Протяжка головки блоку циліндрів своїми руками

Як ми вже встигли з’ясувати, ГБЦ є одним з найважливіших вузлів двигуна. Якщо ви відчуваєте впевненість і володієте навичками володіння слюсарним інструментом, то протяжка головки блоку циліндрів праці не складе. Залишилося визначитися для чого і як проводити протяжку ГБЦ.

Коли потрібна протяжка головки блоку циліндрів

Може бути, не всі автолюбителі знають, але сучасні автомобілі не потребують профілактичної протяжці головки блоків циліндрів.

Раніше протяжка ГБЦ була обов’язковим пунктом першого ТО, потім ситуація змінилася. Навіть щодо сучасних Вазівських двигунів. Протяжка головки блоку циліндрів, в основному, сьогодні потрібно для старих моделей двигунів ВАЗ, УАЗ, Москвич і т. д.

Протяжка головки блоку циліндрів своїми руками

Основною причиною, яка спонукає власника авто задуматися про необхідність протяжки ГБЦ, є «мокрота» у місці з’єднання головки і блоку. Це вказує на існуючу витік масла.

Протяжка головки блоку циліндрів своїми руками

Причин може бути кілька. Найбільш традиційні: вихід з ладу прокладки ГБЦ, жолоблення ГБЦ в результаті непоміченого вами перегріву двигуна, або спочатку невірно затягнуті болти головки блоку циліндрів. Якщо вам робили «капіталку» на автосервісі.

Взагалі-то багато майстри рекомендують після ремонту ГБЦ, через тисячу км. проводити вирівнювання моменту затягування.

Як проводиться протяжка болтів головки блоку циліндрів

З вивчення. Саме з вивчення Керівництва по ремонту вашого автомобіля, бажано оригінального. Саме там виробник укажывает все, що необхідно для затягування ГБЦ. А треба вам знати:

  • порядок (схему) затягування болтів головки блоку циліндрів;
  • який потрібний момент сили затяжки;
  • які болти застосовуються для затягування ГБЦ.

Болти для затягування головки блоку циліндрів – розмова особлива. Справа в тому, що в сучасних двигунах для ГБЦ застосовуються болти з особливими характеристиками. Так звані «пружинні» болти, які завдяки своїм властивостям після початкової протяжки на заводі, не потребують додаткової.

Протяжка головки блоку циліндрів своїми руками

Більш того, при спробах зробити протяжку болтів головки блоку циліндрів, в силу «плинності» металу, вони будуть витягатися. В результаті ви можете отримати розрив болта.

Під час ремонту ГБЦ потрібно ставити прокладки, які не дають усадки. Це виключає необхідність протягання болтів головки блоку циліндрів.

Протяжка головки блоку циліндрів своїми руками

Але, якщо вже ви вирішили, що протяжка болтів головки блоку циліндрів вам вкрай необхідна, то робити її слід з «мануалом» від виробника і за допомогою динамометричного ключа. Рух в рух, цифра в цифру. Самодіяльність з розрахунку «про запас» тут не потрібна.

Контроль затяжки ГБЦ

Щоб ваша душа була спокійна, і якщо ви вирішили зробити протяжку болтів головки, то існує методика контролю моменту затягування болтів ГБЦ. Природно, за допомогою динамометричного ключа.

До болта прикладається момент, рівний моменту страгивания болта. Після початку повороту, потрібно контролювати момент страгивания. Якщо він не збільшився, значить все в порядку, болт почав розтягуватися.

Якщо ж момент починає рости, то значить, що болт не досяг межі плинності. Тут потрібно виробляти затягування болта ГБЦ до стабілізації моменту затягування.

Протяжка головки блоку циліндрів своїми руками

При контролі затягування болтів головки блоку циліндрів, зверніть увагу на дві особливості. Якщо до болта прикладений момент в 20кГсм, але момент плинності не був досягнутий, то болт підлягає заміні, так як він має підвищену міцність.

Якщо ж в момент затяжки болта ви побачили, що момент зменшується, то це означає руйнування болта, і він, однозначно вимагає заміни.

Такі вимоги до болтів головки блоку циліндрів пояснюються просто: вони працюю в постійному режимі нагрівання – охолодження.

Протяжка головки блоку циліндрів своїми руками

Всі інші особливості та рекомендації, яких вимагає затягування болтів головки блоку циліндрів, читайте в конкретному Керівництві, для конкретного автомобіля.

Удачі вам, і нехай затягування болтів головки блоку циліндрів своїми руками, пройде успішно.