Стартер авто ВАЗ 2108 – ремонтуємо своїми руками

Стартер авто ВАЗ 2108, на жаль власників вісімок, ламається досить часто. Вирушати кожен раз при його поломці в автосервіс, безсумнівно, нерозумно, а значить, треба самому навчитися здійснювати ремонт даної деталі.

Коли може знадобитися ремонт або заміна стартера?

Розглянутий механізм являє собою двигун короткочасної дії. У тих випадках, коли стартер автомобіля ВАЗ 2108 знаходиться в повністю справному стані, а автомобільний акумулятор видає якісний струм, запуск пристрою триває від сили кілька секунд. Він не повинен довго функціонувати, тому любителям «поганяти» стартер слід відмовитися від своєї звички і використовувати його тільки так, як рекомендують виробники.

Стартер авто ВАЗ 2108 – ремонтуємо своїми руками

Як показує практика експлуатації стартера, його заміна і ремонт найчастіше потрібні саме в тих випадках, коли власник ВАЗ 2108 надмірно перевантажує описуваний механізм, а також запускає його при слабкій АКБ. Крім того, поломка пускового пристрою може бути пов’язана з тими чи іншими проблемами, зумовленими несправностями двигуна автомобіля.

Найчастіше, стартер виходить з ладу в зимовий період. При негативних температурах на нього виявляються дуже високі навантаження. Якщо механізм старий, він просто-напросто «відмовляється» функціонувати, що й не дивно, адже він сприймає величезну струмовий навантаження, що дорівнює 450 амперам. Така величина струму обумовлює деякі поширені поломки стартера, зокрема, явище підгоряння контактів реле пристрою. В даному випадку мова йде про оплавлення проводів, що приєднуються до двигуна статора і до «плюса» АКБ.

Стартер авто ВАЗ 2108 – ремонтуємо своїми руками

Підгоряння контактів в процесі експлуатації транспортного засобу уникнути неможливо, так як через силові ланцюги регулярно проходить великий за величиною струм. Отже, залишається один вихід – виконати ремонт реле за нижче вказаною схемою, провести зачищення контактів, відновивши тим самим працездатність стартера.

Схема прозвонки механізму і заміни його реле

Ремонт пристрої пуску і його заміна ніколи не виконується досвідченими автомобілістами без його попередньої продзвонювання. Схема здійснення цієї операції дуже проста, ставимо стартер обмотками вгору (тобто – на торець), а потім виробляємо наступні дії: приєднуємо один кінець проводу на болти, що перевіряється механізму, інший – на плюсову клему; запускаємо пристрій.

Якщо після запуску механізм погано крутить або зовсім не крутить, можна сміливо братися за його ремонт. У тих же випадках, коли пристрій працює нормально, немає необхідності розбирати, найімовірніше, причина поганого запуску полягає в іншому елементі автомобіля. Незайвим буде, крім того, перевірити безпосередньо реле механізму. Схема перевірки і в цій ситуації елементарна:

  • до корпуса реле прикладається «мінус»;
  • на висновок подається 12-вольтное напруга;
  • до контактних болтів підключають омметр.

Стартер авто ВАЗ 2108 – ремонтуємо своїми руками

Появу іскор на болтах-контактах і рух муфти в отвір говорять нам про справність реле. А ось відсутність зазначених явищ, а також стрибків напруги на приладі, сигналізує про те, що потрібна заміна реле, так як стартер не крутить саме з-за нього. Для установки нового релейного елемента потрібно розібрати механізм запуску – знімаємо з нього щиток, з повітрозбірника виймаємо шланг, після чого вкрай акуратно дістаємо сам стартер.

Всі ці процедури виконуємо на «нейтралці», а сам транспортний засіб піднімаємо на домкрат або ставимо на яму.

Стартер авто ВАЗ 2108 – ремонтуємо своїми руками

Потім слід викрутити болти, що з’єднують стартер з реле, монтуємо новий механізм. При цьому важливо домогтися зачеплення важеля приводу з наконечником встановлюваного пристрою. Встановлюємо стартер на його місце і підключаємо раніше откинутые дроти.

Як проводиться розбирання стартера?

Іноді причини поломки (не крутить, не запускається з першого разу і так далі), що цікавить нас механізму ВАЗ 2108 криються в інших компонентах (щітки, втулки). Щоб виконати їх ремонт, потрібно провести його повну розборку. Схема цієї операції вказана далі:

  • відкручуємо гайки шпильок (їх дві штуки) за допомогою ключа «10»;
  • дістаємо разом з якорем потрібне нам пристрій;
  • прибираємо головну шестерню з валу якоря;
  • відкручуємо з задньої кришки два гвинти – використовуємо фігурну викрутку;
  • демонтуємо кришку;
  • виймаємо (в зборі) щітки і дістаємо з статора якір, з якого знімається спеціальна регулювальна шайба, а потім і опора вала.

Стартер авто ВАЗ 2108 – ремонтуємо своїми руками

Тепер можна розібрати шестерні (планетарного типу) ведуть та безпосередньо привід, відокремити від важеля опору, щоб отримати доступ до всіх «нутрощів» стартера (втулки, щітки і щіткотримач, обмотка якоря і т. д.). Елементи механізму не повинні мати слідів обвуглювання, працездатні якірні обмотки і колектор завжди мають чистий зовнішній вигляд без будь-яких забруднень.

При необхідності замінюємо втулки, дрібної «наждачкою» обробляємо невеликі подряпини на колекторі (якщо такі є), ставимо новий якір у тих випадках, коли бачимо, що він сильно зносився або обгорів. Втулки змінюються елементарно, наждачний папір, думається, зуміє застосувати кожен, тому особливих труднощів при виконанні таких ремонтних операцій у вас виникнути не повинно. Щоб заміна втулки і зачистка колектора на ВАЗ 2108 пройшли максимально гладко, обов’язково подивіться відео здійснення таких процесів.

Стартер авто ВАЗ 2108 – ремонтуємо своїми руками

«Наждачкою» доведеться скористатися і при наявності на підшипниках шийки вала наволакивания або задирів. Просто обробіть їх наждачним папером з дрібним зерном. При зносі щіток (він видно відразу) рекомендується провести їх заміну, причому в зборі з щіткотримач. Після всіх ремонтних операцій можна здійснювати збірку стартера.