Самий надійний дизельний двигун – на що були здатні агрегати до 2015 року?

Дизельні двигуни для автомобілів бувають різні, і справа не тільки в обсязі і кількості циліндрів, тому спробуємо коротко оглянути сучасний ринок 2015 року і з’ясувати, які з моторів самі надійні.

Кому рейтинги віддали лідерство?

Асоціації зі словом «дизель» у жителя Росії завжди однозначні: запах солярки від пасажирського автобуса, чорна гар від проїжджаючого повз вантажівки, вінтажні джинси і годинник однойменного бренду. Тим не менш у більшості жителів Європи слово, що походить від прізвища німецького винахідника, це синонім надійного, недорогого і потужного «серця» автомобіля. У нашій же країні його популярність не така висока, мабуть, з-за погодних умов і знань, що солярка густіє на холоді.

Рейтинги надійності, а особливо дизельних двигунів для автомобілів, справа невдячна. Скільки думок, стільки і списків, у яких укладач просто висловлює свій погляд на той чи інший предмет. Саме тому хочемо звернути увагу, що приводиться нижче рейтинг не претендує стати незаперечною істиною, це всього лише спроба систематизувати дані, знання і (частково) особиста точка зору укладача.

Самий надійний дизельний двигун – на що були здатні агрегати до 2015 року?

Дизельний двигун авто

У пошуках відповіді на питання, який двигун на дизельному паливі займає провідне місце в комплектації легкових автомобілів, можна помітити, що деякі рейтинги називають найкращою в 2015 році, так і роками раніше, продукцію концернів Mercedes і BMW. Однак ситуація в світі автопромисловості сьогодні дещо інша, спробуємо розібратися.

Як показують рейтинги найбільших світових автомобільних салонів, часи, коли дизельні двигуни легковиків являли собою зменшені копії агрегатів, встановлених на важких вантажівках, пішли в минуле. Особливо досяг успіху у випуску таких моторів відомий всім концерн Volkswagen, який розробив двигун 1,9 TDI. На сьогоднішній день він займає перше місце і вважається самим збалансованим по динаміці і потужності.

Завдяки новітнім інженерним рішенням, зокрема – оновленої турбіні і збільшення тиску в камерах згоряння – вдалося не тільки досягти унікальних екологічних характеристик, але і знизити витрату палива. Причому потужність залишилася на колишньому рівні (90-120 л. с.). Самі нові автомобілі серії Passat обладнані зараз двигуном з її максимальними показниками (комплектація BlueMotion). Витрата палива становить 3,3 л на 100 км.

Дизельні призери авторинку

Друге місце займає модифікація двигуна з трьома турбінами, що належить німецькій компанії BMW. У перший раз цей агрегат був представлений два роки тому. Він має 6 циліндрами і, маючи обсяг 3,0 л, здатний розвивати потужність-381 к. с. Комплектуються цими двигунами новітні автомобілі 5 і 7 серій, а також великовагові кросовери з індексами Х5 та Х6. Модифікацією його забезпечені кабріолети, що мають серійний номер 6. Правда, вона має дві турбіни, за рахунок чого потужність зменшена до 313 к. с.

Знаєте, який завидний агрегат обіцяють німецькі виробники в новому 2016 році? На суд потенційних покупців будуть представлені нові автомашини, чиї двигуни будуть мати чотири турбіни, і при крутному моменті в 800 Нм потужність буде в рамках 390-406 л. с.

Самий надійний дизельний двигун – на що були здатні агрегати до 2015 року?

Автомашина з четырехтурбинным двигуном

Третє місце нашого рейтингу в 2015 році зайняла американська фірма промислових дизельних двигунів Cummins, випустила суперфорсированный двигун на замовлення відомої компанії Dodge. Справедливості заради потрібно відзначити, що заокеанські виробники не надто балували увагою дизельні мотори, вважаючи за краще розробляти бензинові. Однак зростаючий останнім часом попит на автомобілі з агрегатами, що споживають солярку, примусив їх звернути увагу на виробництво дизелів.

Модель показала себе досить потужною (240-275 л. с.), але у спробі зайняти «дизельну» нішу на ринку американці злукавили і видали за свою розробку італійського концерну Fiat. Моделлю такого двигуна устатковувався Maserati Ghibli, але через кризу виробництво було віддано штатовским промисловцям.

Движок цей був визнаний не тільки самим екологічним, але і самим інноваційним: при його виробництві були застосовані метали, які використовуються в космічній промисловості і фільтри плазмового очищення палива. Те, що двигун посів лише третє місце, «заслуга» вузької спрямованості. Його встановлюють тільки на спортивні боліди і пікапів Dodge Ram. По економічності він може дати фору своїм конкурентам: витрата складає всього 8,5 л на 100 кілометрів.

Хто не сильно відстав від трійки призерів?

Увірвалися 20 років тому на світовий автомобільний ринок корейці не тільки зуміли зайняти на ньому гідне місце, але і «посунути» у рейтингу японських гігантів. Пройшовши довгий шлях «від електрочайників до кар’єрних самоскидів», вони також не хочуть втрачати своєї вигоди, яку обіцяє підвищений попит на авто, обладнані дизельними двигунами.

Як завжди, азіатські виробники надійшли вельми хитро: не бажаючи капітально перебудовувати виробництво і змагатися з європейцями і американцями потужності агрегатів, їм вдалося створити мотор об’ємом 1,7 л, який може видавати 110-136 л. с. Не поспішайте презирливо морщити ніс! При таких досить невибагливий (в порівнянні з продукцією інших виробників), дизель компанії Hyundai володіє таким неймовірним крутним моментом, що не поступається в динаміці бензиновим агрегатів, що мають потужність 150-170 л. с.

Самий надійний дизельний двигун – на що були здатні агрегати до 2015 року?

Дизель компанії «Hyundai»

Треба сказати, що таким агрегатом обладнаний автомобіль Hyundai i40, що поставляється на європейський ринок. У Кореї також дизельні двигуни якось не знайшли широкого застосування (або туди ще не дійшла хвиля «моди»), а тому їх поки що ставлять тільки на експортні машини. Останнім часом цей же агрегат з’явився на кросовері з індексом ix35, а в новому модельному році їм планують оснастити такі популярні автомобілі, як Grandeur і Sonata. Витрата палива, правда, побільше, ніж у конкурентів, але корейці і не прагнуть когось дивувати. Їх завдання – постачати надійних «робочих конячок», здатних на середнє споживання палива, у цьому випадку – 5,5 л на 100 км.

«Вичавивши» достатня кількість потужності автомобілів і завоювавши на ринку свою комірку, японського концерну Toyota тепер немає сенсу комусь щось доводити. Концепція, на яку виробники кинули всі сили, це екологія та економія при збереженні достатньої потужності. І це їм вдалося. Створюючи двигун для свого компактного автомобільчика з ім’ям Urban Cruiser, вони думали про те, щоб жителям мегаполісів було не тільки зручно пересуватися по місту, але і в їх головах не включався б «калькулятор», що підраховує витрати на паливо.

Один з найменших на сьогоднішній день дизельних агрегатів – 1,4 л мотор з потужністю 90 л. с. Це п’яте місце нашого рейтингу. Такі параметри, однак, не заважають створювати крутний момент, що дозволяє легко «тягнути» повнопривідний автомобіль. Витрата ж дизпалива, в залежності від режиму поїздки, становить від 4 до 6 л на 100 км.

Так який з них найнадійніший?

Таке питання трохи наївний, так як цей параметр залежить від багатьох факторів, в тому числі і від манери водіння. Але якщо вибирати кращий з вищенаведеного переліку, то першість по надійності буде віддано американцям з двигуном Cummins Dodge.

І справа не в потужності або витраті палива на 100 км. Швидше за все, роль відіграють матеріали, що застосовуються у виробництві. Блок циліндра зроблений з високовуглецевого чавуну, здатного витримати не тільки високий тиск, але і значний температурний режим. А його поршні робляться із спеціального алюмінієвого сплаву, який використовується в деталях космічних апаратів. Це значить, що вони здатні витримати і тривалу роботу при екстремальних режимах, і різке підвищення навантаження за зміну швидкісного режиму.

Самий надійний дизельний двигун – на що були здатні агрегати до 2015 року?

Мотор «Dodge» з блоком циліндра високовуглецевого чавуну

Також двигун обладнаний паливною системою уприскування Common Rail, яка, незважаючи на досить примхлива ставлення до якості дизельного палива, не тільки значно економить його витрати, але й відіграє вирішальну роль у зменшенні шуму мотора. Саме цими двигунами обладнуються спортивні машини, так і авто підвищеної прохідності. Тобто, саме ті екземпляри автопрому, експлуатація яких відбувається в екстремальних умовах, вимагаючи від мотора не лише неперевершеною потужності, але і бездоганною надійності.

Якщо говорити про рейтинг автомобілів, які підходять для російських доріг, найкраще звернути увагу на зразки японського виробництва. Необов’язково це буде Toyota (до двигуна якої, до речі, ні в одного російського автолюбителя претензій немає).

Для наших неосяжних просторів цілком згодяться Mazda, Honda, Nissan або знову відроджений Datsun. Досить непогано показала себе в експлуатації Subaru.

Справа в тому, що європейські машини, обладнані дизельним двигуном, дуже чутливі до нашій солярці, якість очищення якої залишає бажати кращого. Як показують численні відгуки автовласників, японські авто менш схильні несправностей при користуванні дизпаливом, завдяки численним пристроїв очищення електронних пристроїв і вбудованим передпусковим нагрівачів для водяних, не дає застигати солярці при низькому температурному режимі.