Правильна настройка запалювання на автомобілі ВАЗ 2107

У класичному сімействі автомобілів ВАЗ іноді виникають проблеми з моментом запалювання суміші в циліндрах. Зрозуміти це дає детонація двигуна на певних режимах роботи «постріли» у вихлопній системі. Також двигун не розвиває повної потужності, витрачає більше палива і перегрівається. Всі ці несправності можна усунути самостійно, правильно виставивши запалювання.

Коли необхідно виставляти запалювання на ВАЗ 2107

Запалювання на ВАЗ 2107 і всім класичному сімействі треба виставляти тоді, коли відчуваються перебої в роботі силового агрегату, провали на початку руху і в різних діапазонах роботи двигуна.

Як виставити на карбюраторною сімці

Правильна настройка запалювання на автомобілі ВАЗ 2107

ВАЗ 2107 веде своє походження від Fiat 124 і випускався в Росії до 2012 року

 

Інструменти для встановлення

Для всіх проведених робіт нам знадобляться:

 • ключ на 38;
 • ріжковий або накидний ключ на 13;
 • контрольна лампочка на 12 В з двома прикріпленими до неї проводами (довжина кожного проводу приблизно 20 см).

Правильна настройка запалювання на автомобілі ВАЗ 2107

Ключ для провертання колінчастого призначений для більш ретельного поєднання міток

 

Як правильно працювати з мітками

На блоці двигуна поруч зі шківом коленвала є три мітки, причому кожна має свою довжину. Намацати ці мітки з боку водія, але тільки строго на непрацюючому двигуні, так як шків обертається при заведеному моторі з великою швидкістю!Найкоротша з них буде означати випередження запалювання на 10 градусів або 10 градусів до верхньої мертвої точки поршня в циліндрі, середня мітка на 5 градусів і коротка — 0 градусів. На шківі теж намацується проріз, причому навіть на ВАЗ 2107 (карбюратор) ця мітка іноді реалізована по-різному, але головне завдання — знайти її.

Правильна настройка запалювання на автомобілі ВАЗ 2107

Мітки кутів випередження запалювання

 

Покроковий опис з фото і схемами

 

 • Якщо ви в процесі робіт випадково збили налаштування запалювання, то не поспішайте знімати кришку клапанів, щоб зрозуміти, коли починається такт стиснення. Зробіть наступне: виверніть свічку в першому циліндрі і заткніть отвір невеликий щільною пробкою, зробленої з ганчірки, змоченої у воді. Переконавшись, що поруч ніхто не стоїть і від вильоту імпровізованої затички не постраждає, короткими серіями проворачиваем стартером колінвал буквально на частки секунд, включаючи стартер і відключаючи, і в момент, коли пробка вилетить з характерним звуком з свічкового отвори, припиняємо крутити стартер.
 • Тепер, прокручуючи по трохи колінвал за гайку шківа ключем на 38, домагаємося збігу мітки на шківі і блоці циліндрів з середньою міткою, яка означає 5 градусів.
 • Отцепляем засувки з кришки трамблера і дивимося на напрям бігунка: коли він розташований так, як на фото, то вже півсправи зроблено. Якщо ні, то ріжковим ключем або накидні на 13 відкручуємо гайку, виймаємо трамблер і ставимо все назад в потрібне положення.

  Правильна настройка запалювання на автомобілі ВАЗ 2107

  Потрібне положення трамблера і бігунка щодо блоку циліндрів

 • Робимо відмітку маркером на блоці циліндрів для подальшої оптимізації налаштування запалювання.

  Правильна настройка запалювання на автомобілі ВАЗ 2107

  Для зручності налаштування запалювання

 • Тепер підключаємо нашу лампочку одним проводом до плюсового виводу котушки запалювання, а другим проводом на «масу». Центральний провід котушки витягуємо з кришки розподільника і фіксуємо на відстані приблизно 1-5 мм від «маси». Це робиться для того, щоб запобігти пробій котушки запалювання на «масу».
 • Включивши запалювання, повільно повертаємо корпус розподільника запалювання (трамблера) за напрямком руху годинникової стрілки і дивимося, коли згасне лампочка. Якщо вона не горіла, то залишаємо все як є.
 • Повільно повертаємо корпус розподільника в зворотному напрямку, домагаємося моменту, коли лампочка загориться і ключем на 13 фіксуємо кріплення корпусу.
 • Запалювання вимикаємо, кришку трамблера і центральний провід повертаємо на місце. Отцепляем проводу лампочки-контрольки.

 

Відео про настроювання на ВАЗ 2107 (карбюратор)

Як налаштувати на інжекторі

На інжекторному двигуні автомобіля ВАЗ 2107 не потрібні регулювання моменту запалювання, так як функцію виставлення виконує електронний блок управління, який отримує необхідну інформацію з датчиків.

Перевірка коректності даних в системі

 

 • Заводимо двигун і починаємо рух.
 • Розігнавши машину приблизно до 45 кілометрів на годину, дуже швидко включаємо четверту передачу і різко натискаємо педаль газу в підлогу.
 • Прислухаємося до двигуна, якщо детонація, або як кажуть автомобілісти, «стукіт пальців», присутня протягом 1,5—3 секунд і в міру розгону пропадає, то запалювання встановлено правильно, а значить, ніяких маніпуляцій не потрібно.
  Якщо детонація в міру розгону не пропала, то запалення «раннє» і треба приблизно на 0,5—1 поділ повернути розподільник за годинниковою стрілкою. У разі, коли детонації не було — запалення «пізніше», треба повернути розподільник на 0,5—1 ділення проти руху годинникової стрілки.

 

Варто пам’ятати про техніку безпеки при виконанні такого виду робіт, так як високовольтна ланцюг автомобіля є потенційним джерелом небезпеки для здоров’я людини. Необхідно бути уважним при перевірці правильності налаштування запалювання, коли ви вже їдете: дорога повинна бути рівною і з помірним рухом транспорту.