Відключення циліндрів двигуна: для чого та як?

Відключення циліндрів двигуна для зниження витрати палива автомобілем, як теорія з’явилася у другій половині минулого століття. Ця теорія з’явилася в декількох країнах з невеликим тимчасовим розривом, і відразу ж стала втілюватися в життя.

Для чого потрібно відключення циліндрів

Перша особливість, з якою зіткнулися розробники ідеї відключення циліндрів на той час, полягала в тому, що відключення циліндрів можна було виробляти у багатоциліндрових двигунів. Тобто шість і більше циліндрів. Відключення циліндрів в двигунах з меншою кількістю циліндрів призводило до нерівномірної роботи двигуна.

Відключення циліндрів двигуна: для чого та як?

Першою причиною, яка спонукала виробників до розробки і впровадження такої опції, як відключення циліндрів, з’явилася її величність «економія палива». Немає сенсу займатися перерахуванням автовиробників, які впроваджували або впроваджують на своїх авто опцію відключення.

Відключення циліндрів двигуна: для чого та як?

І японці, і американці, і європейці, змагаючись за ринок і споживача, модернізують і покращують систему відключення циліндрів. Фольксваген, Ауді, Мерседес. У кожного бренду існують і плануються моделі з функцією відключення циліндрів.

Хоча, виникає резонне питання саме з функцією відключення циліндрів. Для чого купувати автомобіль Лексус, щоб потім перетворювати його в Деу Матіз. Питання риторичне.

Відключення циліндрів як вид діагностики двигуна

Це цікаво, але що нам практично дає відключення циліндрів. Вірніше так, як і навіщо ми можемо застосувати цей метод для своїх, часом не зовсім нових автомобілів.

У практичній життя відключення циліндрів може нам знадобиться в двох випадках. Якщо ви затіваєте (або вже потрібно) ремонт двигуна, зокрема ремонт ГБЦ або ремонт блоку циліндрів, то все починається з діагностики двигуна.

Відключення циліндрів двигуна: для чого та як?

Крім застосування таких методів діагностики в ручному режимі, як вимірювання компресії двигуна або візуальне визначення дефектів блоку циліндрів, відключення циліндрів теж виступає як метод діагностики.

Відключення циліндрів двигуна: для чого та як?

Проводиться він, як правило, народно-некоректними способами. Але, тим не менш, для справжніх автомайстрів є підмогою у визначенні несправностей двигуна. Способи відключення циліндрів для тестування роботи циліндрів укладаються або відключення (блокування) іскри або відключення форсунок (коли мова йде про дизельному двигуні).

Відключення циліндрів при форс-мажорних обставинах

Ситуація, яка може статися з кожним – впала потужність, троїть, і в результаті просто неможливо рухатися. А поруч ні однієї СТО, а їхати ще… загалом всі обставини сконцентрувалися в принципі «падаючого бутерброда» саме з вами.

Відключення циліндрів двигуна: для чого та як?

І якщо іншої можливості транспортувати своє авто немає, то відключаємо циліндр, який є причиною несправності. Вірніше відключаємо в нього подачу палива, якщо це дизель. Якщо ж бензиновий двигун, то прибираємо дріт ВР від свічки.

Відключення циліндрів двигуна: для чого та як?

У цьому випадку витрата палива збільшиться, але ж ви і не збираєтеся з відключеним циліндром їхати в навколосвітню подорож. Лише дістатися до сервісу.

Удачі вам, і руху без необхідності відключати циліндри.