Регулятор напруги ВАЗ 2114 – корисні знання для ремонту

Модель автомобіля ВАЗ 2114 почали випускати не так давно, однак вона встигла зарекомендувати себе на вітчизняному ринку. Машина взяла кращі характеристики своїх попередників ВАЗ, проте залишилися і деякі недоліки. Так, дуже часто під час руху автомобіля йому не вистачає потужності електричного струму. Проблема може критися в регуляторі напруги.

Неекономна поломка – поспішаємо з ремонтом!

Здавалося б, що тут такого – не вистачає напруги. Автомобіль адже їздить на бензині, а не на електриці. Проте брак потужності струму призводить до того, що збільшується витрата палива, знижується потужність двигуна, деякі електроприлади і зовсім перестають працювати, і надалі буде потрібна їх заміна. Особливо це помітно в темну пору, коли задіяно багато приладів електроживлення.

Регулятор напруги ВАЗ 2114 – корисні знання для ремонту

Першою ознакою нестачі напруги є тьмяний дальнє світло – його лампи вимагають великої кількості Ватт. В більшості випадків виявляється, що акумулятор погано заряджений.

Регулятор напруги ВАЗ 2114 – корисні знання для ремонту

З такою неполадкою ви впораєтеся легко і швидко, зарядивши його як слід. Однак іноді це не допомагає. Загляньте під капот – клеми акумулятора можуть бути погано затиснуті або окислені. Якщо на парковці струм ще буде зберігати постійну напругу, то під час їзди з-за вібрації клеми можуть відходити, розмикаючи ланцюг. Для усунення проблеми необхідно гарненько змастити кріплення і перетягнути болти, іноді допоможе тільки заміна старих клем на нові.

Поломка генератора – як визначити?

Поломка генератора тягне за собою великі неприємності – з ладу можуть вийти електроприлади, скорочується термін служби акумулятора. Так, якщо з ладу вийшло реле регулятора напруги, генератор може видавати напругу більшої потужності, ніж потрібно. Це може призвести до проблеми в правильних показаннях електроприладів, а також у роботі освітлення автомобіля.

Для самостійної перевірки працездатності генератора вам потрібен буде тестер і помічник. Першим ділом вставити ключ у запалювання і заведіть автомобіль. На приладовій панелі повинен світитися індикатор акумулятора, який вказує на низький заряд або розрив ланцюга. Необхідно прогріти автомобіль до робочої температури і включити всі можливі прилади в ньому.

Регулятор напруги ВАЗ 2114 – корисні знання для ремонту

Потім візьміть тестер і перевірте напругу на клемах акумулятора. В цей час ваш напарник повинен тримати ногу на педалі газу і підтримувати 3000-3500 об/хв двигуна. Напруга на тестері в автомобілі ВАЗ 2114 з нормальним робочим генератором повинно бути не менше 12-13 Вольт. Якщо напруги менше, необхідно приступати до детальної перевірки пристрою. Терміновий ремонт потрібно і в тому випадку, якщо сила струму більше 14,7 Вольт. Це стосується не тільки автомобіля ВАЗ 2114, але і інших легкових машин.

При перевірці роботи генератора потрібно прислухатися до його звуку. Наявність характерного гуркоту чи від шуму тертя ременя свідчить про знос його підшипника, в такому випадку необхідний повний ремонт пристрою. Також досить часто виявляється поганим контакт маси на генераторі автомобіля, тому як провід розташований у ВАЗ 2114 досить низько. Під час дощової погоди на нього потрапляє вода, з-за чого відбувається окислення контактної клеми.

Регулятор напруги ВАЗ 2114 – корисні знання для ремонту

Ще однією причиною слабкої напруги може бути обтягнутий або досить зношений ремінь генератора. В результаті генератор може не виконувати необхідну кількість обертів для підтримки електроживлення в нормі. У цьому разі необхідно його натягнути або замінити. Робота по натяжці або заміні ременя генератора не відніме у вас багато часу, а також не вимагає наявності певних технічних навичок.

Регулятор напруги – основа генератора

Регулятор напруги розташований у генераторі автомобіля і відповідає за розподіл напруги від генератора до автомобіля. Ця деталь складається з якоря електромагніту і перемикача. У разі виходу з ладу необхідна повна заміна.

Щоб зняти регулятор напруги, необхідно кілька стандартних ключів та викруток. Зняти цей елемент в автомобілі ВАЗ можна, не демонтуючи генератор. Не забудьте перед початком робіт зняти клеми з акумулятора. Далі відкручуємо контактні клеми на генераторі – перебувають вони під ковпачком. Після цього зніміть захисну кришку, робити це потрібно акуратно, щоб не зламати пружинні засувки, якими вона кріпиться до генератора.

Регулятор напруги ВАЗ 2114 – корисні знання для ремонту

Після відкрутіть кріплення регулятора напруги і витягніть його разом із щітками. Перевірку регулятора напруги необхідно робити тільки зі щітками. Довжина нормальних робочих щіток повинна бути не менше 4-6 мм. Щоб виконати перевірку працездатності регулятора напруги в домашніх умовах, нам потрібен буде акумулятор, кілька контактних проводів і лампа на 12 Вольт.

Лампочку необхідно підключити до щіток генератора, при цьому полярність не має значення. Мінусовій контакт акумулятора підключіть до корпусу регулятора, а плюсовій – до силових контактів на регуляторі. При правильному підключенні і роботі всіх елементів лампочка повинна загорітися. Якщо цього не сталося, тоді потрібна заміна регулятора напруги. Є й інший вихід – дати регулятор на перевірку досвідченому електрику, можливо, він полагодить поломку.

Регулятор напруги ВАЗ 2114 – корисні знання для ремонту

Заміна регулятора напруги в автомобілі ВАЗ 2114 – досить нескладна процедура. Регулятор напруги на ВАЗ 2114 можна купити в будь-якому автомагазині, при цьому від інших моделей ВАЗ він не підійде. Власники авто останнім часом замінюють стандартний регулятор на трирівневий. Його монтаж краще довірити досвідченому фахівцю, так як він вимагає невеликих змін в корпусі генератора, а також правильного перепідключення контактних клем до реле.

Трирівневий регулятор напруги містить у собі покращене реле. Він робить напругу більш стабільним і якісним. Однак на заводі на ВАЗ 2114 цей регулятор ще не починали ставити в серійне виробництво автомобілів. Після виконання всіх робіт по ремонту зберіть і підключіть все в зворотному порядку. На час ремонту акумулятор рекомендується поставити на зарядку.