Регулятор напруги генератора ВАЗ 2109 – установка та ремонт

Модель автомобіля ВАЗ 2109 почала випускатися ще на початку 90-х. У наш час дана модель суттєво відрізняється від старих випусків – вона більш комфортна і зручна в експлуатації. Справність авто залежить багато в чому від постійної потужності струму – за це відповідає регулятор напруги і реле.

Визначаємо несправності електросистеми

Одним з головних переваг в новому ВАЗ 2109 є інжекторна подача палива. Такий вид подачі паливної суміші істотно економічніше, ніж карбюраторний. Крім витрати палива, інжектор покращує і характеристики автомобіля в русі. Щоб інжектор працював справно, правильно має працювати і комп’ютер або, як його називають автомобілісти, «мізки».

Регулятор напруги генератора ВАЗ 2109 – установка та ремонт

У свою чергу робота комп’ютера, а також всіх електричних датчиків і пристроїв, безпосередньо залежить від постійної потужності струму. Пристрій, який відповідає за подачу електроживлення на прилади автомобіля, називається регулятор напруги. Основною ознакою несправності цього елемента є показання вольтметра на панелі приладів.

Регулятор напруги генератора ВАЗ 2109 – установка та ремонт

Також, якщо під час руху автомобіля у вас помітно збільшився витрата палива, але при цьому автомобіль став тягнути гірше, то це один з основних ознак виходу з ладу реле регулятора напруги. Особливо добре цей вид поломки проявляється в темну пору. В цей час задіяні габарити та інші електроприлади, які значно збільшують споживання електроживлення. Якщо його не вистачає, то прилади і габарити дуже тьмяно світять – пора змінювати реле!

Перша допомога автомобілю

Насамперед у таких випадках слід перевірити клеми акумулятора, можливо, вони погано контактують. Якщо під час руху іде слабкий контакт на клемах акумулятора, то він не буде достатньо заряджатися, з-за цього можуть виникнути проблеми при подальшій експлуатації автомобіля. Для усунення цієї проблеми потрібно змастити клеми і перетягнути їх.

Регулятор напруги генератора ВАЗ 2109 – установка та ремонт

Якщо у вашому автомобілі вийшов з ладу генератор, то потрібно негайно його відремонтувати. Найчастіше виходить з ладу регулятор напруги. Вихід з ладу цього елемента генератора має досить непередбачувані наслідки. Під час руху регулятор контролює необхідну кількість струму для автомобіля, при виході його з ладу напруга в мережі змінюється і може бути як більше, так і менше. Дуже часто при великій напрузі перегорають запобіжники.

Регулятор напруги генератора ВАЗ 2109 – установка та ремонт

Регулятор напруги ВАЗ 2109 знаходиться безпосередньо в самому генераторі автомобіля. При виході його з ладу, найчастіше, ламається реле генератора. Воно складається з декількох елементів, таких як електромагніт, якір і перемикач. Дані елементи взаємодіють між собою при вступі на них електричного струму.

Ремонтуємо генератор – особливості ВАЗ

Для перевірки живлення автомобіля потрібно зробити заміри на клемах акумулятора. Щоб це зробити, потрібно завести автомобіль і дати йому попрацювати кілька хвилин. Після цього зніміть показання тестером на клемах. Далі включіть всі можливі прилади автомобіля, габарити, магнітофон, обігрів і повторіть виміри. При правильно працюючому генераторі напруги, а також його регуляторі, середнє напруга в мережі повинна бути 12-13 Вольт.

Регулятор напруги генератора ВАЗ 2109 – установка та ремонт

Самим нормальним в автомобілі ВАЗ 2109 вважається напруги в 14.1 Вольт. Якщо ж ваші свідчення більше або менше середньо допустимих, тоді необхідно приступити до ремонту вашого генератора. Насамперед, необхідно перевірити масу на блоці генератора. Дуже часто відбувається, що вона окислюється під впливом вологи. З-за цього вона може пропускати недостатня кількість струму для автомобіля. Знаходиться ця клема на блоці генератора, її потрібно зачистити і змастити.

Ще одна причина браку струму автомобіля – досить зношений або ослаблений ремінь генератора. За допомогою ременя генератор приводиться в дію під впливом роботи двигуна автомобіля. Якщо ж ремінь не досить натягнутий, то під час руху він буде прослизати. Таким чином, автомобільний генератор не буде виконувати потрібну кількість оборотів, відповідно, не буде надходити потрібне кількості струму.

Регулятор напруги генератора ВАЗ 2109 – установка та ремонт

Якщо генератор виробляє недостатню напругу, то акумулятор не повністю заряджається, що значно впливає на термін його експлуатації. Для вирішення проблеми потрібно замінити ремінь або підтягти його. Дуже важливо не перетягувати його сильно, так як під час руху він буде значно швидше розтягуватися або може зовсім лопнути. Не варто купувати ремені сумнівного виробництва – неякісний ремінь дуже швидко зношується, пересихає й розтягується.

Чиним регулятор напруги і реле

Зняти регулятор напруги в автомобілі ВАЗ 2109 не складе праці. Технічні особливості цієї моделі автомобіля дозволяють виконати дану роботу без зняття генератора. З інструментів вам знадобляться лише стандартні викрутки та гайкові ключі.

Регулятор напруги генератора ВАЗ 2109 – установка та ремонт

Для заміни регулятора напруги в автомобілі ВАЗ 2109 насамперед потрібно придбати новий елемент. В наш час це не складе ніяких труднощів, тому що він продається в будь-якому автомагазині. Останнім часом широке поширення увійшло використання і застосування трирівневих регуляторів. Однак автомобілі ВАЗ досі випускають зі стандартними регуляторами.

Тому заміну й підключення трирівневого регулятора напруги краще довірити досвідченому електрику, тому як даний процес вимагає невеликої модернізації контактної групи генератора.

Регулятор напруги генератора ВАЗ 2109 – установка та ремонт

Головною відмінністю трирівневого регулятора від стандартного є нове реле. Реле трирівневого регулятора за своєю працездатності і якості набагато краще, ніж стандартна. Цей тип регулятора робить напругу більш стабільним і якісним і захищає всю електросистему автомобіля від значних перепадів в мережі. Перед виконанням усіх видів робіт по заміні рекомендується поставити акумулятор на зарядку. Після завершення – встановити все в зворотному порядку і зробити нові виміри тестером на клемах акумулятора.