Коли актуальна розвальцьовування гальмівних трубок?

Ремонт багатьох механізмів автомобіля можна здійснити своїми руками, розвальцьовування гальмівних трубок також доступна навіть недосвідченому власнику, потрібно тільки правильно визначити необхідність такої операції. Про це ми і розповімо у статті.

Яку роль відіграють гальмівні трубки?

Для того щоб зрозуміти, наскільки ці елементи важливі, не можна розглядати їх окремо, а слід ознайомитися з роботою всієї системи гальмування в цілому. Для того, щоб різко скинути швидкість, ми натискаємо на відповідну педаль, в цей час під дією тиску поршня, який знаходиться в головному циліндрі, до коліс починає рухатися спеціальна рідина. Здійснюється ж її рух по трасі, яка, власне кажучи, і складається з гальмівних трубок і шлангів.

Коли актуальна розвальцьовування гальмівних трубок?

Далі відбувається перетворення зусилля тиску рідини на колісні циліндри опір стислих колодок, що і сприяє процесу зупинки.

Коли актуальна розвальцьовування гальмівних трубок?

Передача рідини в системі здійснюється за основним та дублирующему контуру. У випадку, коли один з них вийде з ладу, другий обов’язково буде працювати, як страхувальний. Коли ж порушень в їх роботі немає, то вони обидва функціонують в якості основних. Якщо який-небудь елемент системи гальмування поламається або буде працювати недостатньо якісно, це порушить роботу всього механізму, а, значить, автомобіль буде непридатний до експлуатації.

В якому випадку потрібно розвальцьовування гальмівних трубок?

Явною ознакою, що пора підготувати набір для розвальцьовування гальмівних трубок, служить наступне поведінка автомобіля. При екстреній зупинці під час натискання на педаль виникає характерний скрип і пульсація. Також значно збільшиться гальмівний шлях. Крім того, хід педалі, що відповідає за термінову зупинку, буде більш вільним. Не виключено, що з’явиться витік рідини з системи, гальмівні барабани почнуть сильно перегріватися, а колодки зношуються нерівномірно. Також дуже часто при таких несправностях авто відводить під час руху в бік, але це можна вважати непрямою ознакою.

Коли актуальна розвальцьовування гальмівних трубок?

Гальмівні трубки найчастіше виходять з ладу із-за руйнування шестигранною структури головки. Також нерідко відбувається засмічення різьбових з’єднань або ж їх закоксование при попаданні рідини під час експлуатації авто. Корозія, тріщини, забруднення та інші дефекти призводять до витікання рідини і некоректної роботи системи. Щоб уникнути непередбаченої поломки, слід стежити за станом машини, цей механізм має діагностуватися хоча б один раз у два роки. Водіям, які нещадно експлуатують свого «залізного коня», рекомендується перевіряти стан цієї системи після кожних п’ятдесяти тисяч пробігу.

Коли актуальна розвальцьовування гальмівних трубок?

Верстат для розвальцьовування гальмівних трубок – як його застосувати?

Частіше за все, думка про те, що доведеться лізти в систему так глибоко, викликає паніку. Проте все не так вже й страшно, як може здатися на перший погляд, найголовніше – придбати інструмент для розвальцьовування гальмівних трубок, і тоді здійснити ремонт можна навіть самостійно. У разі якщо виникають які-небудь труднощі, або просто не хочеться возитися, то завжди можна звернутися за допомогою до професіоналів, які вирішать цю проблему за лічені години. Але для особливо затятих ентузіастів ми розповімо, як же зробити развальцовку самостійно.

Коли актуальна розвальцьовування гальмівних трубок?

Насамперед, нам знадобляться: труборіз, кліщі, дриль, штуцер і спеціальний верстат для розвальцьовування гальмівних трубок. Крім того, потрібно і трохи бензину. Потім, підготувавши все необхідне, можна приступати безпосередньо до роботи. Відкрутивши гальмівну трубку від супорта або ж циліндра, за допомогою труборіза видаляємо її ушкоджену ділянку. Потім її обрізаний край знежирюється бензином. Далі беремо кліщі, затискаємо ними залишився ділянку так, щоб виступаючий край був близько п’яти сантиметрів, і знімаємо дрилем фаски з цього краю всередині труби. Видаливши всю стружку, нанизуємо на неї штуцер. Тепер знадобиться і пристосування для розвальцьовування гальмівних трубок, в яке вставляється її край і здійснюється ремонт.

Коли актуальна розвальцьовування гальмівних трубок?

У результаті ми повинні отримати акуратний грибок (розширення) на кінці, який забезпечить герметичність з’єднання елементів системи гальмування. Розмір залежить від специфіки вашого авто, але в наборі для ремонту передбачено лекало на кілька розмірів, так що підготовка інструменту до роботи і сам процес не займуть багато часу. Далі всі деталі встановлюються на місце, заливається гальмівна рідина, що нагнітається, і авто тестується на наявність ознак, які ми описували в пункті про діагностику.