Особливості регулювання ручника на «Ладі Калина»

Ручне гальмо — елемент гальмівної системи, що утримує машину в нерухомому стані. Не кожен водій користується ручником, але якщо він вийде з ладу, безпеку на дорозі сильно знизиться. До того ж з несправним ручним гальмом не вийде пройти техогляд. Сьогодні буде розглянуто, як провести регулювання ручника на «Лада Калина»: підтягнути або послабити трос.

Як зрозуміти, що ручник потребує регулювання

Діагностику компонента потрібно проводити приблизно раз на місяць. Якщо ви активно користуєтеся автомобілем, перевіряйте ручне гальмо кожні 30 000 км пробігу. Процес вивчення стану нескладний, так що можна проводити його і частіше, при найменших ознаках несправності.

Самостійну діагностику виконують двома способами.

 • Підніміть авто на крутий схил і затягніть важіль як можна тугіше. Машина залишилася нерухомої? З ручником все в порядку. Якщо вона не зупинилася, повністю натягніть гальма на себе. Автомобіль продовжує рухатися? Гальма потрібно терміново ремонтувати або настроювати.
 • Натягніть ручник до відмови і включіть першу передачу. Плавно опустіть педаль зчеплення. Якщо це з частиною машини все в порядку, двигун затихне. При наявності несправностей авто буде повільно рухатися.

Особливості регулювання ручника на «Ладі Калина»

Так виглядає трос стоянкового гальма. Саме він часто потребує регулювання або заміну

 

Причини неполадок

 

 • Недостатнє натяг гальмівного троса.
 • Вихід з ладу гальмівних накладок (зазвичай це відбувається через занадто довгого використання).
 • Виникнення великого зазору між колодками і гальмівними барабанами.

 

В яких випадках обов’язкові роботи

 

 • Після заміни елементів гальмівної системи — колодок, дисків, троса.
 • Після регулювання розташування колодок.
 • Після установки зворотного вироби для регулювання.
 • У разі надмірного збільшення ходу гальмівного важеля.

 

Регулювання або заміна?

У більшості випадків від проблем захищає регулювання. До заміни треба вдаватися тільки якщо вищесказане не допомагає. З низкою несправностей можна впоратися виключно методом заміни ручника або окремих його частин.

Так, якщо при використанні важіль стоянкового гальма затягується до кінця, але це не дає ніякого ефекту — скоріше всього, трос порвався. З цим допоможе впоратися тільки заміна елемента. А ось якщо важіль просто не піднімається і машина не фіксується на своєму місці, трос просто заклинив — вдасться обійтися без складнощів.

Налаштування ручника на «Лада Калина»

Експлуатація «Лади Калина» вимагає регулярного натягу або ослаблення троса. Найчастіше доводиться вдаватися до першого варіанту — це пов’язано із зносом гальмівних колодок. Визначити, що вам потрібно натяг, можна за кількістю клацань при постановці на стоянкове гальмо. В нормальному стані їх повинно бути від двох до чотирьох. Якщо доноситься більше звуків — настав час попрацювати над гальмом.

Перелік інструментів

 • Подовжувач (короткий).
 • Два ріжкових ключа на 13.
 • Тріскачка, оснащена головкою на 10.
 • Мастило WD-40.

Порядок дій

Перед початком робіт підготуйте місце, в якому ви будете їх виконувати. Кращий варіант — гараж з ямою або підйомником. Якщо його немає, можна використовувати домкрат і підняти задню частину машини. Елементи, необхідні для регулювання стоянкового гальма, розташовуються під захисним кожухом. Він розташований між натягувачем і трубою глушника. Захист потрібно буде зняти.

Особливості регулювання ручника на «Ладі Калина»

Ці гайки потрібно відкрутити насамперед

 

 • Знаходимо гайки кріплення — їх 4 штуки (див. фото). Змащуємо їх за допомогою WD-40 і чекаємо приблизно 5 хвилин. Якщо не почекати, виникає ризик пошкодження шпильок.
 • Відкручуємо гайки. Зручніше за все робити це за допомогою тріскачки.
 • Знімаємо гачок глушника з гумки. Робити це потрібно з тієї сторони, що розташована недалеко від передньої частини авто. Так ви зможете без проблем відсунути металевий кожух.
 • Відсувайте захист, поки перед вами не виникне механізм налаштування стоянкового гальма.
 • Для підтягування троса використовується ключ на 13. Знайдіть гайку, розташовану недалеко від пластини, і закрутіть її. Також треба відшукати крайню гайку і затягнути її, а першу зафіксувати. Потрібно послабити цей елемент системи? Дії ті ж, тільки в зворотному порядку. Приготуйтеся до труднощів — доведеться часто міняти положення ключа з-за незручного розташування елементів.

 

Особливості регулювання ручника на «Ладі Калина»

Відгвинчуємо гайки, утримують захист

По завершенню процесу перевірте, наскільки якісно натягнутий важіль. Пам’ятайте, потрібно отримати від двох до чотирьох клацань!

Увага! Повертаючи захисний кожух на місце, не докладайте надмірних зусиль. На «Ладі Калина» його шпильки слабо зафіксовані в корпусі, так що їх легко пошкодити.

Момент з ослаблення ручного гальма більш докладно висвітлений на відео, принцип роботи не змінюється.

Відео: Як підтягти або послабити ручне гальмо на авто сімейства ВАЗ

Є відмінності по підтяжці на універсал і хетчбек

Вищеописані дії підходять для будь-яких модифікацій «Лада Калина». В залежності від типу кузова може змінюватися розташування деяких елементів, але їх неважко знайти.

Якщо відрегулювати не виходить

Регулювання не допоможе при важких ушкодженнях троса ручника. Це досить рідкісне явище — на старих авто воно відбувається частіше, ніж на нових. Однак обрив можливий на будь-якій машині, незалежно від терміну служби, особливо якщо гальма використовуються надто активно.

Регулювання також не рятує в наступних випадках:

 • якщо наконечники троса ослабли;
 • якщо його нитки сильно розтяглися;
 • якщо компонент насилу рухається в оболонці навіть після ретельного змащування.

Пам’ятайте — від стану гальмівної системи залежить ваша безпека! Не забувайте регулювати троси, і ви завжди зможете повноцінно контролювати стан машини.