Система живлення карбюраторного двигуна – шукаємо вразливі місця!

Система живлення карбюраторного двигуна виконує безліч важливих функцій, серед них – очищення, зберігання та подача палива з повітрям, безпосереднє створення возгораемой суміші і подача необхідного її кількості в циліндри двигуна.

У чому ж відмінність карбюраторного двигуна від дизельного?

Однак, перш ніж розглядати всі тонкощі роботи такої системи живлення, варто розібратися, що саме являє собою сам карбюраторний двигун і особливості його роботи. Такі движки є двигунами внутрішнього згоряння з автономним запалюванням, де влаштовано зовнішнє сумішоутворення. У такому разі в його циліндри надходить вже повністю готова горюча суміш. Причому приготування цієї паливоповітряної суміші, найчастіше, здійснюється в карбюраторі, звідки і пішла його назва.

Система живлення карбюраторного двигуна – шукаємо вразливі місця!

Принцип роботи карбюраторних двигунів полягає в наступному: горюча суміш, яка стискається в камері згоряння, загоряється від електроіскровий системи запалювання. Правда, в деяких випадках використовується і калильная трубка, проте така система запалювання застосовується в малогабаритних недорогих движках. Загалом, головна відмінність карбюраторного двигуна від дизельного полягає в тому, що в першому випадку утворення паливно-повітряної суміші відбувається в карбюраторі, а в другому – в циліндрі. Крім того, перший працює на бензині, а другий – на дизельному паливі.

Система живлення карбюраторного двигуна – шукаємо вразливі місця!

Чому ламається система живлення карбюраторного двигуна?

Головними його складовими системи харчування є поплавкова камера, яка відповідає за рівень палива в карбюраторі, емульсійні трубки і жиклери, з допомогою яких відбувається розрахунок, а також необхідна дозування повітря і палива. Не можна випускати з уваги і такий важливий елемент, як дифузор. Він являє собою трубу з звуженою частиною, і, як тільки дросельна заслінка відкривається, в ньому різко збільшується швидкість повітря. Таким чином, виходить розрідження, що сприяє засмоктування палива в двигун.

Система живлення карбюраторного двигуна – шукаємо вразливі місця!

Незважаючи на те, що карбюраторний двигун – досить надійний і приходить в непридатність досить рідко, тим не менш, його система живлення іноді потребує ремонту. Одним з пояснень виходу її з ладу є неякісне паливо, воно призводить до детонації двигуна, прогару прокладок головок циліндра, головки клапана і перевитрати палива. В цьому випадку під час руху чутний характерний звук. Несвоєчасне або ж недостатній догляд за трубопроводами та приводами, які відповідають за подачу повітря з паливом, призводить до порушення подачі останнього, і, як наслідок, його підтікання, що може стати причиною пожежі.

Система живлення карбюраторного двигуна – шукаємо вразливі місця!

В останньому випадку також значно втрачається потужність автомобіля, можливий скрутний пуск і навіть нестабільна робота двигуна під час холостого ходу.

Потрібен ремонт системи живлення карбюраторного двигуна?

Дуже важливо регулярно стежити за станом всіх елементів попередньої системи. За герметичністю корпуса повітряного фільтра, паливопроводу і трубопроводу, по якому здійснюється впуск пального і випуск відпрацьованих газів. Крім того, необхідно промивати всі повітряні фільтри і сам карбюратор мінімум 2 рази в рік.

Система живлення карбюраторного двигуна – шукаємо вразливі місця!

Якщо ж з’явилися які-небудь ознаки порушення роботи, то перш, ніж починати ремонт системи живлення карбюраторного двигуна, необхідно переконатися, чи дійсно справа в ній.

Система живлення карбюраторного двигуна – шукаємо вразливі місця!

З цією метою здійснюється її перевірка, в разі, коли двигун не працює, слід оцінити кількість палива, що знаходиться в бензобаку, а також в якому стані знаходяться прокладки, розташовані під пробкою наливної горловини. Ще слід звернути увагу, наскільки щільні з’єднання карбюратора, паливного насоса, повітряного фільтра, трубопроводів, глушника, а також як надійно закріплений паливний бак, трійники, штуцери і паливопровід. У випадку, коли двигун знаходиться в робочому стані, перевірте, чи немає течі в місцях з’єднання паливного баку, паливопроводів і самого карбюратора.