Шумоізоляція двигуна своїми руками – прибираємо зайві подразники

При русі по трасі постійно виникають сторонні шуми, пов’язані з роботою окремих вузлів вашої машини. Для боротьби з цим явищем необхідна шумоізоляція двигуна автомобіля, своїми руками ви зможете зробити вже після прочитання статті. Розглянемо всі особливості цієї операції.

Шум двигуна автомобіля – принцип усунення

Крім мотора додатковий шум створюють покришки при терті про дорогу, а також вітрові потоки, що впливають на виступаючі конструкції і деталі машини. Але робота двигуна створює найбільший шумовий ефект, що потребує вжиття невідкладних заходів. І першочерговим заходом є проведення ізоляції в моторному відсіку.

Шумоізоляція двигуна своїми руками – прибираємо зайві подразники

Це дія, як правило, входить у загальний комплекс заходів по влаштуванню повної шумоізоляції. Однак може бути проведена робота тільки на якомусь конкретному ділянці. Ізоляція саме моторного відсіку є найбільш ефективною для всього автомобіля і доводить рівень шуму до оптимального значення. В даному випадку основним завданням є створення герметичного покриття, коли зсередини обробляються всі поверхні моторного відсіку.

Для того щоб ефективно прибрати шум двигуна автомобіля, необхідно дотримуватися певної технології при нанесенні таких матеріалів, як вібропоглинач і, безпосередньо, шумоізоляція. В першу чергу обробляється перегородка між моторним відсіком і салоном, а також внутрішня сторона капота.

Шумоізоляція двигуна своїми руками – прибираємо зайві подразники

В даний час в практику починає входити встановлення ізоляційних матеріалів на захист картера двигуна. Тут можуть бути варіанти, виготовлені в заводських умовах або набуті самостійно.

Шумоізоляція двигуна автомобіля своїми руками – вибір матеріалу і підготовка

Від правильного вибору матеріалу залежить і вирішення питання, як зменшити шум дизельного двигуна. Тут існує ряд особливостей, пов’язаних зі специфікою моторного відсіку, де завжди велика ймовірність попадання на поверхню бензину, масла, антифризу, а також гальмівної рідини. Основою багатьох шумоізоляційних матеріалів служить поролон, який може постраждати від впливу технічних рідин і прийти в непридатний стан.

Шумоізоляція двигуна своїми руками – прибираємо зайві подразники

У цьому випадку необхідно вибирати такі матеріали, які спочатку стійкі до агресивних дій. Тут існує певний ризик, оскільки якість матеріалу може не відповідати його заявленим властивостям. Більш практичним способом вважається нанесення на шумоізоляційні шари спеціальної мастики чи рідкого антигравийного покриття.

Шумоізоляція двигуна своїми руками – прибираємо зайві подразники

Перед тим, як безпосередньо приступити до роботи, необхідно усунути всі виявлені несправності, що стосуються роботи самого двигуна та іншого обладнання. Потім потрібно ретельно оглянути моторний відсік, з метою виявлення сторонніх щілин і дірок. Там, де це необхідно, повинні бути встановлені заглушки. Капот не повинен мати люфту, що викликає додаткові сторонні звуки.

Як зменшити шум дизельного двигуна – порядок робіт

Після усунення несправностей можна приступати безпосередньо до пристрою шумоізоляції. Краще всього починати з капота, є найбільш простим елементом. В цьому випадку проводиться звичайне наклеювання листового ізоляційного матеріалу з внутрішньої сторони, між ребрами жорсткості.

Шумоізоляція двигуна своїми руками – прибираємо зайві подразники

При відсутності ребер жорсткості конструкції капота шумоізоляційні листи можуть просто відклеїтися від поверхні. Щоб цього не сталося, необхідно використовувати полегшені матеріали, які протримаються набагато довше. Таким же самим чином покриваються перегородки моторного відсіку і арок передніх коліс.

Шумоізоляція двигуна своїми руками – прибираємо зайві подразники

Після проведених заходів, як показує практика, шум від роботи двигуна значно зменшується. Однак слід пам’ятати, що технічний стан автомобіля у всіх випадках може грати вирішальну роль. Тому своєчасно перевіряйте стан вашого транспортного засобу і не забувайте про невеликі хитрощі для зниження шуму, які ми описали.