Ремонт головного гальмівного циліндра своїми руками

У перекладі з тюркської мови гальма (turmaz) означає підкладку під колеса гарби. Ми вже пройшли з еволюційної лінійці розвитку транспорту, і в сучасному автомобілі гальмівна система не обмежується однією тільки підкладкою під колеса авто.

Пристрій головного гальмівного циліндра

Гальмівна система автомобіля сьогодні – це складна система механічних та електронних вузлів і деталей, які призначені для уповільнення руху або зупинки транспортного засобу. Гальма — це наша безпека, тому своєчасне обслуговування і ремонт гальмівної системи – за замовчуванням пріоритетне поняття.

Ремонт головного гальмівного циліндра своїми руками

Основною ланкою в гальмівній системі є головний гальмівний циліндр.

Ремонт головного гальмівного циліндра природним чином передбачає знання його пристрою. Будучи головним механізмом, що приводить в дію гальма, головний гальмівний циліндр, по суті, влаштований просто. Як і все геніальне.

Ремонт головного гальмівного циліндра своїми руками

Основними компонентами його є: поршні, приводять в дію контури передніх і задніх гальм, поворотні пружини і ущільнювальні кільця. Головний гальмівний циліндр працює в парі з вакуумним підсилювачем.

Перед тим, як починати ремонт гальмівного циліндра, необхідно знати, що вузли первинного і вторинного поршнів не розбираються, а змінюються в зборі новими.

Діагностика головного гальмівного циліндра

Першою ознакою того, що головний циліндр не в порядку, є низька ефективність гальмування або занадто м’який хід педалі гальма. Значить, прийшла пора провести ретельну діагностику гальмівної системи. І почати потрібно з головного гальмівного циліндра.

Ремонт головного гальмівного циліндра своїми руками

На несправності гальм впливають багато факторів, і не факт, що причина криється в головному циліндрі. Діагностика гальм може підвести вас до необхідності проводити ремонт переднього гальмівного циліндра або ремонт заднього гальмівного циліндра. Але, як говориться, — розтин покаже.

Перевіряємо головний гальмівний циліндр

Перевірка починається з корпусу. В першу чергу перевіряємо сліди підтікання гальмівної рідини на корпусі циліндра, потім наявність тріщин самого корпусу.

Потім переходимо до перевірки стану ущільнювальних елементів циліндра. Ущільнювачі розбухли, значить приступаємо до промивання головного гальмівного циліндра. Промивання потрібно здійснювати спиртом. Виною всьому є, швидше за все, невідповідна гальмівна рідина. Або сильне забруднення.

Ремонт головного гальмівного циліндра своїми руками

Будь-який ремонт головного гальмівного циліндра передбачає повну заміну гумово-технічних виробів.

Після промивання деталей вони повинні бути висушені стисненим повітрям. Дзеркало самого циліндра і поршні повинні бути чистими, без візуально видимих механічних пошкоджень та іржі.

Герметичність головного гальмівного циліндра перевіряється на стенді. Тому в гаражних умовах така перевірка виключена. Не допускається збільшений зазор між поршнями і циліндром, перевірте його у відповідність з параметрами мануала.

Порядок ремонту або заміни вузлів і механізмів

Взагалі-то за спостереженнями і оцінками фахівців, ремонт головного гальмівного циліндра в гаражних умовах рідко приводить до бажаного результату – підвищення ефективності гальм.

Ремонт головного гальмівного циліндра своїми руками

Рекомендація проста – простіше замінити головний гальмівний циліндр в зборі, якщо мова не йде лише про заміну гумових ущільнювачів.

При заміні бачка головного гальмівного циліндра рекомендується міняти ущільнювальні прокладки, попередньо злегка змастивши їх гальмівною рідиною.

При повній заміні, або демонтажі для ремонту головного гальмівного циліндра, попередньо відкачайте гальмівну рідину з бачка і заглушіть трубопроводи.

Ремонт головного гальмівного циліндра своїми руками

Категорично забороняється ремонтувати регулятор тиску головного гальмівного циліндра. Характеристики регулятора встановлені виробником при виготовленні, тому регулятори тиску змінюються в комплекті.

Після ремонту гальмівного циліндра не забудьте провести прокачування гальмівної системи.

Удачі вам при проведенні ремонту головного гальмівного циліндра.
/