Ремонт гальмівних колодок: коли він потрібен?

Природний відповідь на це питання: ремонт гальмівних колодок потрібен у разі їх виходу з ладу. Але, не все так однозначно, особливо з гальмівною системою автомобіля. Адже несправність будь-якого елемента гальм, особливо несправності гальмівних колодок або несправність гальмового диска, призводять не тільки до створення передумов для небезпечного руху.

Ремонт гальмівних колодок

Крім цього, несправності гальмівної системи – це удар по кишені автовласника, так як при несправних гальмівних колодках або гальмівних дисках збільшується витрата палива і знос деталей супорта.

Думати про проведення заміни або ремонту гальмівних колодок необхідно відразу, як тільки ви почуєте, що у вас свистять або стукають гальмівні колодки.

Ремонт гальмівних колодок: коли він потрібен?

Якщо у вас стукають гальмівні колодки, то причини цього можуть бути різні. знос гальмівного диска, ослаблені пружини і т. д. Лікування всіх цих «хвороб» відбувається в залежності від діагнозу, і деякі несправності ви в змозі усунути своїми руками. Тим більше для ремонту гальмівних колодок продаються ремкомплекти з набором дрібних деталей.

Якщо ж, навіть нові, свистять гальмівні колодки, то знову має місце кілька причин для цього. Притирання колодок, несправності гальмівного диска або мала площу зіткнення з диском нерівномірно зношеної колодки.

Ремонт гальмівних колодок: коли він потрібен?

Як таке поняття «ремонт гальмівних колодок» застосовується в комплексі з ремонтом або обслуговуванням усього гальмового механізму колеса. Хоча в сервісах і існує така послуга, як реставрація гальмівних колодок, але до неї вдаються все рідше і рідше. Ринок пропонує найширший вибір гальмівних колодок на будь-який автомобіль.

Ремонт гальмівних колодок: коли він потрібен?

Тим не менш, ремонт гальмівних колодок, зокрема заміну фрикційних накладок, деякі автолюбителі роблять своїми руками. При певних навичках складного в цьому немає нічого. Потрібно мати лише нові фрикційні накладки і клей для гальмівних колодок.

Коли потрібен ремонт гальмівних колодок

Проводячи діагностику гальмівних колодок, ви природним чином візуально визначте, що спрацювання гальмівної колодки вимагає її заміни. Але потрібно звернути увагу на те, що природно-механічний знос гальмівної колодки повинен бути рівномірним. Якщо ж це не так, то необхідно провести діагностику гальмівного диска і обох гальмівних механізмів осі, значить, щось не в порядку. Перевірка поршня робочого гальмівного циліндра обов’язкове.

Ремонт гальмівних колодок: коли він потрібен?

Треба звернути вашу увагу на те, що не захоплюйтеся «порятунком» робочих частин гальмової системи колеса: ремонтом гальмівних колодок особливо. Але для того, щоб не купувати їх щомісяця і не міняти колодки з-за постійного нерівномірного зносу, слід звернути увагу на справність всіх вузлів механізму і своєчасно їх обслуговувати.

Ремонт гальмівних колодок: коли він потрібен?

Обслуговувати правильно і правильними матеріалами. Особливо з урахуванням того, що все більша кількість автомобілів оснащуються дисковими гальмами. А дискові гальма – досить складний механізм, що працює в постійному стані інтенсивного навантаження. Слід особливу увагу звертати на те, яка використовується мастило для гальмівних колодок. Вірніше буде — мастило для супорта гальмівного механізму.

Для дискових гальм не підходять звичайні мастила типу «негрол». До мастила дискових гальм пред’являються особливі вимоги.

Ремонт гальмівних колодок: коли він потрібен?

Класифікація мастила для гальмівної системи

Спеціальні мастильні матеріали для обслуговування супорта дискових гальм, можна розділити на три типи.

  • Протизадирні високотемпературні пасти. Їх застосовують для обробки скоб, зворотних металевих поверхонь гальмівної колодки, на противоскрипных пластинах.
  • Мастила для деталей супорта: кромки поршнів, штифтів, болтів, втулок, сальников. Тут не можуть застосовуватись традиційні силіконові мастила для ГТВ і пластмасових деталей з-за високотемпературних вимог до мастила.
  • Універсальна змазка для супорта – застосовується для всіх рухомих деталей, включаючи й еластичні і пластмасові.

Таким чином, роблячи висновок з усього сказаного, можна резюмувати: для того, щоб автовласникові нести мінімальні втрати при ремонті гальмівної системи, необхідно все робити вчасно. Стежити за зносом гальмівних колодок, контролювати знос гальмівного диска і вчасно обслуговувати робочий гальмівний механізм кожного колеса.

Удачі вам у своєчасному обслуговуванні гальмівної системи і, не дай Бог, при ремонті гальмівних колодок.