Вентиляція картера двигуна – навіщо вона потрібна?

Зменшення викиду з картера ДВЗ різноманітних шкідливих сполук в атмосферу здійснюється за допомогою спеціальної системи вентиляції картера.

Особливості системи вентиляції картера ДВЗ

Відпрацьовані гази можуть потрапляти в картер з камер згоряння при роботі автомобільного двигуна. Крім того, в картері нерідко відзначається присутність парів води, палива і масла. Всі ці речовини прийнято іменувати картерними газами.

Вентиляція картера двигуна – навіщо вона потрібна?

Їх надмірне нагромадження загрожує руйнуванням тих частин ДВС, які виготовляються з металу. Це обумовлено зниженням якості складу та експлуатаційних характеристик моторного масла.

Цікавить нас система вентиляції призначена для того, щоб запобігти описані негативні явища. На сучасних транспортних засобах вона виконується примусовою. Принцип її роботи досить простий. Він базується на застосуванні розрідження, що формується у впускному колекторі. Коли з’являється таке розрідження, в системі спостерігаються такі явища:

Вентиляція картера двигуна – навіщо вона потрібна?

  • висновок з картера газів;
  • очищення від масла цих газів;
  • рух по повітряних патрубків сполук, що пройшли очищення, в колектор;
  • подальше спалювання газів в камері згоряння при їх змішуванні з повітрям.

Конструкція вентиляційної системи картера

На різних моторах, які виробляються різними виробниками, описувана система характеризується власною конструкцією. При цьому в кожній з таких систем в будь-якому випадку є кілька загальних компонентів. До них відносять:

  • клапан вентиляції;
  • масловіддільник;
  • повітряні патрубки.

Клапан необхідний для коригування тиску газів, які заходять у впускний колектор. Якщо їх розрідження є істотним, клапан переходить в закритий режим, якщо несуттєвим – у відкритий.

Вентиляція картера двигуна – навіщо вона потрібна?

Масловіддільник, яким володіє система, знижує явище формування сажі в камері згоряння за рахунок того, що не дозволяє масляним парам проникати в неї. Від газів масло може відділятися за двома схемами:

  • циклічної;
  • лабіринтової.

Вентиляція картера двигуна – навіщо вона потрібна?

У першому випадку говорять про маслоотделителе відцентрового виду. Така система передбачає, що гази обертаються в ній, і це призводить до осідання масла на стінках пристрою, а потім і його стіканню в картер. А ось лабіринтовий механізм діє інакше. У ньому картерні гази уповільнюють свій рух, завдяки чому і відбувається осадження олії.

Двигуни внутрішнього згоряння наших днів, як правило, оснащуються комбінованими системами відділення олії. У них лабіринтове пристрій монтується після циклічного. Це забезпечує відсутність турбулентності газів. Подібна система на даний момент без перебільшень ідеальна.

Штуцер вентиляції картера

На карбюраторах «Солекс», крім того, завжди є штуцер вентиляції (без нього система вентиляції не працює). Штуцер дуже важливий для стабільного функціонування вентиляції картера двигуна, і ось з якої причини. Іноді якісного видалення газів не відбувається з-за того, що в повітряному фільтрі розрідження має малу величину. І тоді з метою збільшення працездатності системи в неї вводять додаткову гілку (зазвичай її називають малою).

Вентиляція картера двигуна – навіщо вона потрібна?

Вона як раз і з’єднує задроссельную зону зі штуцером, за яким здійснюється відведення від ДВС картерних газів. Подібна додаткова гілка має зовсім невеликий діаметр – не більше декількох міліметрів. Сам же штуцер знаходиться в нижній зоні карбюратора, а саме – під насосом прискорення в області дросельної заслінки. На штуцер натягують спеціальний шланг, який виконує витяжну функцію.