Проточка гальмівних дисків своїми руками без зняття

Доброго часу доби, шановні автомобілісти! Немає сенсу повторюватися, але все ж, прописні істини щодня встають у нас перед очима, коли ми бачимо по ТБ черговий репортаж з місця дорожньо-транспортної пригоди. Наше здоров’я і життя, в більшості випадків, залежать від нас самих. Особливо гостро цей факт щодня відчувають автомобілісти. Справність всіх систем автомобіля, поряд з навичками і дотриманням ПДР – один з основних факторів безпеки руху.

Коли потрібно розточування гальмівних дисків

Важливість справності гальмівної системи автомобіля – є поняттям за замовчуванням, це навіть не повинно обговорюватися. Ось ми і розглянемо злободенне питання – стан, діагностика і ремонт гальмівних дисків, як однієї з складових гальмівної системи авто.

Проточка гальмівних дисків своїми руками без зняття

Будь-який автомобіль забезпечений технічною документацією від виробника, де вказані всі необхідні техніко-експлуатаційні параметри, в тому числі і по гальмівній системі. Нас цікавить планова діагностика гальм і тимчасові рамки заміни/ремонту гальмівних дисків або заміни гальмівних колодок.

Середня величина пробігу для гальмівних дисків визначається в 80-100 тис. км, а для гальмівних колодок 25-30 тис. км. Ці цифри можуть змінюватись в залежності від марки та моделі авто, типу гальмівної системи.

Проточка гальмівних дисків своїми руками без зняття

Крім того, істотний вплив на стан гальмівних дисків надає стиль водіння в кожному окремому випадку. Якщо ви прихильник агресивно-швидкісного руху, то екстрені гальмування приводять до того, що терміни служби гальм різко скорочуються, і на рекомендації виробника в даному випадку, можна навіть не дивитися.

Діагностуємо гальмівні диски

При визначених показниках в роботі гальм, коли помітно знижується їх ефективність, існує два варіанти вирішення питання поліпшення якості гальмівної системи: заміна гальмівних дисків або проточка гальмівних дисків.

Ми не будемо поспішати купувати нові гальмівні диски – задоволення недешеве, тим більше, сьогодні існує цілком доступний і недорогий сервіс — проточка гальмівних дисків без зняття.

Проточка гальмівних дисків своїми руками без зняття

Зовсім недавно для того, щоб проточить гальмівні диски, потрібен був токарний верстат і демонтаж гальмівної системи, то сучасне обладнання для проточки гальмівних дисків дозволяє обмежуватися лише зняттям колеса.

Не називаючи фірм-виробників, скажімо так, будь-який сучасний стенд для проточки гальмівних дисків, яким обладнані автосервіси дозволяє усунути всі побічні явища інтенсивної експлуатації гальм.

Проточка гальмівних дисків своїми руками без зняття

Верстат для проточки гальмівних дисків усуває деформації диска, прибирає механічні ушкодження робочої поверхні у вигляді заглиблень, канавок і т. д.

Наступним кроком, після проточки, є шліфування гальмівних дисків. Для чого це необхідно? А щоб скоротити термін припрацювання нових гальмівних колодок, які рекомендується встановлювати після процесу проточки гальмівного диска.

Що нам дає проточка гальмівних дисків

  • усувається биття гальмівних дисків;
  • збільшується термін служби, як дисків, так і гальмівних колодок;
  • природно, підвищується ефективність гальмівної системи;
  • важливо, ми економимо кошти, не знижуючи при цьому ступінь своєї безпеки.

Проточка гальмівних дисків своїми руками без зняття

Тепер, коли всі позитивні моменти розточування та шліфування гальмівних дисків з’ясовано, залишилося визначитися з місцем, де проточить гальмівні диски. Це як раз той випадок, де заощадивши на купівлю, не потрібно економити на роботі. Звертайтеся в сервіс. Можна, звичайно, провести розточування на токарному верстаті своїми руками, але для цього ви повинні бути класним майстром.

Проточка гальмівних дисків своїми руками без зняття

Удачі вам при ремонті гальмівних дисків і безпечного руху.