Що робити, якщо двигун детонує після вимикання запалювання?

Проблема, коли двигун детонує після вимикання запалювання, може виникнути з ряду причин, однак, частіше за все, цьому сприяє самозаймання палива. Давайте обговоримо, що робити в такій ситуації?

Детонація двигуна при вимиканні запалювання і після

Для початку варто розібратися, що ж таке процес детонації, якими ознаками він характеризується, а також існує нормальний режим детонації, і якщо так, то в яких межах? Даний процес є вкрай небажаним, особливо під час роботи двигуна, так як він являє собою швидке і неконтрольоване згоряння горючої суміші, що призводить до виникнення різких ударів і, відповідно, додаткових навантажень циліндропоршневої групи, а також кривошипно-шатунного механізму.

Що робити, якщо двигун детонує після вимикання запалювання?

Що ж щодо детонації, яка відбувається при заглушеному моторі, то в цьому випадку мова йде про ситуації, в якій двигун працює після вимикання запалювання. Найчастіше, вона триває не більше кількох секунд, але іноді цей час може досягти і 10-15 секунд. Взагалі, немає нормального режиму детонації, і якщо такий процес має місце бути, то слід звернутися до фахівців або спробувати самостійно вирішити дану проблему.

Що робити, якщо двигун детонує після вимикання запалювання?

Хочете зменшити витрату Вашого авто? Рекомендуємо Вам спеціальний экономитель палива.

Двигун детонує після вимикання запалювання – причини

Найчастіше, детонація двигуна при вимиканні запалювання відбувається через невідповідного палива: його октанове число нижче, ніж передбачено технічними вимогами творців конкретного двигуна. Вся справа в тому, що низькооктанове пальне застосовується для двигунів з більш низьким ступенем стиснення. Таким чином, якщо тип бензину не відповідає типу двигуна (наприклад, необхідно використовувати А-95, а замість цього заливається А-76), то відбувається його активну згоряння (практично зі швидкістю вибуху).

Що робити, якщо двигун детонує після вимикання запалювання?

При активному згорянні виділяється досить багато теплової енергії, яка в результаті не найкращим чином відбивається на роботі всієї системи і на стані движка.

Що робити, якщо двигун детонує після вимикання запалювання?

Ще однією причиною, по якій при вимиканні запалювання двигун детонує, може виявитися занадто раннє запалювання. Найчастіше її встановлюють для того, щоб двигун був більш чутливий до відкриття дросельної заслінки, проте в цьому випадку відбувається більш раннє займання повітряно-паливної суміші під час руху поршня вгору, що призводить до надмірного перегріву. Також спровокувати цей процес може перегрів двигуна і встановлення невідповідних свічок запалювання.

При вимиканні запалювання двигун детонує – як врятувати авто?

Безумовно, якщо двигун працює при вимкненому запаленні, що найкращим чином свідчить про його детонації, насамперед варто звернути увагу на використовуване паливо. Не варто говорити про те, що можна застосовувати лише таке пальне, яке буде повністю відповідати всім вимогам заводу-виробника. Крім того, заправляйтеся на надійних заправках, так як невелика економія (кілька рублів за літр) в результаті може вилитися в пристойні витрати за ремонт «серця» автомобіля.

Що робити, якщо двигун детонує після вимикання запалювання?

Також слід перевірити кут запалювання, і якщо воно занадто раннє, то це може призвести до пошкодження пар тертя, і в результаті на вкладишах і коленвале утворюються задирки та інші дефекти. В цьому випадку слід відрегулювати кут запалювання, щоб він знаходився в межах норми. Питання можуть виникнути і до свічок запалювання. Врахуйте, що свічки запалювання суворо рекомендуються виробниками авто, і не варто відхилятися від даних рекомендацій, інакше в досить недалекому майбутньому доведеться чимало попрацювати зі своєю машиною, щоб вирішити виниклі проблеми.

Що робити, якщо двигун детонує після вимикання запалювання?

Якщо ж якість палива не викликає сумніву, і свічки в порядку, а запалювання відбувається вчасно, тоді цілком можливо причиною служить перегрів. Досить часто можна зіткнутися з ситуацією, коли двигун смикається після вимикання запалювання. Обов’язково перевірте рівень охолоджуючої рідини і оцініть стан термостата. Якщо ж з ним щось не так, то, не гаючись, зверніться в сервісний центр.