Ремонт паливної апаратури дизельних двигунів – великі клопоти?

Ремонт паливної апаратури дизельних двигунів – задоволення не з дешевих, так як в основному він вимагає повної діагностики авто, і тільки після цього кроку можна реально оцінити всю значимість проблеми. Розберемося, коли приходить така біда?

Навіщо потрібна регулювання паливної апаратури дизельних двигунів?

Паливна система складається з кількох самостійних вузлів, пов’язаних паливопроводів. Це розпилювач, який відповідає за введення струменя палива в камеру згоряння. Він разом з механізмом регулювання тиску входить у форсунку, яка регулює силу тиску уприскування. Для того щоб нагнітання палива по трубопроводу проводилося під високим тиском, встановлюється ТНВД. А за очищення палива відповідає паливний фільтр, до речі кажучи, даний елемент оберігає всю систему упорскування від можливих пошкоджень.

Ремонт паливної апаратури дизельних двигунів – великі клопоти?

Загалом, збалансована робота паливної апаратури здатна забезпечувати вироблення абсолютно незначного ресурсу движка, а, отже, останній пропрацює більше тих термінів, які були встановлені виробником. Адже на його тепловий режим впливають наступні параметри: якісне розпилювання пального, тиск і динаміка впорскування палива і його якість. Однак іноді з-за ряду причин дана апаратура приходить в непридатність. Чому?

Ремонт паливної апаратури дизельних двигунів – великі клопоти?

Що призводить до поломки?

Найчастіше поломок сприяють досить погану якість пального і неповне обслуговування вищезгаданої системи або ж зовсім його відсутність. Обов’язковими процедурами є заміна фільтрів, їх очищення, злив конденсату, що утворився фільтр грубого очищення, регулювання та продування форсунок, а також регулювання ТНВД. Ще в групу ризику потрапляють випадки, коли проведено недостатньо якісний ремонт паливної апаратури бензинових і дизельних двигунів.

Ремонт паливної апаратури дизельних двигунів – великі клопоти?

Крім того, досить часто водії не вважають за потрібне переходити в холодну пору року на зимове паливо, що є великою помилкою та може згодом значно відбитися на їх бюджеті. Також необхідна і постійна регулювання цієї апаратури, однак, якщо всі перераховані вище вимоги не дотримуються, то не обійтися і без дорогого ремонту. Зрозуміти це можна за такими ознаками: знижується потужність двигуна, з’являється нестабільний запуск мотора навіть при невеликому мінусі за вікном, виникає характерне постукування під час їзди, і можливо, що навіть невеликий розгін призведе до того, що мотор взагалі затихне.

Ремонт паливної апаратури дизельних двигунів – великі клопоти?

У чому полягає ремонт паливної апаратури дизельних двигунів?

Регулювання паливної апаратури дизельних двигунів, в основному, полягає в діагностиці та ремонту форсунок, а також ТНВД. Провести її самостійно досить складно, так як мало того, що дана процедура вимагає особливих знань і навичок, так ще потрібен буде додатково спеціальний стенд. На них проводиться перевірка наступних параметрів: яке тиск початку уприскування, наскільки надійна герметизація запірного конуса і якість розпилювання палива.

Ремонт паливної апаратури дизельних двигунів – великі клопоти?

Провівши цю операцію вчасно, можна захистити себе від низки проблем, що виникають з самим двигуном і ТНВД, а отже, значно скоротити свої витрати на їх подальший ремонт.

Якщо ж момент був упущений, і без ремонту не обійтися, то насамперед слід здійснити діагностику абсолютно всіх елементів, з яких складається паливна система. І тільки після виявлення, так би мовити, «слабкої ланки» можна приступати до активних дій. В принципі ремонт даної апаратури полягає в наступному:

  • заміна фільтрів очищення;
  • заміна та налаштування нових форсунок;
  • ремонт турбіни;
  • ремонт ТНВД;
  • промивка спеціальним розчином всієї системи.

Ремонт паливної апаратури дизельних двигунів – великі клопоти?

Звичайно, деякі операції можна спробувати здійснити і самостійно, але, в основному, необхідно спеціальне дороге обладнання, купувати яке заради одиничного випадку недоцільно.