Промивка двигуна соляркою – способи і думки

Щоб двигун вашого авто працював, як годинник, необхідно дотримуватися міжсервісних інтервалів і своєчасно звертатися в автосервіс – це основне правило офіційних ремонтних майстерень. Але хто у нас дотримується правил… Давайте розбиратися, чи потрібна промивка двигуна соляркою, які цілі переслідуються, і якого ефекту можна досягти.

Для чого потрібна промивка двигуна соляркою – дідівська спосіб!

Як вважають багато автомобілістів старої закалки, солярка добре чистить внутрішню поверхню двигуна, розчиняє шлаки і прочищає масляні канали, вимиває весь бруд і продовжує термін служби змащувань систем, агрегатів і механізмів. Виходить, що соляра є ідеальним засобом, здатним замінити промивне масло і повернути «нутрощів» движка колишню молодість. Але чи це так?

Промивка двигуна соляркою – способи і думки

Звичка весь час щось «колгоспів», тобто доводити авто до ідеального стану у відповідності з модою і поглядами власника, виникла ще у часи Радянського союзу, коли послуги автосервісу були недоступні більшості радянських автомобілістів. У той час навіть капітальним ремонтом двигуна займалися гаражні «дяді Вані».

Промивка двигуна соляркою – способи і думки

Напевно, повинно змінитися кілька поколінь в нашій країні, щоб змінилося мислення у власників авто. Звичайно, в тому, що господар намагається підтримувати свій автомобіль в нормальному робочому стані своїми силами, тобто сам міняє масло, гальмівні колодки і здійснює інші маніпуляції, немає нічого поганого, і це дозволяє економити на послугах автомеханіків. Але промивку двигуна соляркою можна порівняти хіба що з нетрадиційною медициною, коли більше шкоди, ніж користі.

Сучасний сервіс – чи варто експериментувати?

Чищення двигуна за допомогою соляри ще якось була доречна в ті ж далекі радянські часи, коли якість масла залишало бажати кращого, а двигуни, які промивали, були розроблені ще за часів дорогого Леоніда Ілліча, тобто у 70-ті роки 20 століття. Сьогодні, коли на дорогах величезна кількість сучасних автомобілів, оснащених ще великою кількістю високотехнологічних комп’ютеризованих систем, промивка соляркою більше схожа на єресь, ніж на правду.

Промивка двигуна соляркою – способи і думки

Якщо ви, приміром, розповісте про це німцеві чи, прости Господи, американцю, то його, напевно, вистачить серцевий напад. Адже коли ти платиш за авто більше 50 тисяч євро і при цьому в певну годину починаєш у своєму гаражі щось там чимось промивати… Перше, що вийде – це позбавлення гарантії на авто і здивовані погляди в спину доморощенному автомеханіку.

Промивка двигуна соляркою – способи і думки

Як робиться промивка – чистимо по-старому

Якщо ви є власником класики від Автовазу або вживаного недорогої іномарки, і вас, як і раніше цікавить промивка двигуна соляркою, тоді приготуйте соляри стільки, скільки ви заливаєте масла при його заміні.

Промивка двигуна соляркою – способи і думки

Хоча деякі радять розбавляти соляру маслом в пропорції один до одного, тобто 2 літри масла і 2 літри солярки.

Купіть найдешевший масляний фільтр і зробіть наступні маніпуляції:

  • Злийте масло і замініть фільтр на дешевий.
  • Залийте солярку в двигун.
  • Прокрутіть кілька разів колінвал стартером.
  • Злийте солярку, поміняйте фільтр і залити нове масло.

Промивка двигуна соляркою – способи і думки

Таким же способом проводиться промивка двигуна гасом. До речі, промивання системи охолодження теж можна робити самостійно, наприклад, кока-колою. А що з цього приводу думають фахівці. Кваліфікований автомеханік вам відповість, що промивати можна тільки розібраний двигун в процесі ремонту, оскільки, якщо це робити на зібраному зашлакованому двигуні, велика ймовірність того, що заб’ється масляний канал, і знадобиться дорогий ремонт.