Склопідйомники на ВАЗ 2107 і ВАЗ 2110 – їздимо з вітерцем!

Завдяки стеклоподъемникам, ми самі можемо створювати мікроклімат усередині автомобіля – влітку насолоджуватися свіжим повітрям і бадьорить вітерцем, а взимку ховатися від негоди. Давно пора приділити цим пристроям окрему увагу, чим ми і займемося!

Види склопідйомників – чим порадує ВАЗ?

На автомобілях вітчизняного виробництва останнім часом все частіше встановлюють електричні склопідйомники. Встановлення таких пристроїв почалася на зорі 2000-х років. До цього всі автомобілі ВАЗ були оснащені звичайними тросовими склопідйомниками з ручним типом управління.

Автомобіль ВАЗ 2107, випуск якого почався в кінці 80-х років минулого століття, оснащений ручним типом склопідіймача. Даний тип управління стеклами звичний для більшості власників автомобілів ВАЗ. У моделі ВАЗ 2110 вже стоїть електричний склопідйомник, який набагато зручніше і практичніше, порівняно з ручним типом управління. Електричні пристрої не є якоюсь новинкою. В автомобілях імпортного виробництва їх почали встановлювати ще в 80-х роках, проте до нашого автопрому це «ноу-хау» дійшло зовсім недавно.

За типом працюючого механізму склопідйомники можна розділити на кілька видів. Самі основні і широко застосовуються в автомобілях ВАЗ 2107 – рейкові, вони вимагають постійного догляду і змащення. Дуже часто буває, що шестерні цього механізму складаються з пластмаси, з-за чого механізм зношується катастрофічно швидко.

Склопідйомники на ВАЗ 2107 і ВАЗ 2110 – їздимо з вітерцем!

За типом конструкції їм потрібно набагато більше місця в автомобілі, ніж тросовим. При використанні таких склопідйомників повністю виключений перекіс скла. Робота пристрою полягає в передачі обертання шестерні, яка взаємодіє з лінійним типом рейки, на якій розміщена каретка скла. Рейкові склопідйомники надійні і видають менше шуму, ніж тросові.

Другий вид склопідйомників – на тросі, по своїй конструкції вони дуже слабкі і часто виходять з ладу. Головним елементом таких склопідйомників є трос і крутний механізм. Перевага такого типу механізму перед іншими – його висока ремонтопридатність. Провести частковий або повний ремонт або заміну деталей в такому стеклоподъемнике не складе праці. Найчастіше, відбувається знос троса, так як він дуже тонкий. Шестерні цього механізму зроблені з пластмаси і при перекосі скла мають властивість ламатися. Механізм тросового склопідйомника працює досить повільно, особливо якщо цьому перешкоджають ущільнювальні гумки скла, тому електродвигун має властивість перегріватися і виходити з ладу.

Самі нові і недавно почали застосовуватися в автомобілях ВАЗ 2110 склопідйомники – важільні, їх робота виконується за допомогою шарнірів. Працюють такі пристрої дуже швидко і не створюють шуму всередині салону автомобіля, однак споживають чимала кількість потужності. Застосовують їх лише у взаємодії з електроприводом. Робота склопідіймача відбувається за рахунок виконання певного кількості оборотів головної плоскої шестерні, яка передає оберти на важелі механізму. Після цього важелі виконують обертання і переміщують основну пластину, на якій кріпиться скло.

Склопідйомники на ВАЗ 2107 і ВАЗ 2110 – їздимо з вітерцем!

Головним недоліком у важільному механізмі є низька швидкість переміщення скла – чим вище піднімається скло, тим нижче швидкість його переміщення. Головною особливістю важільних склопідйомників є малі розміри пристрою механізму і можливість їх установки на багато автомобілів ВАЗ. Встановлюють даний тип на автомобілі ВАЗ 2110 повній комплектації, так як він більш дорогий і практичний у своєму використанні. Якщо ж у вашому автомобілі варто тросовий або рейковий механізм, тоді встановлення важільного потребує певної модернізації автомобіля. Виконувати її краще на спеціалізованому автосервісі.

Конструкція механізму – як все влаштовано?

Склопідйомники ВАЗ 2107 за типом конструкції – досить прості пристрої. В основі лежить механізм, до якого за допомогою спеціальних фіксаторів віконне скло. Опускання і підйом скла ВАЗ 2110 відбувається за рахунок оборотів ручки з боку салону.

Склопідйомники на ВАЗ 2107 і ВАЗ 2110 – їздимо з вітерцем!

Система склопідйомників автомобіля ВАЗ 2110 вже пішла набагато вперед в технічному прогресі. В основі роботи пристрою – електричний привід, за допомогою якого відбувається переміщення скла. Управляється такий тип склопідіймача кнопками, розташованими на дверних картах автомобіля ВАЗ 2110.

Склопідйомники на ВАЗ 2107 і ВАЗ 2110 – їздимо з вітерцем!

Електричний привод склопідйомника ВАЗ 2110 складається з електричного блоку управління, підйомного механізму, який може бути різним в залежності від комплектації автомобіля і, звичайно ж, самого приводу. Привод склопідйомника ВАЗ 2110 складається з черв’ячної і зубчастої передачі, які взаємодіють між собою за допомогою електродвигуна. Черв’ячна передача запобігає мимовільне опускання скла і фіксує його на потрібному рівні. Робота електричного приводу полягає в підйомі і опусканні скла за рахунок виконуваного зусилля.

Коли механізм зламався – ваші дії?

При поломці склопідіймача в автомобілі ВАЗ 2107 не складе праці її усунути. Характер поломки залежить від типу механізму. Найчастіше, незалежно від конструкції, ламаються саме зубці обертає шестерні. Для виконання ремонту акуратно зніміть обшивку і карту дверцята автомобіля, а також всі елементи, які на ній розміщені. Після цього зніміть сам склопідйомник і прямуйте з ним в автомагазин. Якщо в основі механізму лежить трос, то при повністю опущеному склі поставте на ньому мітки біля шестерінок. Це значно спростить зворотну збірку після виконання ремонту і позбавить вас від тривалої регулювання висоти скла.

При виході з ладу електричного склопідіймача в автомобілі » ВАЗ 2110 все обстоїть набагато серйозніше. У даному випадку може бути багато варіантів поломки. Насамперед, необхідно перевірити блок управління електроживлення. У всіх моделях ВАЗ 2110 за роботу електричних склопідйомників відповідає запобіжник, який розташований в монтажному блоці під капотом автомобіля. Його порядковий номер ви зможете подивитися на кришці блоку. У разі виходу з ладу замініть його.

Склопідйомники на ВАЗ 2107 і ВАЗ 2110 – їздимо з вітерцем!

Якщо ж з ним все нормально, тоді потрібно приступити до самого блоку, в якому здійснюється управління склопідйомниками. При поганому електричному контакті або виході з ладу транзисторів не буде працювати також привод склопідйомника, розташованого з пасажирської сторони, тому що дана система закільцьована між собою.

Якщо ж у вашому автомобілі скло опускається або піднімається не повністю, то це пов’язано з перекосом або защемленням скла. В даному випадку необхідно більш точно виставити фіксатори скла і відрегулювати їх положення максимально точно. В деяких випадках потрібна заміна ущільнювальних гумок скла. Під дією вологи вони розширюються і перешкоджають переміщенню полотна.

Склопідйомники на ВАЗ 2107 і ВАЗ 2110 – їздимо з вітерцем!

Склопідйомники в автомобілі » ВАЗ 2110 в деяких моделях мають доводчики скла. Це сучасне пристосування, яке дозволяє при натисканні не утримувати кнопку електричного блоку, тому як скло буде опускатися або підніматися саме. Дуже часто доводчики скла підключають до сигналізації автомобіля, що дозволяє закривати вікна при натисканні блокування кнопки пульта. Якщо з якихось причин доводчики скла у вашому автомобілі працюють неправильно, тоді насамперед потрібно перевірити, чи добре працюють кнопки блоку управління. Якщо ж проблема в них, то заміна врятує ситуацію. Не намагайтесь розібрати чи відремонтувати їх, це буде просто даремно витрачений час.

Також буває, що причина поганої роботи доводчика скла – погана мастило механізму. Для її усунення необхідно змастити шестерні привода, а також інших елементів в залежності від типу пристрою склопідіймача.

Склопідйомники на ВАЗ 2107 і ВАЗ 2110 – їздимо з вітерцем!

Якщо ж у механізмі не працює електричний привід, тоді потрібна його заміна, при цьому привід в карті водійських дверей повинен працювати. Для моделі автомобіля ВАЗ 2110 купити потрібний електропривод не складе труднощів, так як він доступний у всіх автомагазинах. Щоб не обтяжувати себе з маркуваннями, просто зніміть вийшла з ладу деталь і вступити з нею в магазин – так підібрати потрібну модель буде набагато простіше.

Якщо причину поломки електричного склопідіймача в автомобілі » ВАЗ 2110 не вдалося з’ясувати, тоді доведеться звернутися в сервісний центр для більш детальної діагностики. Так як автомобілі ВАЗ 2110 мають електронні «мізки», то причиною поломки може бути вихід з ладу контролера або збій в прошивці.

Тюнінг авто своїми руками – встановлюємо склопідйомники

Дуже багато власників ВАЗ 2107 задаються питанням, як пристосувати і встановити електричні склопідйомники на свій автомобіль. Перехід від ручних механічних склопідйомників до електричних дійсно виправданий – це додасть комфорту і привабливості автомобіля.

Провести установку електричних склопідйомників досить складно, але можливо. Не всі автосервіси візьмуться за цю роботу, тому краще її виконати самостійно. Метал карт дверей автомобіля вимагає деякої модифікації – постарайтеся підібрати максимально схожий за габаритами електричний склопідйомник, щоб спростити його установку.

Склопідйомники на ВАЗ 2107 і ВАЗ 2110 – їздимо з вітерцем!

Для його установки вам потрібен буде новий електричний привід, кілька болтів і гайок різних розмірів, гумові фіксатори для скла, електропроводи і запобіжники, а також стандартний набір інструментів. Так як вам потрібно буде просвердлити кілька отворів у металі, приготуйте дриль та свердло для даної роботи. Для початку зніміть карту з обшивкою і опустіть скло повністю до упору. Після цього зніміть старий механізм і приступайте до установки нового.

Важливим етапом є правильне розміщення електроприводу і кут його нахилу. Виконувати монтаж потрібно тільки при повністю опущеному склі. На час установки електричного механізму можна проводити тести з переміщення скла за допомогою акумулятора. Після того, як ви закінчили з механічною частиною, приступайте до електричній системі.

Склопідйомники на ВАЗ 2107 і ВАЗ 2110 – їздимо з вітерцем!

Для підключення електричного склопідіймача потрібно визначитися з місцем, звідки ви візьмете харчування. В автомобілі ВАЗ 2107 це краще всього зробити від прикурювача, так як цей елемент найменше використовується і не споживає навантаження. Для установки на цьому вузлі необхідно використовувати заздалегідь куплені фішки з запобіжниками. Якщо з тих чи інших причин вам не підходить варіант живлення від цього вузла, тоді прокладайте електропроводку від акумулятора автомобіля.

Після установки електричного механізму стеклопод’емника потрібно поставити кнопки, за допомогою яких і буде відбуватися управління. Так як в автомобілі ВАЗ 2107 не було передбачено місця для таких кнопок, то ви можете самі вибрати зручний для вас розташування. Варто врахувати, що чим далі від дверей ви розташуєте кнопки, тим довше потрібні дроти. Тому по можливості вмонтуйте їх на ручку карти вашого автомобіля. Після того, як всі роботи завершені, перевірити на працездатність вашу нову систему.