Заміна гальмівних колодок: покрокова схема

Час від часу. Саме таке тимчасове поняття можна застосувати, коли потрібна відповідь на питання про те, через скільки міняти гальмівні колодки. Але, техніка не терпить приблизних часових рамок. У якихось деталей і технічних рідин автомобіля є певні тимчасові або експлуатаційні межі, наприклад, заміну гальмівної рідини рекомендується проводити в 1-3 роки або 30-40 тис. км. пробігу.

Як поміняти гальмівні колодки

Стосовно такої важливої деталі, як гальмівні колодки, коли міняти їх, вам підкаже вчасно проведена діагностика зносу гальмівних колодок. Проведена вами самостійно, це нескладно. Власне, як і самостійна заміна гальмівних колодок. Заміну колодок своїми руками вам завжди допоможе зробити Інструкція по заміні гальмівних колодок, яка існує зараз на будь-яку модель автомобіля. І, навіть якщо у вас її немає, то вивчивши загальні правила заміни колодок, ви впораєтеся з цим завданням.

Заміна гальмівних колодок: покрокова схема

Заміна гальмівних колодок вимагає певних підготовчих процедур, які забезпечать зручну і якісну роботу демонтажу-монтажу колодок.

Заміна гальмівних колодок: покрокова схема

Інструменти і обладнання

 • Стандартний набір гайкових ключів для вашого автомобіля
 • Домкрат
 • Підйомна опора («козли»)
 • Молоток
 • С-подібна струбцина або балонний ключ

Заміна гальмівних колодок: покрокова схема

Підготовка автомобіля

 • Вивішуємо авто за допомогою домкрата і опори. Про дотримання заходів безпеки, напевно, говорити буде зайвим. Це ваші руки і пальці. Це ваше здоров’я.
 • Знімаємо колесо, і нам постає фронт роботи.
 • Вивертаємо кермо так, щоб зручно було підібратися до гальмівного механізму

Безпосередньо заміна гальмівних колодок

Перш ніж приступати до демонтажу гальмівної колодки, проведіть огляд гальмівного диска і захисного кожуха супорта. Залежно від результатів діагностики гальмівного диска, приймайте рішення.

Заміна гальмівних колодок: покрокова схема

 • З допомогою зворотного лопатоподібною частини балонника віджимаємо поршень гальмівного супорта. Акуратно поставивши важіль між гальмівним диском і колодкою. Зверніть увагу, що рівень гальмівної рідини в бачку в цей момент буде підніматися. Прийміть заходи, щоб не допустити протоки ТЖ.
 • Відгинаємо край стопора болта кріплення скоби гальмівного супорта до напрямного пальця. Не забудьте про гальмівний шланг. Його треба вийняти з скоби, в якій він фіксується.
 • Викручуємо болт кріплення скоби, і відкидаємо гальмівну скобу вниз.
 • Тут же проводимо діагностику гальмівного супорта. Якщо у старих колодок нерівномірний знос, то необхідно зняти захисні гумові гофри направляючих пальців, промити в бензині і наповнити графитной мастилом.
 • Після проведення цих заходів проводиться установка гальмівних колодок. Нові колодки дуже рекомендується купувати в магазині з однієї виробничої партії. Маркування на упаковці вам про це підкаже. Таким чином, буде відсутня різниця у фізико-механічних властивостях колодок.
 • Накидаємо гальмівну скобу і проводимо роботу по монтажу в зворотному порядку.

Заміна гальмівних колодок: покрокова схема

Ось тепер ви знаєте як замінити гальмівні колодки. Природно в перший раз так швидко, як написано, провести цю процедуру не вийде, але досвід приходить з часом. Головне, при демонтажі гальмівного механізму колеса не забувайте порядок розбирання, щоб не порушити порядок складання. Можна навіть робити фото, благо у кожного є мобільний телефон з камерою.

Заміна гальмівних колодок: покрокова схема

З урахуванням того, що ресурс гальмівних колодок передньої осі в 2-3 рази нижче, ніж у задніх колодок, і вашого стилю водіння, не забувайте в процесі експлуатації авто, приділяти більше уваги перевірці ступеня зносу передніх колодок.

Удачі вам у проведенні якісної заміни гальмівних колодок на своєму авто.