Який порядок затягування болтів головки блоку циліндрів?

Значення всіх елементів кріплення в двигуні дуже велике. Це аксіома. Не є винятком і затягування болтів головки блоку циліндрів.

Особливості затягування болтів ГБЦ

Причина? А вона проста. Просто подумайте про те, які навантаження відчувають всі елементи кріплення: постійна вібрація, скажені перепади температури. В результаті проведених досліджень отримана цифра 5000 кг і вище. Приблизно таке навантаження на розрив при повному газу відчуває кожен болт двигуна.

Який порядок затягування болтів головки блоку циліндрів?

Одним з головних умов, які гарантують правильні дії при ремонті ГБЦ або при заміні прокладки ГБЦ, є дотримання вимог виробника. Різні моделі двигунів мають різний момент затягування головки блоку циліндрів. Також може відрізнятися і порядок затягування головки блоку циліндрів. В мануалах до кожної моделі існують рекомендації, і їх необхідно виконувати.

Який порядок затягування болтів головки блоку циліндрів?

Маючи свої особливості, стосовно до різним моделям, затягування болтів головки блоку циліндрів, має і нюанси, які застосовні до процедури затягування болтів ГБЦ взагалі, і однакові для всіх.

І бажано вам їх знати, так як ніхто не гарантує, що в сервісі вам зроблять грамотно і як для себе.

На момент затягування головки блоку циліндрів впливають:

 • Змащення різьби отворів і самих болтів. Рекомендується проводити змащування невязкими типами моторного масла.
 • Стан різьби, отвори, так і самого болта. Деформація і засмічення різьблення перед затягуванням протипоказані, це може призвести до зменшення сили стиснення прокладки з усіма витікаючими…
 • Новий болт або вже використовувався. У нового болта опір вище і показники моменту затяжки може бути перекручені. Бажано, щоб при використанні нових болтів, затягування болтів головки блоку циліндрів, проводилася після 2-3 циклів закручування і розкручування болтів. Рекомендується затягнути болти на 50% від кінцевого моменту затяжки і відпустити.

Який порядок затягування болтів головки блоку циліндрів?

Особливу увагу при затягуванні болтів слід приділити точності інструменту, а саме, динамометричного ключа. Ключі з циферблатным індикатором, як зручні, так і точні. Але, вони гостро реагують на падіння і удари, як і будь точний інструмент.

Рекомендації до затягуванні болтів головки блоку циліндрів

 • Користуйтеся Інструкцією виробника, у якій точно зазначені момент і порядок затягування головки блоку циліндрів.
 • Стан болтів повинно бути бездоганним. Не економте, і ні в якому разі не перерезайте різьблення. Адже для себе робите.
 • Різьблення болта і отвори повинні бути чистими. Дротяна щітка вам в руки.

Який порядок затягування болтів головки блоку циліндрів?

 • У випадку «сліпого» отвори під болти, постарайтеся не перелити в них масла, інакше болт не стане на місце до кінця. І незайвим буде змастити різьблення пластичним герметиком, якщо отвір виходить в систему охолодження двигуна.
 • Болти типу TTY (як правило використовуються в двигунах з алюмінієвими ГБЦ) категорично заборонені до повторної затягуванні, так як можливі їх розриви. Повторне застосування також не зможе забезпечити потрібного стиснення прокладки, а це значить – текти.

Який порядок затягування болтів головки блоку циліндрів?

 • Встановлюючи прокладку, обов’язково уточніть у специфікації виробника прокладки величину моменту затягування. Якщо у вас є минулий досвід заміни прокладок, то забудьте про нього. Кожен двигун має свою специфіку.
 • Повертаючись до болтів типу TTY, потрібно акцентувати вашу увагу, що для них існує чіткий градус, а не момент затягування болтів головки блоку циліндрів. Тобто, вам знадобиться інструмент з індикатором кута.

Який порядок затягування болтів головки блоку циліндрів?

 • Дотяжка або протяжка болтів, в разі необхідності проводиться для двигунів: з чавунними ГБЦ на гарячому, а з алюмінієвими ГБЦ на остившем до кімнатної температури.

Удачі вам при затягуванні головки блоку циліндрів своїми руками.