Присадки для двигуна – трепетна турбота про моторах

Як відомо, відновлюють автомобільні присадки для двигуна сприяють реставрації тертьових вузлів і деталей силових агрегатів, унаслідок чого знижується витрата палива, і значно скорочуються втрати масла. Однак присадок існує багато, спробуємо розібратися в цьому розмаїтті.

Що таке присадки для двигуна?

Додавання відновлювальних компонентів у систему мастила призводить до утворення органометаллических кристалів, які під впливом температури і високого тиску викликають ефект мікрозварювання. Це призводить до формування на поверхні тертьових деталей монокристалів, що складаються з частинок металу і кераміки, що входять до складу відновлювальних присадок.

Присадки для двигуна – трепетна турбота про моторах

Завдяки цьому відбувається реставрація поверхні деталей, і створюється перешкода їх подальшого зносу і старіння. Застосування присадки для відновлення двигуна продовжує його експлуатацію не менше ніж на 50 000 км пробігу. В даний час присадки в залежності від експлуатаційних характеристик діляться на декілька категорій:

Присадки для двигуна – трепетна турбота про моторах

 • підвищують в’язкість масла;
 • коригувальні;
 • присадки з антифрикційними властивостями;
 • перешкоджають передчасному зносу тертьових деталей;
 • депресорні;
 • попереджувальні процеси окислення;
 • володіють ефектом консервації вузлів.

Присадки для очищення двигуна – принцип дії

Що повинно передувати застосування присадок? Природно, промивка мотора. Як рекомендують фахівці, промивати двигун необхідно у разі:

 • заміни масла;
 • при переході на використання іншого типу масла;
 • якщо двигун потрапили неякісні нафтопродукти;
 • після ремонту двигуна.

На даний момент існує два способи промивання двигуна: з використанням спеціальних присадок і за допомогою промивного олії. Другий варіант використовують в якості перехідного компонента при зміні одного типу мастила на інший. Присадки для промивки двигуна додають в старе масло. Їх істотним недоліком є висока концентрація агресивних компонентів, які залишаються в масляній системі.

Присадки для двигуна – трепетна турбота про моторах

Для очищення двигуна також застосовується спосіб розкоксовки, який полягає в очищення камери згоряння від нагару і сажі. Існує два способи розкоксовки – м’який і жорсткий. При м’якому проводиться очищення поршневих кілець від нагару. Для цього в моторне масло додають спеціальні присадки для очищення двигуна. Експлуатація автомобіля в цей час відбувається в щадному режимі, а заміну моторного масло проводять після 300 км пробігу.

Присадки для двигуна – трепетна турбота про моторах

Найбільш поширений жорсткий спосіб очищення двигуна, коли спеціальні хімічні реагенти заливаються безпосередньо в циліндри. Така методика широко застосовується на станціях технічного обслуговування.

Присадки для дизельного і бензинового двигуна – в чому різниця?

Основною причиною зниження потужності і економічності двигунів, зокрема, закордонного виробництва, є використання вітчизняного палива, яке істотно відрізняється від імпортного по цілому ряду показників. Як вирішується ця проблема?

Існує кілька способів. Найпоширеніший – це присадки для дизельного двигуна, з допомогою яких збільшують цетанове число і знижують швидкість утворення в циліндрах різних вуглецевих відкладень. На думку вітчизняних автолюбителів, заливати в бак якісне паливо – корисніше, ніж кращі присадки для двигуна, дизель в цьому випадку практично не страждає.

Присадки для двигуна – трепетна турбота про моторах

Одним з основних показників палива, наприклад, бензину, є його детонаційна стійкість, яка полягає в здатності перешкоджати мимовільного займання суміші при стисненні. В недалекому минулому для підвищення цього показника використовувалися присадки для бензинових двигунів на основі алкилсвинцовых компонентів.

Присадки для двигуна – трепетна турбота про моторах

В даний час в Росії дозволені до застосування добавки, до складу яких входять сполуки марганцю, амінів, заліза і метилтретбутилового ефіру. Складно сказати, яка присадка краще для двигуна. У кожної своє призначення, свої плюси і мінуси. За більш детальною інформацією краще всього звернутися в найближчий сервісний центр.