Яким струмом зарядити автомобільний акумулятор?

Зарядка від автомобільного акумулятора, на перший погляд може здатися справою складною, особливо для людини, яка раніше не заряджав або не ремонтував акумулятори своїми руками.

Загальні принципи заряду АКБ

Насправді, зробити зарядку АКБ не складе труднощів для людини, який в школі не прогулював уроки з фізико – хімії. Найголовніше, бути уважним при вивченні технічних характеристик АКБ, зарядного пристрою, і знати яким струмом зарядити автомобільний акумулятор.

Яким струмом зарядити автомобільний акумулятор?

Струм заряду автомобільного акумулятора повинен бути постійним. Власне для цієї мети і служать випрямлячі, які допускають регулювання напруги або зарядного струму. Купуючи зарядний пристрій, ознайомтеся з його можливостями. Зарядка, призначена для обслуговування 12-вольтової батареї повинна забезпечити можливість збільшення зарядного напруги до 16,0-16,6 Ст. Це потрібно для зарядки сучасного необслуговуваного автомобільного акумулятора.

Яким струмом зарядити автомобільний акумулятор?

Методи зарядки акумуляторних батарей

На практиці застосовується два методи заряду АКБ, вірніше, один з двох: заряд батареї при постійності струму і заряд батареї при постійності напруги. Обидва ці методу повноцінні при правильному дотриманні їх технологи.

Яким струмом зарядити автомобільний акумулятор?

Заряд АКБ при постійності струму

Особливістю цього способу зарядки АКБ є необхідність кожні 1-2 години контролювати і регулювати струм зарядки акумуляторної батареї.

Заряд АКБ проводять при постійній величині зарядного струму, яка дорівнює 0,1 від номінальної ємності АКБ при 20-ти годинному режимі розряду. Тобто для АКБ ємністю 60 А/год, струм заряду автомобільного акумулятора повинен бути дорівнює 6А. саме для підтримки сталості струму у процесі заряду потрібно регулюючий пристрій.

Для підвищення ступеня зарядженості АКБ рекомендується ступінчасте зниження сили струму в міру того, як збільшується зарядний напруга.

Для акумуляторів останнього покоління без отворів для доліва, рекомендується збільшуючи зарядний напруга до 15В, ще раз зменшити струм в 2 рази, тобто 1,5 А для АКБ в 60А/ч.

АКБ вважається повністю заряджена, у разі, коли струм і напруга зберігаються протягом 1-2 годин без змін. Для необслуживаемой батареї такий стан заряду настає при напрузі 16,3 – 16,4 Ст.

Яким струмом зарядити автомобільний акумулятор?

Заряд АКБ при постійності напруги

Цей метод безпосередньо залежить від величини зарядної напруги, яке забезпечується зарядним пристроєм. При 24-годинному циклі безперервного заряду 12 В АКБ зарядиться наступним чином:

  • при напрузі 14,4 на 75-85%;
  • при напрузі 15 В на 85-90%;
  • при напрузі 16 на 95-97%;
  • повний заряд АКБ відбувається при зарядці 20-24 години і напрузі ЗУ в 16,3-16,4 Ст.

Яким струмом зарядити автомобільний акумулятор?

Як правило, критерієм закінчення заряду в даних зарядних пристроях, є досягнення напруги на висновках АКБ, рівного 14,4±0,1. Пристрій сигналізує зеленим індикатором про закінчення процесу заряду батареї.

Яким струмом зарядити автомобільний акумулятор?

Фахівці рекомендують для оптимального в 90-95% заряду необслуговуваних АКБ за допомогою промислового зарядного пристрою з максимальним зарядним напругою 14,4 – 14,5 В, цим способом, потрібно не менше доби заряду акумуляторної батареї.

Удачі вам, любителі свого автомобіля.