Продування циліндрів двигуна своїми руками

Щодо автомобільного двигуна, таке поняття, як продування циліндрів має кілька значень. Спробуємо розглянути їх більш детально. А вже, яке із значень підійде для вас, шановний автолюбитель, вибирайте самі.

Продування циліндрів як частину робочого циклу двигуна

При здійсненні робочого циклу в циліндрах двигуна відбувається продування циліндрів – тобто продукти згоряння палива заміщуються свіжим повітрям. Для цього в циліндрах існують продувні вікна, як для випуску відпрацьованих газів, так і для подачі свіжого повітря.

Продування циліндрів двигуна своїми руками

Існує щілинна, клапанно-щілинна продування циліндрів. Невід’ємною частиною системи продувки циліндрів є перепускні канали. Залежно від конструкції двигуна їх може бути різна кількість. Трьох — чотирьох, — п’ятиканальна продування.

Продування циліндрів двигуна своїми руками

При тюнінгу двигуна, такий спосіб, як посилена продування циліндрів використовують для збільшення потужності двигуна. Продування циліндрів поліпшується тільки одним способом – внесення конструктивних змін в систему продувних вікон.

Ви володієте достатніми специфічними знаннями, маєте спеціальне обладнання і, звичайно ж, досвід. Тоді вам під силу змінити параметри продувки циліндрів в кращу сторону. Якщо ж ні, то продування циліндрів, як режим робочого циклу двигуна повинна залишатися стандартної.

В принципі, для збільшення ККД двигуна, на деяких автомобілях встановлюються ресивери, які покращують продування циліндрів, оптимізують впорскування палива, збільшують крутний момент.

Продування циліндрів як спосіб діагностики двигуна

При недостатньо низькій компресії одного з циліндрів, після її вимірювання, можна спробувати визначити причину з допомогою стиснутого повітря. Для цього компресором подаємо стиснене повітря в циліндр. Попередньо потрібно встановити поршень в ВМТ (верхня мертва точка) такту стиснення.

Продування циліндрів двигуна своїми руками

Так, і не забудьте встановити високу передачу і зафіксувати стоянкове гальмо, щоб не провернувся коленвал двигуна. Тиск повітря має бути 0,2-0,3 МПа.

Витік повітря через дросельний вузол свідчить про несправність впускного клапана. Вихід повітря через «глушник» говорить про несправності випускного клапана. Якщо ж повітря буде знаходити собі шлях через розширювальний бачок (див. бульбашки) або через сусідню циліндр, то справа в пошкодженні прокладки ГБЦ.

Продування циліндрів двигуна своїми руками

Вам залишається тільки прийняти рішення про ремонт блоку циліндрів або ремонт ГБЦ.

Продування циліндрів для запуску двигуна при низькій температурі

У деяких мануалах існує таке поняття, як режим продувки циліндрів. Цей режим застосовується, як правило, при низьких температурах, для: продувки циліндрів з метою видалення залишків двигуна, після того, як ви зробили спробу запуску, але двигун не завівся. Або для попередньої підготовки двигуна до запуску, так звана стартерна прокрутка, без подачі палива.

Продування циліндрів двигуна своїми руками

Суть режиму «продування циліндрів» в наступному: педаль акселератора (газу) натискається до упору і протягом 10 сек. здійснюйте прокрутку стартером. Повторно можна таку процедуру проводити не раніше, ніж через одну хвилину. АКБ повинна бути добре заряджена.

Продування циліндрів двигуна своїми руками

Продування циліндрів таким способом може проводитися на будь-яких автомобілях. Бажано в момент запуску двигуна відпустити педаль газу, щоб не допустити різкого підвищення оборотів колінчастого валу.

Удачі вам при продувці циліндрів двигуна.