Ремонт і заміна вихлопної системи автомобіля своїми руками

Здрастуйте, шановні автомобілісти. Перш, ніж висвітлювати питання ремонту вихлопних систем автомобілів своїми руками, давайте коротко воскресимо в пам’яті: що таке вихлопна система автомобіля, її завдання. І тільки потім перейдемо до розгляду того, як ремонтується вихлопна система своїми руками.

Пристрій вихлопної системи автомобіля

Вихлопна система призначена для випуску з двигуна відпрацьованих продуктів згоряння палива (газів). Традиційно вихлопна система складається з наступних елементів:

Ремонт і заміна вихлопної системи автомобіля своїми руками

  • Випускний колектор, який є частиною навісного обладнання авто. Його завдання – збір вихлопних газів від циліндрів в одну трубу.
  • Нейтралізатор – каталітичний конвертер. Це пристрій стало застосовуватися відносно недавно. Його завдання у вихлопній системі — допалювати чадний газ (вуглеводні) і робити вихлопну систему автомобіля мінімально токсичним для навколишнього середовища.
  • Глушник. Завдання цього пристрою – зниження рівня шуму відбувається при виході в атмосферу відпрацьованих газів двигуна. На різних моделях авто глушники мають різні конфігурації, що пов’язано з конструктивними особливостями, як двигуна, так і кузова, вздовж якого проходить глушник.

Ремонт і заміна вихлопної системи автомобіля своїми руками

Ремонт вихлопної системи автомобілів

Важливо! Заміна вихлопної системи, зокрема такої її частини, як каталітичний нейтралізатор, категорично не рекомендується «народним» способом. А саме: заміна каталізатора «аналогічним» від іншої моделі, але дуже схожим. Це призводить у результаті до того, що ви отримаєте зниження потужності, точності роботи системи управління двигуном, нестійкий холостий хід, і, як підсумок, вихід з ладу двигуна. Сумнівна економія.

Несправність вихлопної системи – справа гучне і неприємне. Діагностика несправності проста: ви відразу ж почуєте, що потрібен ремонт вихлопної системи по нетрадиційному звуку з-під авто.

Ремонт і заміна вихлопної системи автомобіля своїми руками

Після «звуковий» діагностики необхідно провести візуальну діагностику, попередньо загнавши автомобіль на яму або підйомник. Причин виходу з ладу може бути дві: механічне пошкодження (рідше) і основна причина: постійна робота глушника в екстремальних умовах внутрішнього впливу температурно-хімічної властивості і зовнішнього впливу (особливо взимку) агресивних противоледных реагентів.

Шляхів виходу із ситуації з несправним глушником існує декілька: повна заміна вихлопної системи (зокрема глушника чи його частин), ремонт в спеціалізованому сервісі або ремонт вихлопної системи своїми руками.

Ремонт і заміна вихлопної системи автомобіля своїми руками

В результаті проведеної самостійної діагностики ви визначитеся з тим типом ремонту або заміни вихлопної системи, який вам необхідний.

Ремонт вихлопної системи своїми руками

Ремонт і заміна вихлопної системи автомобіля своїми руками

  • Якщо при діагностиці ви не знайшли явних зовнішніх пошкоджень, то причина несправності у внутрішньому резонаторі. У цьому випадку, на жаль, як правило, проводиться повна заміна резонатора. Для його заміни необхідно зварювальне обладнання. Резонатор вирізається і на його місце приварюється новий.
  • Зовнішні прогари елементів глушника невеликого розміру усуваються за допомогою спеціального герметика. Благо автохімії для ремонту вихлопної системи сьогодні величезна кількість. Косметичний ремонт вихлопної системи здійснюється з дотриманням підготовчих процедур, а саме: ретельна зачистка країв ремонтованої площі від іржі і нагару. Нанесення герметиків проводиться за інструкцією виробника.
  • При наявності прогару досить великого діаметра, використовується склотканина для латки і епоксидна смола. Після нанесення латки рекомендується запустити двигун і дати йому попрацювати на холостому ходу півгодини. Це дозволить досягти максимального і якісно ефекту затвердіння речовин.
  • Якщо прогар виявлено в місці з’єднання труби з резонатором, то для усунення цієї несправності застосовується: або зварювання, або спеціальний склад синтетичних смол. Природно вимоги до підготовки місця ремонту залишаються незмінними: зачистка і знежирення.

Ремонт і заміна вихлопної системи автомобіля своїми руками

Ось саме таким чином ремонтується вихлопна система автомобіля своїми руками. Після ремонту проводиться монтаж глушника на своє місце, і вперед, можна починати тихий і комфортний рух.

Удачі вам, любителі свого автомобіля.