Регулювання ручного гальма – як натягнути і відрегулювати?

Якщо ви є власником авто, вам у будь-який момент може знадобитися регулювання ручного гальма. Не варто зневажливо ставитися до цієї частини гальмівної системи, адже від якісної роботи цієї важливої деталі залежить ваша безпека на дорозі і збереження вашого майна.

Навіщо нам потрібен справний ручник?

Що ж таке ручне гальмо, і для чого він потрібен автомобілісту? По-перше, він є частиною гальмівної системи. По-друге, блокує колеса відносно рухової осі, що забезпечує стійкість автомобіля на поверхні, у тому числі на що має ухил. Таким чином, саме цей елемент гальмівної системи здатний допомогти здійснити екстрене гальмування, забезпечити стійкість транспортного засобу, та у разі якщо гальма не виконує своїх основних функцій, допоможе дістатися до місця призначення без проблем.

Регулювання ручного гальма – як натягнути і відрегулювати?

Слід пам’ятати, що не можна користуватися ручником в якості постійного елемента гальмування замість призначеного спеціально для цього ножного. Під час руху не варто різко натягувати стоянкове гальмо, щоб на будь-якій поверхні уникнути заносу автомобіля. Стоянкове гальмо потребує діагностиці приблизно 1 раз в місяць. Досить заїхати на круту гору і затягнути важіль тугіше: якщо машина встоїть на схилі, значить, все у вас в порядку і можна їхати далі.

Регулювання ручного гальма – як натягнути і відрегулювати?

Коли потрібна регулювання ручного гальма?

Помітити те, що потрібно відрегулювати ручного гальма дуже просто. Або експеримент на ухилі потерпить невдачу, або є ще один тест для визначення необхідності регулювання. Для цього повністю натягніть на себе ручник і поспостерігайте, триває рух в цей час. Якщо машина продовжує рух і гальмує досить слабо, то може знадобитися ремонт, або хоча б елементарна регулювання. Причина, по якій може виникнути описана вище проблема, це ослаблення натягу гальмівного троса.

Регулювання ручного гальма – як натягнути і відрегулювати?

Іноді також можлива наявність інших причин, таких як великий зазор між колодками і барабаном або знос накладок. Для усунення проблем з ручником не обов’язково відразу звертатися в автосервіс, можна спробувати усунути недолік. Для цього слід виконати ряд дій, з якими може впоратися хто завгодно, при наявності первинних знань про пристрій автомобіля. Здійснюючи ремонт, не забувайте про власну безпеку і займайтеся ремонтом в місці, для цього призначеному. Якщо такого місця немає, то не займайтеся цим у самоті.

Регулювання ручного гальма – як натягнути і відрегулювати?

Перед початком ремонту уточніть в інструкції, яка саме система ручника присутній у вашому автомобілі.

Натяжка ручного гальма – ваші дії

Отже, натяжка ручного гальма здійснюється наступним чином. Для початку скористайтеся домкратом і встановіть опору. Потім підніміть важіль гальма. Тепер знайдіть і послабте контргайку регулювального пристрою через лючок в гальмівному барабані. Загорніть регулювальну гайку, при цьому прослідкуйте, щоб трос гальма натянулся. Якщо після здійснення сукупності перерахованих дій натягу троса не сталося, отже, вам буде потрібно заміна цієї деталі. У цьому випадку потрібно звернутися до фахівців, які швидко допоможуть вирішити вашу проблему.

Регулювання ручного гальма – як натягнути і відрегулювати?

Якщо все пройшло вдало, перевірте роботу ручника, натягнувши на себе важіль. Проведіть тест: спробуйте провернути руками заднє колесо. Колеса не повинні обертатися без зусилля. А якщо тест пройдено, тоді затягніть контргайку. Відпустіть важіль і проведіть ще один подібний тест. Цього разу колеса повинні вільно обертатися. Тепер опустіть свій автомобіль на землю і проведіть тест на визначення роботи стоянкового гальма. Натяжка гальма виконана. Ви можете вважати себе справжнім майстром. Але якщо ви все одно не наважуєтеся привести в життя описаний план, то не соромтеся звернутися до знаючим людям, які допоможуть вирішити не лише цю, а й інші проблеми.

Регулювання ручного гальма – як натягнути і відрегулювати?