – від’єднайте АКБ;
   • провести демонтаж кришки ременя приводу ГРМ;
   • маркером проставляємо мітки положення ременя щодо розподільного валу;
   • знімаємо ремінь, при цьому весь – не обов’язково. Досить зняти його з зубчастого шківа розподільного валу;
   • послаблюємо затяжку зубчастого шківа, і притримуючи шків від прокручування, вивертаємо болт кріплення розподільного валу;
   • знімаємо шків з хвостовика розподільного валу;
   • з гнізда ГБЦ витягаємо старий сальник. Можете його вже не берегти;

    Заміна і перевірка сальника розподільного валу

   • очистіть гніздо для установки сальника від відпрацювання і бруду;
   • перш, ніж встановити новий сальник на місце, перевірте його робочу кромку, змастіть моторним маслом, і вставте на місце;
   • для щільної і правильної установки сальника на посадкове місце використовуйте обов’язково: захисну втулку (якщо вона йде в комплекті), що підходить за розміром оправлення (це може бути головка з набору інструментів або старий сальник);

    Заміна і перевірка сальника розподільного валу

   • збірку проводимо в зворотному порядку: шків надягаємо на хвостовик распредвала, затягуємо зубчастий шків, надіваємо ремінь ГРМ і так далі. Не забудьте про мітках.

Регулювання натягу ременя приводу ГРМ, природно, виробляємо у відповідність з вимогами керівництва для ремонту вашого двигуна.

Як бачите, складного технологічного процесу не спостерігається. Природно, процес заміни сальника розподільного валу займе більше часу і ваших нервів, ніж пішло на написання даного матеріалу. Ремонт автомобіля своїми руками – справа нелегка, але потрібна, а в деяких випадках і значно економніше.

Успіху вам при заміні сальника розподільного валу своїми руками.