Мінімальна товщина гальмівного диска: яка повинна бути?

Гальмівний диск автомобіля, працюючи в інтенсивно-напруженому режимі і в несприятливих зовнішніх умовах, забезпечує безпеку руху. Ця аксіома. Але, виконуючи складну і відповідальну роботу, сам по собі диск, начебто і виготовлений з міцного матеріалу, залишається дуже уразливою до пошкоджень деталлю гальмівної системи.

Діагностика гальмівного диска

Дискові гальма, увірвавшись в наше життя в середині минулого століття, впевнено завоювали лідируючі позиції у конструкції автомобіля. Сьогодні, майже 90% легкових авто виходять з конвеєрів вже з встановленими дисковими гальмами. Причина проста – дискові гальма ефективніше і простіше в конструктивному виконанні. А значить, і дешевше для масового виробництва.

Мінімальна товщина гальмівного диска: яка повинна бути?

Не зовсім гарною особливістю дискових гальм є мала площа дотику колодки з гальмівним диском. Це, в свою чергу, вимагає більшого тиску в гальмівній системі, і збільшення зносу гальмівних колодок, так і гальмівного диска.

Якою повинна бути мінімальна товщина гальмівного диска, що дозволяє експлуатацію авто? Ми не станемо приводити вам жодної цифри, які суттєво відрізняються у виробників, як автомобілів, так і гальмівних дисків. І хоча існують усереднені цифри пробігу, все це відносно.

На форумах багато початківці автомобілісти задають питання, де можна дізнатися цифри про товщину гальмівного диска. Відповімо так: у самого диска і можна. Справа в тому, що виробник подбав про наш комфорт при ремонті гальмівних дисків і вказав на торці гальмівного диска дві цифри: вихідна товщина, і мінімальна товщина гальмівного диска. Після цієї цифри експлуатація автомобіля категорично не рекомендується.

Мінімальна товщина гальмівного диска: яка повинна бути?

Цифри цифрами, але занадто багато факторів впливає на прискорений знос гальмівних дисків. У числі перших – ваш агресивний стиль водіння в межах міста.

Як зрозуміти, що товщина гальмівного диска наблизилася до критичної позначки

В першу чергу стежити за поведінкою автомобіля під час гальмування, особливо екстреного. Якщо в рульовій колонці з’явилося биття, то настав час уважніше придивитися до гальмівним дискам. Візуальний огляд для визначення товщини гальмівного диска потрібно проводити при знятому колесі.

Мінімальна товщина гальмівного диска: яка повинна бути?

Перше, що потрібно зробити – це взяти в руки штангенциркуль і виміряти в декількох місцях товщину гальмівного диска. Чому в різних місцях? Тому, що є таке поняття, як нерівномірний знос гальмівного диска. Він відбувається з різних причин.

Мінімальна товщина гальмівного диска: яка повинна бути?

При вимірюванні гальмівних дисків не забувайте звертати увагу на буртики, глибокі подряпини і інші механічні пошкодження робочої поверхні гальмівного диска. Якщо вони є, то пора подумати про ремонт гальмівного диска.

Що робимо з гальмівними дисками?

Відповідей не так вже й багато. Якщо мінімальна товщина гальмівного диска відповідає цифрі, зазначеної виробником, то не випробовуйте долю, просто зробіть заміну гальмівних дисків. Їх необхідно міняти в парі на одній осі.

Якщо ж товщина гальмівного диска відповідає нормі, але на ньому є певні механічні пошкодження, то потрібно зробити проточку гальмівних дисків. Проточка дисків дозволить вам привести гальмівну систему в норму, і на певний час розтягнути ресурс служби гальмівного диска. Проточкою захоплюватися не варто – вона не панацея.

Мінімальна товщина гальмівного диска: яка повинна бути?

Категорично не робіть цього!

Деякі доморощені «кулібіни», намагаючись заощадити на покупці нових гальмівних дисків, здійснюють, інший раз незбагненні процедури, для того, щоб компенсувати мінімальну товщину гальмівних дисків.

Наприклад, монтують дві гальмівні колодки. Щоб поршні гальмівного циліндра не випадали. Це призводить у результаті до того, що на швидкості гальмівні колодки просто відлітають…нікуди. При цьому шлях автомобіля відомий – в кювет, і добре, якщо без жертв.

Мінімальна товщина гальмівного диска: яка повинна бути?

Не вчасно проведена заміна зношених гальмівних дисків може призвести до виходу з ладу поршнів робочих гальмівних циліндрів, шрусов, кульових опор і т. д. тобто, спробувавши заощадити і протягнути час, можна потім втратити більше грошей. Згадайте про скупого…

Слідкуйте за станом і товщиною гальмівних дисків, і приймайте заходи щодо усунення помічених дефектів – занадто багато поставлено на карту, щоб нею нехтувати.

Удачі вам при визначенні товщини гальмівних дисків і їх заміні.