Ремонт блоку циліндрів двигуна своїми руками

Блок циліндрів є основною деталлю двигуна. У ньому і на ньому знаходиться і кріпитися саме те, що ми називаємо двигуном. Традиційно блок циліндрів виготовлявся з чавуну, тепер все частіше стали застосовувати алюміній.

Що будемо ремонтувати у блоці циліндрів?

Технологія ремонту блоку циліндрів, в основі своїй, вимагає застосування спеціалізованих верстатів для розточування чи хотингования. Хоча, в деяких випадках, здійснюючи ремонт блоку циліндрів двигуна своїми руками, можна застосовувати і ручну хотинговальную головку для електродриля.

Ремонт блоку циліндрів двигуна своїми руками

Ремонт головки блоку циліндрів, або заміну прокладки ГБЦ, частково теж можна віднести до ремонту блоку циліндрів. Але, мова піде конкретно саме про ремонт блоку циліндрів.

Як кваліфіковані професіонали, ми прекрасно розуміємо, що перш, ніж братися за молоток, потрібно розібратися з якоїсь деталі будемо стукати. Тобто мова йде про традиційні несправності, при яких ремонт блоку циліндрів просто необхідний.

Знос поверхонь циліндрів. Це основний, але не єдиний дефект. Ремонт циліндрів, як правило, зводиться до розточці і хотингованию циліндра. Таким чином, прибирається еліпсність, що виникає від особливостей роботи поршнів, видаляються подряпини і задираки поверхні циліндрів.

Ремонт блоку циліндрів двигуна своїми руками

Сильний знос циліндра може відбуватися із-за великого осьового зазору в наполегливому підшипнику коленвала. Найчастішим вважається «природний» знос поверхні циліндра. Він відбувається в результаті тривалої експлуатації у нормальному режимі. Проявляється у верхній частині циліндра в зоні ВМТ (верхньої мертвої точки) в момент приходу в неї поршня.

Обрив шатуна. Як правило, обрив шатуна і наступні за ним відколи і вибоїни нижній частині циліндра відбуваються із-за перегріву шатунного підшипника. Це результат недостатньої змащення підшипника.

Обрив клапана або руйнування сідла призводять до того, що відбувається пошкодження у верхній частині циліндра. У цьому випадку на поверхні циліндра з’являються задирки або забої.

Ремонт блоку циліндрів двигуна своїми руками

Тріщини в гільзі. Цей дефект зустрічається рідко, але він має місце бути. Причиною цієї тріщини може послужити надмірна чи неправильна затягування болтів ГБЦ.

Найчастіше задираки поверхні циліндра є прямим наслідком перегріву двигуна. У всіх випадках потрібно ремонт циліндрів. Захід не з швидких, і недешевих. Перераховані дефекти і несправності, що вимагають проводити ремонт блоку циліндрів, належать до числа явних.

Які несправності блоку циліндрів не видно відразу

Їх не видно, але вони є. Не знати про ці несправності, означає, що ремонт блоку циліндрів двигуна, може перерости в неприємну епопею. Коли після ремонту блоку циліндрів, через десяток тисяч кілометрів, двигун знову виходить з ладу.

Деформація блоку. Це може статися через порушення технології виготовлення блоку, коли не було знято внутрішнє напруження. Особливо це відноситься до чавунних блоках. Для цього існує така технологія ремонту блоку циліндрів, як штучне старіння. Нагрівання блоку в певній температурі і потім механічна обробка: фрезерування площин, розточка циліндрів і ліжку коленвала.

Ремонт блоку циліндрів двигуна своїми руками

Ще одна причина деформації самого блоку циліндрів – нерівномірність його нагрівання під час експлуатації.

Ремонт ліжку підшипників коленвала. Він потрібен як з-за природної деформації, так і з-за перегріву або нестачі мастила корінних підшипників.

Ремонт блоку циліндрів двигуна своїми руками

На тлі перерахованих несправностей, зрив шпильки або різьби болта кріплення ГБЦ – дрібниця для механіка. У цьому випадку розточується отвір і нарізається різьба.

Ремонт блоку циліндрів двигуна своїми руками

З переліку всіх можливих несправностей блока циліндрів, можна зробити висновок, що технологія ремонту блоку циліндрів двигуна в кожному випадку може бути різною. Ремонт блоку циліндрів своїми руками в повному обсязі вам навряд чи вдасться виконати на 100% в умовах гаража, так як певні операції вимагають спеціального обладнання.

Удачі вам у проведенні ремонту блоку циліндрів своїми руками.