Регулятор напруги генератора ВАЗ 2107 – перевірка і заміна

У вас не заряджається акумулятор, а вночі при включених фарах може і зовсім розряджатися? Знайома історія! Не виключено, що вся справа в несправному регуляторі напруги генератора. З’ясувати це можна, лише перевіривши його.

Регулятор напруги ВАЗ 2107 – призначення і перші ознаки несправності

Регулятор напруги призначений для автоматичного підтримання сили струму такої величини, щоб виробляється генератором напруга знаходилося в певних заданих межах незалежно від частоти обертання вала генератора (від оборотів двигуна) і струму споживання електромережі авто. В автомобілях ВАЗ 2107, як правило, на генераторі встановлений електронний регулятор напруги.

Регулятор напруги генератора ВАЗ 2107 – перевірка і заміна

Вкрай рідко на деяких моделях може попастися пристрій старого зразка – реле-регулятор. Вони встановлювалися на генератори 37.3701, що випускалися до 1996 р, і на Р-222. Спочатку пристрій перевіряють на працюючому автомобілі. Для цього необхідний вольтметр з можливістю вимірювати напругу постійного струму. Прилад повинен бути оснащений шкалою для значень до 15-30 В і мати клас точності не нижче 1,0. Після запуску двигуна ВАЗ 2107 йому дають попрацювати при включених фарах 15 хвилин на середніх обертах.

Регулятор напруги генератора ВАЗ 2107 – перевірка і заміна

Потім вимірюють напругу на виході з генератора. Для цього позитивним щупом приладу стосуються клеми «30» генератора, а негативним – маси (генератора або автомобіля – все одно, це одне і те ж). Вольтметр повинен показати напруга в межах 13,6–14,6 Ст. Якщо результат виміру виявився вище або нижче вказаного, і в роботі автомобіля спостерігається систематичний перезаряд або недозаряд акумулятора, то, швидше за все, несправний регулятор, і його треба міняти.

Перевірка знятого регулятора напруги

Щоб уточнити стан регулятора, його необхідно зняти. Пристрій краще тестувати в зборі зі щітками і щіткотримач. Це дозволить відразу виявити:

  • поганий контакт у з’єднанні висновків щіткотримача й регулятора напруги;
  • обриви виводять провідників щіток.

Електронні пристрої випускаються вже в зборі зі щіткотримач і щітками, нероз’ємними. Реле-регулятор треба буде під’єднати до знятим щіток.

Регулятор напруги генератора ВАЗ 2107 – перевірка і заміна

До щіток пристрою, знятого з генератора 37.3701, під’єднують вольтметр або лампу на 12 В потужністю 1-3 Вт. Для регулятора від генератора Г-222 підключення роблять висновки «В» і «Ш». До висновків «Б», «В» (коли вони є) пристрою підключають «плюс» джерела живлення, а до масі – «мінус». Спочатку подають напругу 12-14, а після цього – 16-22 Ст. Ознакою справності пристрою буде загоряння лампи (відхилення стрілки вольтметра) у першому випадку і згасання (обнулення вольтметра) – у другому.

Регулятор напруги генератора ВАЗ 2107 – перевірка і заміна

Коли лампа світиться в обох випадках – це означає, що в пристрої пробій. Якщо в обох випадках лампа не горить, то відсутній контакт між висновками регулятора і щітками, або у пристрої є обрив. Ще однією причиною неправильного регулювання напруги може бути знос або заїдання щіток. Вони повинні виступати з корпусу електронного пристрою або щіткового вузла реле-регуляторів не менше, ніж на 5 мм.

Заміна регулятора напруги ВАЗ 2107

Якщо несправний регулятор, щітки виробилися або заїдають, то пристрій необхідно змінювати. Ремонту вона не підлягає. Для реле-регулятора в разі несправності щіток досить заміни лише одного щіткового вузла. Зазвичай міняють на новий електронний, а можна поставити трирівневий, типу 67.3702-02. Вони забезпечують кращу, ніж штатні регулятори, стабілізацію напруги, з урахуванням температури навколишнього середовища і умов експлуатації автомобіля.

Регулятор напруги генератора ВАЗ 2107 – перевірка і заміна

Називають їх трехуровневыми за закладені в них 3 режиму регулювання напруги. Їх вибір здійснюється вручну перемикачем на регуляторі, який встановлюють окремо від самого генератора в зручному захищеному місці. Пристрій під’єднано до генератора проводами через щітковий вузол, який поставляється в комплекті з регулятором.

Регулятор напруги генератора ВАЗ 2107 – перевірка і заміна