Ремонт ліжку распредвала своїми силами

Здрастуйте, шановні автомобілісти! Раптом виникла неприємно-незрозуміла ситуація. Почавши проводити тюнінг двигуна шляхом заміни розподільного вала, або ремонту головки блоку циліндрів, для усунення будь-яких несправностей, раптом з’ясовується, що відбувається затискання распредвала.

Причини зносу ліжку распредвала

Начебто жодних видимих дефектів: шийки в нормі, блок двигуна в порядку, вкладиші замінені. Панікувати немає причин. Проведемо дефектовку ліжку распредвала.

Ремонт або відновлення ліжку распредвала своїми силами можливе лише в частині, що стосується виявлення несправностей і знімання ліжку. Ремонт, відновлення ліжку доведеться виконувати на верстаті. Така особливість цієї деталі. Але, давайте по порядку.

Ремонт ліжку распредвала своїми силами

Причини виходу з ладу ліжку распредвала, безпосередньо впливають і на виникнення несправностей шийок розподільного валу.

  • відносно довгий термін служби двигуна;
  • «масляне голодування». Простіше кажучи, робота двигуна певний час з недостатнім рівнем моторного масла;
  • відсутність певного масляного тиску в двигуні;
  • двигун працює зі старим або засорившимся масляним фільтром;
  • розрідження масла, що відбувається із-за попадання в нього палива;
  • перегрів двигуна, і не обов’язково він може бути явним (коли пар над капотом до неба).

Для того, щоб прийняти рішення про те, що потрібно: заміна, ремонт, відновлення ліжку распредвала, необхідно провести елементарну перевірку стану ліжку.

Ремонт ліжку распредвала своїми силами

Перевірка діаметрів проводиться за допомогою індикаторного нутромера, який налаштований на певний розмір.

Отримані результати ви порівнюєте з тими параметрами, які вказані в мануалі від виробника. До речі, цю операцію дуже бажано виконувати тоді, коли ви вирішили здійснити заміну штатного распредвала на тюнінговий распредвал.

Після отримання результатів і порівняння їх з необхідними, потрібно приймати рішення. Варіантів всього два: заміна постелі та ремонт (відновлення) ліжку распредвала. Третього не дано. Ми не станемо вам описувати наслідки того, як несправна постіль распредвала, в підсумку, призводить до необхідності капітального ремонту двигуна або заміни головки блоку циліндрів.

Ремонт ліжку распредвала

Відновлення ліжку распредвала своїми силами, як уже говорилося, зводиться до того, що ви визначаєте несправність і знімаєте постіль. Потім ви везете її в майстерню, де існує спеціальний верстат, на якому можна провести розточування або хонінгування ліжку распредвала. Верстати для відновлення ліжку распредвала відносяться до розряду постельно-розточувальних.

Ремонт ліжку распредвала своїми силами

Бажано для консультації і підготовки везти і ГБЦ. Це пов’язано з тим, що перед ремонтом ліжку ГБЦ потребує спеціальної обробки – напилення алюмінієво-цинкового порошку.

Відновлення ліжку распредвала проводиться одним з двох способів: розточування або хонінгування. Саму технологію вам навряд чи буде цікаво знати. Фахівець, який працює на даному верстаті, доводить поверхню постелі до необхідних параметрів.

Ремонт ліжку распредвала своїми силами

При цьому вам скажуть, можливий ремонт ліжку розподільного вала, або простіше і ефективніше буде провести заміну ліжку на нову.

Паралельно з ремонтом ліжку распредвала

Ви пам’ятаєте, які причини призводять до виходу з ладу ліжку распредвала. Тому, розточування ліжку є лише кроком у комплексі ремонтно-діагностичних робіт. Попутно вам доведеться з’ясувати і усунути причину виникнення несправності ліжку распредвала.

Ремонт ліжку распредвала своїми силами

А для цього потрібно:

  • діагностувати систему змащення в т. ч. і масляного насоса;
  • провести чистку і промивку масляних каналів блоку і ГБЦ;
  • перевірка системи охолодження двигуна;
  • перевірка паливної системи.

Ремонт ліжку распредвала своїми силами

Природно, при виявленні несправностей – ремонт для того, щоб виключити в подальшому виникнення причин виходу з ладу ліжку распредвала.

Удачі вам при ремонті ліжку распредвала.